Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez valóban megalázó, vagy...

Ez valóban megalázó, vagy csak én dramatizálom túl?

Figyelt kérdés

A férjem gyerekei (13-14 évesek)egy késői műsort akartak megnézni, ami majdnem éjfélig tartott. Én mondtam, hogy az már késő, inkább pihenjenek, mert másnap suli. Titokban megbeszélték az apjukkal, hogy megnézik, és úgy is lett...Erre én kiakadtam, hogy ez mégis milyen eljárás, ma meg már nincs tv a konyhában, hanem beszerelte a gyerekek szobájába...holott nagyon jól tudja, hogy esténként mosogatás és pakolás közben szoktam tv-zni, mert nappal nincs időm rá. :-(

Mit csináljak szerintetek?


2009. jún. 9. 23:55
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
78%

Amiben igazad van, hogy 13-14 éves gyerekek ne tévézzenek éjfélig (ha olyan a műsor, hogy esetleg számukra építő jellegű - mert akármilyen meglepő, sajnos az értelmes műsorok néhány kivétellel este és késő este mennek még a rajzfilm csatornákon is, ezt tapasztalatból tudom, szóval a média nagyon hülyén állítja össze a tévéműsorait - akkor kell egy videomagnót, vagy most már DVD-s is van, ami ilyent tud, és vegyék fel, be lehet állítani, és nézzék meg nappal főműsoridőben, amikor a hülye műsorok vannak). Mellesleg nálunk van külön tévé a szüleimnek, nekem és öcsémnek, én diákmunkából gyűjtöttem össze rá a 30ezer Ft-ot, persze nem ennyi idős koromban, hanem már főiskolásként, de hülyeségnek nem hülyeség, mert pl. a szüleimet a politikai műsorok érdeklik, engem meg más.


Ami a megalázó, hogy a párod a te helyes elveidet semmibe veszi (kivéve, ha ordibálva adtad elő magad már a beszélgetés elején, és nem érveltél értelmesen, mert akkor meg dac és "tüntetés" az ordibálásra).


Próbáljatok ebben a kérdésben kompromisszumra jutni, a média hülyeségét - hogy főműsoridőben menjenek az értelmes műsorok a szemét helyett, és ne késő éjjel - sajnos nem tudjátok, így trükkösnek kell lenni velük szemben. A gyerekek tényleg ráérnek majd néhány év múlva éjszakázni. Én se ennyi idősen kezdtem, vagy ha mégis becsúszott időnként 1-1 alkalom, az nem tévézés miatt, hanem olvastam.

2009. jún. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
74%

"Én mondtam, hogy az már késő, inkább pihenjenek, mert másnap suli."


az "inkább" nem utasítás, hanem jótanács, amit vagy megfogad az ember, vagy nem. meghallgatták a véleményed, majd megkérdezték a faterjukat is, aki megy megengedte. nincs itt semmi összeesküvés, egyszerűen arról van szó, hogy te nem fogalmazol pontosan. Persze, ha azt mondod, hogy "nem nézhetitek meg" akkor is lehet, hogy csendben elsunnyognak az apjukhoz, aki meg, mivel nem tud róla, hogy te megtiltottad, megenedte volna nekik, de akkor legalább lenni mit számonkérned. így nincs.


"holott nagyon jól tudja, hogy esténként mosogatás és pakolás közben szoktam tv-zni, mert nappal nincs időm rá"


ha nyolcvan éve együtt éltek, akkor se fogadjál rá, hogy tud ilyeneket...

2009. jún. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
68%

Mért gondoljátok, hogy orrdibált a kérdező? Mért és kivel ordibált volna? És, ha így is van, az a természetes reakció rá, hogy apa és gyerekei majd móresre tanítják a takarító, mosogatónőt és egyzetetés nélkül átrendeznek a lakásban bármit is, mintegy büntetésként és egyáltalán figyelembe se veszik a kérdezőt.

Jobb idejében elkapni a frakjukat, milőtt még ingyen bejárónőnek kezdenek méginkább használni.

És, nehogy már egy 13 éves kiscsaj vagy kiscsávó döntse el, hogy a ház asszonya nézzen-e és mikor és hol tévét....lehet, hogy ez az egyetlen lazább kikapcsolódás nap közben, ha mosogatás közben megy a tv....Amúgy meg, nem a tv-n kell hogy a hangsúly legyen, hanem, hogy a hátad mögött a te dolgaidat szépen sunyítva, téged figyelembe véve lezsírozták egymás közt....ez nem ok akárhogyan is nézzük

2009. jún. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
95%
12:43 - az ordibálás (azonnali reakcióként) azért baj, mert tudtommal nem állatok vagyunk, hanem emberek, és lehet értelmes hangon is kommunikálni és megbeszélni, és úgy esetleg lenne foganatja is, míg az ordibálásnak értelme nincs, a hangszálakra káros, és a szomszédok is hallják, mellesleg én megjegyeztem, hogy csak akkor nem meglepő ez a reakció, ha egyből ordibált, igen, tartom a véleményt, de nem feltételeztem egyértelműen, hogy biztos ordibált :-)
2009. jún. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
100%

Hol is írtam azt,hogy nagyon helyes, hogy ordíbált?

