Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez valóban megalázó, vagy...

Ez valóban megalázó, vagy csak én dramatizálom túl?

Figyelt kérdés

A férjem gyerekei (13-14 évesek)egy késői műsort akartak megnézni, ami majdnem éjfélig tartott. Én mondtam, hogy az már késő, inkább pihenjenek, mert másnap suli. Titokban megbeszélték az apjukkal, hogy megnézik, és úgy is lett...Erre én kiakadtam, hogy ez mégis milyen eljárás, ma meg már nincs tv a konyhában, hanem beszerelte a gyerekek szobájába...holott nagyon jól tudja, hogy esténként mosogatás és pakolás közben szoktam tv-zni, mert nappal nincs időm rá. :-(

Mit csináljak szerintetek?


2009. jún. 9. 23:55
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
100%

Nem azon van a hangsúly, hogy a kérdező nem engedte volna meg, hanem hogy a férj a háta mögött csinálta a dolgokat. És kérdezés nélkül átviszi a Tv-t??? Így tényleg egyre kevésbé lesz fontos a véleményed...

Ne hagyd magad!!!

2009. jún. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim válasza:
34%
A gyerekeknek is kell mit nézniük ők is ugyanúgy elfáradnak, mert suliba járnak, tanulnak. Nyugodtan nézzék ők csak a TV-t, ha kell, vegyetek egyet a konyhába is. Ja és már elég nagyok ahhoz, hogy azt nézzenek és addig, ameddig akarnak. Főleg ha az apjuk is megengedi. Ne drámalizáld túl, nem kell nekik határokat szabni!!!
2009. jún. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
100%

Hát gáz ez az egész.

Én sem engedném meg az ennyi idős gyerekeknek, hogy éjfélig tévézzenek!

Ráadásul, hogy a konyhából lett a "Te" tévéd bevíve hozzájuk, csak hab a tortán.

Így kicsit olyan, mintha már ne is haragudj, de cselédként lennél tartva. A Te érdekeid és a Te szavad az utolsó és majdhogynem nem érdekel senkit.

Milyen a férjeddel a kapcsolatod? Eddig nem volt gond? Máskor is előfordult hasonló? Nem szabadna így viselkednie a férjednek, a tekintélyed abszolút lerombolja a gyerekek előtt, az ilyen után talán nem is fog a szavad semmit sem érni a gyerekek előtt. Ez minél előbb tisztáznotok kell. Szerintem először a férjeddel 4 szemközt, aztán a gyerekekkel, ha sikerül a férjeddel közös nevezőre jutnotok, beszéljétek meg az "erőviszonyokat".

2009. jún. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
100%

És nem is vitték vissza azóta a tévét? Mert az szerintem nagyon gáz.

A másik meg, hogy azért probléma ez szerintem mert igen, így úgy tűnik a gyerekenek, hogy kvázi te vagy a "gonosz" mostoha, aki nem enged meg semmit, és a jófej apa segít nekik. ezt máshogy kellett volna elintézni a férjednek. Hogy veled beszél és utána azt mondja, hogy arra jutottatok, hogy mégis megnézhetik.


Igen, sajnos így hiteltelenné válhatsz. Peresze biztos nem egy alkalom után, de azt gyanítom sorozatosan lehet ilyesmi nálatok.

Egyébként tudta a férjed, hogy te már nemet mondtál a gyerekeknek? Szerintem beszéld meg vele, mert lehet hogy nem is tudta.

Ja igen, és annak is utána járnék, hogy mikor lesz tv a konyhában. Elmesélném a férjemnek, hogy én szeretek ott tévézni, mert máhol és máskor nem tudok. Legyen kedves vegyen egyet (menjen el és cipelje haza) ha a gyereketől nem veszi vissza. Mert lehet hogy csak egy alkalomra vitték be oda. Na mindegy, ha nincs foganatja, és 1-2 napon belül nincs tévém, akkor tuti nem csinálnék házi munkát. Minek, ha ennyire nem számítok. Akkor csináljanak maguknak kaját. Nekem sem kötelező kiszolgálni őket.

2009. jún. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
100%

Akár a férjed gyermekei, akár közösek, a hozzájuk-velük kapcsolatos döntéseket együtt kellene, hogy hozzátok, az álláspontotokat egyeztetni kellene és mindkét félnek ehhez tartania magát. Így a férjed aranyapuci lesz, te meg,hát... elláthatod őket,moshatsz, főzhetsz,vasalhatsz azontúl meg jobb ha egy szót sem szólsz, mert ha nem tetszik majd a gyerekekhez, akkor mennek apához...

