Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Család, munka, egyetem levelez...

Család, munka, egyetem levelezőn. Mennyire összehangolható?

Figyelt kérdés
Nektek hogy megy/ment? Nem akarom elhanyagolni egyiket sem, ez lesz az első félévem amikor mind a háromra egyszerre kell időt fordítanom. Kicsit félek tőle:S
2012. márc. 11. 22:01
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Főleg a vizsgaidőszaktól félek, mert évközben nagyon megértőek az egyetemen, nem kötelező bejárni. De vizsgaidőszakban hogy lehet bírni?
2012. márc. 11. 22:05
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Úgy, hogy évközben is foglalkozol az anyaggal. Szeretetből senkit nem engedtek még át vizsgán.
2012. márc. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Attól is függ mit jelent a család? Ha gyerek van, főleg ha pici, akkor azért sokkal sűrűbb a program.


Én a munka - levelező műszaki - időrabló hobbi triót meg tudtam oldani, pedig szorgalmi időszakban nem is láttam a könyveimet. Ha nem úgy csinálod mint én, hanem előre készülsz akkor hatékonyabb tudsz lenni. Ez a "csak vizsgaidőszakban tanulok" metódus nálam 1,5 év csúszást eredményezett ezidáig, remélem több már nem lesz.


Nem írod milyen szak, műszakin mondjuk a időszűkében van az ember, akkor csak arra kell koncentrálni ami fontos, amire épül a következő félévekben egy sor tantárgy. Minden mást - pl. "töltelékek" - lehet később is.

2012. márc. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igyekszem évközben is tanulni és foglalkozni a legfontosabb anyagokkal(Jogról van szó) Még nincs gyerkőc.
2012. márc. 11. 22:25
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Barátnőm iratkozott be jogra, amikor az első gyerekével volt gyesen, de aztán az első vizsgaidőszakban feladta. Unta, hogy egész nap tanulnia kell, és kimarad neki a kislányának pont az az időszaka, amikor napról napra csinál valami újat.
2012. márc. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Sok ilyen évfolyamtársam van, nekik nem gond,a helyedben nem félnék.
2012. márc. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Levelezőn is kemény a jog, senkivel sem kivételeznek, ugyan az a követelmény mint a nappalisoknál, ugyanúgy kikérdeznek mindent. Nálunk a kisgyerekesek első évben mind feladták. Ha jók a képességeid és van elég türelmed akkor hajrá, de itt nem csak vizsgaidőszakban kell tanulni, hanem már évközben is mihelyst elkezdődnek a konzultációk.
2012. márc. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Már egy éve csinálom az egyetemet, csak most kaptam munkát is mellette. Így hogy nem dolgoztam is elég kemény volt, pont ezért félek, igaz eddig csak vizsgaidőszakban tanultam, de akkor éjjel nappal. Félévente egyre nehezebb és csúszni nem szeretnék.

:S:S

Minden tiszteletem azoké akik gyerek és munka mellett még az egyetemre is fordít energiát(nekem is vannak ilyen csoporttársaim) bár tudnám, hogy hogy csinálják:D

2012. márc. 12. 08:34
 9/11 anonim ***** válasza:
49%
Mondom, hétköznap leülnek 2-3 órát foglalkozni minden tárggyal, amíg a másik szülő pesztrálja a gyereket. Mindenre lehet időt szakítani, csak akarni kell.
2012. márc. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
49%

Kedves kérdező!


Én terhesen dolgoztam és levelezőre jártam, majd pici baba mellett államvizsgáztam (jelesre :)). Nem könnyű, de nem lehetetlen.

2012. márc. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!