Amúgy ha ordibált, ha nem ez a háta mögött intézkedés azt jelenti, hogy a család semmire se tartja, ha még egy ilyen kérdésbe se kérik ki a véleményét, sőt nem is tájékoztatják.

2009. jún. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
97%

1. Hivd ossze a csaladi kupaktanacsot, es beszeljetek meg a dolgot! Egy vacak TV-n nem eri meg osszeveszni. Mondd meg, hogy nagyon de nagyon rosszul esett neked az, hogy a ferjed a hatad mogott a gyerekekkel suttyomban szervezkedett. Te nem szamitottal(((

2. Mondd meg a gyerekeknek, hogy suli idoben normalis idoben kell lefekudni, mert masnap almosak lesznek. Nincs visszabeszed.

3. Vegyetek megegy TV-t, ugyis jon a nyari szunet, es estenkent ne kelljen vitaznotok.

4. A legokosabb lenne viszont, ha egyaltalan nem lenne TV-tek. Felesleges.

2009. jún. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
67%

Az "egy hétig nincs szex" verziót nem javaslom, mert az a házastársi szeretetközösség legmélyebb, meghitt manifesztációjának a zsarolási ESZKÖZZÉ degradálását jelentené a részedről.

És ez már nem házasság, akár van gyerek, akár nincs.


Magyarul: ha az én nőm ilyet kitalálna, azonnal keresnék szexet másnál, és közben máris fogalmaznám a válókeresetet. Mert ahol a szex eszköz vagy jutalom... az a nő ugyanolyan BÜDÖS K**VA, mint aki az utcasarkon áll 5.000-ért vagy a gazdag pasikat vadássza eltartásért.


Egyébként meg is lehet fordítani a dolgot: Mit szólna egy nő, ha a pasija mondja azt, hogy "akkor egy hétig nincs szex"? Hahahahaaa!!!! Azt ne merészeljétek mondani, hogy "az más"!


Tűzre az ilyenekkel.

2009. jún. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
85%

Jól lepontoztatok, pedig igenis, a másik fél meghallgatása nélkül igazságtalanok vagytok, hogy ítélkeztek.

Nekem nagyonis úgy tűnik, hogy az éjjeli tévézés nem mekszokott dolog a gyerekeknél, hanem egyszeri alkalommal egy bizonyos számukra fontos műsort akartak megnézni.

Az, hogy az apjuktól titokban kiudvarolták, hogy megnézhessék a műsort bizony azt jelzi, hogy az "anya " következetesen elutasító lehet, vele nem érdemes egyeszkedni. És ez bizony nagy baj, az mindegy, hogy vér szerinti gyerekek , vagy nem.

Mindazonáltal túl kevés az információ, főleg a másik fél részéről, hogy pélcát törjünk bárki felett.

2009. jún. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
86%
Ki az a hülye, akinek, ha egyszeri alkalommal a gyerekei meg akarnak nézni 13 évesen az éjszaka közepén valamit a tévében (de ezt nem tudják felvenni????) és az élete párja ezt nem helyesli, összesúgva a nevelőanya háta mögött, (mintha az egy senkiházi lenne, akinek kuss a neve) és másnapra átszereli a konyhából a tévét amiatt az egyszeri alkalom miatt és ott is hagyja azt a gyerekszobába az élete szerelmével való egyeztetés nélkül?
2009. jún. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
84%

Akkor ez most hogyan van?

Bárki bármit megtehet?

....jellemzően a pasik...akár meg is alázhatják, semmibe se vehetik, szemétkedhetnek, gúnyolódhatnak vagy bármi kisebb-nagyobb mocskoskodást csinálhatnak a társnő ellen...és a nőnek ezt figyelmen kívül hagyva, felizgulva, teljes odaadással ágyba kell a férfit kedveskedve kezelni,mintha mi sem történt volna....ki az, aki ha szemétkednek, bunkóznak vele azt, aki ezt teszi vele oly nagyon kívánná????? vagy be kéne csukni a szemét és hagyni?????

2009. jún. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!