Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyiket válasszam? Párom,...

Melyiket válasszam? Párom, vagy munka?

Figyelt kérdés

sziasztok!

a történetem a következő: februárban diplomáztam, 22 éves vagyok. Mesterképzéses diploma, úgy gondoltam itt megállok és munkát keresek. Már diploma előtt is bőszen kerestem az állásokat, nem nagyon találtam. Tegnapelőtt jött egy telefon az egyik ismerősömtől, hogy ő tud nekem egy munkát, épp keresnek oda egy ilyen végzettségű embert, és több mint valószínű hogy felvennének állandóra is. Nagyon örültem neki, egy ilyen lehetőség nem adódik egy hónappal a diplomaosztó után és a fizetés sem utolsó. A bökkenő az, hogy 150 km-re arrébb van ez a munkalehetőség.

A barátommal már beszéltünk erről, ám ő nem akar innen elmenni, neki itt a munkahelye, élete, családja és barátai. Mi egy keleti kisvárosban lakunk, de nem élünk együtt, 2 éve vagyunk együtt. Én pedig már szeretnék elmenni dolgozni, így a szüleim válláról is levenném a súlyt. De a barátom nem mozdulna innen, neki jó itt.

A pénz viszont 150 km-rel arrébb elég jónak mondható, nem utolsósorban szeretném megalapozni a jövőmet is. És nem akarom azt, hogy még a szüleim tartsanak el....

Ti melyiket választanátok?

Egy kétségbeesett lány


2012. márc. 14. 13:55
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
99%-os biztossággal elvállalom a munkát, lesz ami lesz alapon a párommal...szerintem ebben a gazdasági helyzetben nem igazán válogathatunk a munkák között. Viszont a páromat szeretem, tehát nem olyan könnyű az, hogy én most fogom magam és szakítok vele:( megpróbálom vele távkapcsolatban, ha nem akar velem jönni, ha nem megy akkor szakítás.
2012. márc. 14. 15:08
 12/17 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz döntés, de a leírtak alapján szerintem a munkát kell választanod.


Nem írtad le a végzettségedet, ettől függetlenül azt tudnod kell, hogy manapság globális jelenség a világ munkaerőpiacain, hogy 1-2 kivételtől (mérnök, IT-s emberek, pénzügyesek és még pár ilyen van) eltekintve nagyon nehéz pályakezdőként elhelyezkedni. Több országban a fiatal pályakezdők munkanélkülisége a 25-30%-ot is elérheti, ez nagyon sok. Gondold át, hogy a szakmáddal mennyire találsz könnyen állást (és mennyire biztos a TE szakmai tudásod, hiszen nem csak a papír számít, sőt), és ha a válasz a "nehéz" felé húz, nincs más választásod, költöznöd kell.

2012. márc. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Szabolcsi vagyok én is, úgyhogy azt mondom menj! Itt nincs semmi munkalehetőség, szerencse, hogy neked rögtön adódott egy, ha más városban is!
2012. márc. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Egyébként ez még nem is nagy tàvolsàg. Baràtnőméket orszàghatàrok vàlasztjàk el egymàstòl, 10 hetente jön haza a baràtja 1-2 hétre, decemberben hazajön végleg, addigra 3 éve lesz, hogy kint van. Ha elég erős a kapcsolatotok, működhet, a külső tényezők is sok mindent befolyásolhatnak, manapsàg senkinek nincs biztos àllàsa. A párodat is érhetik meglepetések a munkahelyén, akkor màr lehet, hogy ő is utànad menne ill. ha nagyon hiányzol majd neki, idővel ő is dönthet ùgy, hogy utànad megy.
2012. márc. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
61%
csatlakozom az előttem szólóhoz, nem tudhatod mit hoz a jövő, mennyire erős a kapcsolatotok. Szintén szabolcsiként pesten dolgozom, a párom itthon, de majd kialakulnak a dolgok. Mi már nagyon sok mindent kibírtunk együtt egy kis távolság már semmi. Próbáljátok megoldani, ha szeretitek egymást úgyis minden jól fog alakulni.
2012. márc. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Nyelvszakokat végeztem, 3 nyelvet beszélek, abból egyet felsőfokon. Egy külföldi cég magyar kirendeltségéhez mennék dolgozni, ahonnan lenne kiugrási lehetsőég.Mindigis nagy álmom volt,hogy tudjak fejlődni,előrelépni a munkámon belül és itt lenne lehetőség rá.

A párom nem mondja, hogy ne menjek, inkább azt mondja hogy rá ne kenjem azt, ha nem megyek el oda dolgozni. Olyan mintha tartózkodna... köszönöm a válaszokat! :)

2012. márc. 15. 13:15
 17/17 anonim ***** válasza:

MUNKA MUNKA MUNKA4!!!


A pasid sem téged választana ha így lenne....

2012. márc. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!