Egy barátnőmék voltak így - igaz közös gyermekkel. Ha apa azt mondta balra megyünk, anya akkor a jobbra mellett szavazott. Eredmény: a hatéves fiuk kénye-kedve szerint vezetgette őket az orruknál fogva és mikor egy idő után mindketten kiakadtak, akkor a gyerek bömbölve ment a nagymamához, hogy neki SEMMIT sem engednek meg. Most nevelési tanácsadóba járnak, a gyerek 8 évesen nem bírja felfogni, hogy miért kell iskolába menni, mikor nincs kedve, miért nem játszhat az udvaron este tízkor...stb..

Szóval sürgősen ülj le a pároddal megbeszélni ezt a dolgot, mert már rövidtávon nagyon rossz vége lesz.

Én "csak" rádiózom a konyhában, de a férjem ha ki szeretné vinni a kisrádiót az udvarra mert valamit szerel, akkor is megkérdi, hogy nincs-e épp rá szükségem. Belegondoltam, mit tennék, ha kérdezés nélkül eldöntené, hogy mostantól néma csendben kell főznöm, mosogatnom: nem főznék és mosogatnék.

Ha nekem nincs szavam és nincs szórakozásom, akkor nincs kaja sem. Ennyi.

2009. jún. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
55%
Es bar drasztikus, de ha nem kozos gyerekek, akkor siman kozolnem, a kovetkeztonel elvalok. Es hogy kap (a ferjem) fel orat, hogy visszavarazsolja a tv-t a konyhaba. Jah, es egy hetig nincs szex.
2009. jún. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
100%
Csak megerősíteni tudom, amit többen erősebben-finomabban megfogalmaztak: z így nincs jól. Nem magán a TV-készüléken van a hangsúly, hanem hogy a hátad mögött (mert veled nem beszélte meg) döntött másképpen mint Te, és hogy még a TV-t is átvitte, az elég nyilvánvaló támadás. Engem is az érdekel, hogy amúgy hogy vagytok a férjeddel? Ne hagyd ezt szó nélkül, hanem nagyon komolyan mondd el, mit érzel, és mik a veszélyei az ilyen akcióknak. Gyakorlatilag ellehetetlenít, olyan, mintha betolakodó lennél. Én sem gondolom, hogy éjfélig TV-t kellene nézni a gyerekeknek, de néha-néha lehet, csak közösen döntsetek!
2009. jún. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ez volt az első ilyen eset, hogy így "ellened" szervezkedett? ELhiszem hogy nem esett jól... Nekem se esne jól, ha a hátam mögött döntenének a szavam ellen, illetve ezzel a tv áthelyezéssel még kisebbet ér a gyerekek szemében a szavad.

2009. jún. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
43%
Mit gondolsz arról, hogy leszokj az agybutító tévézésről? Én hat éve nem nézek tévét, nincs is tévénk, és emiatt nem is szoktunk veszekedni a férjemmel a tévén...
2009. jún. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
72%

"Es bar drasztikus, de ha nem kozos gyerekek, akkor siman kozolnem, a kovetkeztonel elvalok. Es hogy kap (a ferjem) fel orat, hogy visszavarazsolja a tv-t a konyhaba. Jah, es egy hetig nincs szex."


-Ez igen! Tökéletes megoldás. Ez után tuti az utcán aludnál kisanyám! :oD :oD :oD


Egyszerűen imádom az ilyen "jó" tanácsokat. Hogy lehet egy helyzetből még rosszabbat csinálni? Konfrontálódni, veszekedni, elválni. Nem ám megtanulni együtt élni másokkal, mert az nehéééééz. Ba$zki.


Ha az Ő gyerekei, akkor Ő a felelős értük. Vagyis elsősorban neki kell nevelnie őket. Mivel a másik fél nem lett meghallgatva, el bírom képzelni, hogy a kérdező sem beszélte meg előre a párjával az adott szitut, hanem kimondta, amit gondolt. És ami adott pillanatban ellentétes volt azzal, amit a pasi gondolt. Van ilyen, tudni kell lekezelni. A TV leszerelése -úgy tűnik- már csak válasz a kiakadásra. Ezek a jelek arra utalnak, hogy valóban nincs rendben a kommunikáció kettőtök között. Koncentrálj arra, hogy mit szeretnél? Ha el akarod hagyni, ez az indok épp olyan jó, mint bármi más. Ha együtt akarsz maradni vele, akkor viszont sürgősen kezdjetek el őszintén beszélgetni egymással! Én ezt tanácsolom.


Ami azt illeti én is hagyom, hogy a párom nevelje azt a gyereket, akit Ő hozott a közösbe, meg Ő is hagyja, hogy neveljem én is a sajátomat. Valamint sokat beszélgetünk a gyereknevelésről. Ez nem jelenti azt, hogy nem szólhatunk a másik gyerekéhez, ha az Ő gyereke tépi szét az én könyvemet, még rá is ordíthatok akár. :oD

2009. jún. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!