Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a fiammal? Ki...

Mit csináljak a fiammal? Ki fogja nőni vajon ezeket az eszméket?

Figyelt kérdés
16 évesen elkezdett a hungarizmus felé hajlani, fél évvel később már a szobája tele volt hitler és szálasi arcképekkel, horogkeresztekkel, nyilaskeresztekkel és árpádsávos zászlókkal. Kezdetben még csak nacionalista volt és egyre jobban szélsőséges lett. Próbáltunk beszélni vele, a nagyszülők is, de semmi eredménye. Egyszer annyira eldurvult a helyzet, hogy az apja felpofozta és kidobott minden félelemkeltő dolgot ami a szobájában volt. Ezután 1 hétig meg sem szólalt, iskolába nem járt, habár reggel elment itthonról. Miután megkaptuk az értesítőket, gondoltuk elvisszük pszichológushoz, de amit ott művelt az abnormális volt. A pszichológust a "sátán gyermekének", a "zsidó megszállók szolgájának" nevezte, lek*rvázta, tehát semmi előrelépés nem volt az ügyben. Most 17 éves, ugyanannyira szélsőséges mint egy éve, csak most nácik helyett a rómaiakat isteníti. Most caesar és augustus képekkel van tele a szobája, és magát egy légiósnak vallja, akinek a "cionista birodalom ellen kell csatába vonulnia". Már alig vannak barátai, és ezek között sincs olyan, aki ilyen eszméket vallana. Amikor a férjem kipakolta a cuccait, látta hogy nála volt adolf hitler könyve, a mein kampf. Azóta sem kapta vissza. Kérdem én, mit csináljak? A testvére teljesen normális, a pszichológust meg kikészíti a süket szövegével. Mondták már a barátnőim, hogy ki fogja nőni, de már 1 éve ez megy!!!
2009. jún. 9. 13:06
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Én utánaolvasnék azoknak a témáknak, amikről beszél, hogy legalább tudjam, mi van. Aztán kérdezgetném, hátha fogást találnék rajta. Egyébként nem baj, ha beleásta magát a dolgokba, csak valahogy rá kéne döbbenteni, hogy nem a jó úton jár. Ezt meg csak úgy tudod, ha te is utánanézel.
2009. jún. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Első lépés: tessék lehiggadni!!!!! Biztosan túllőtt a célon. sőt nagyon is:) az meg, hogy hitler helyett caesar van a falon nem jelent jobbat;) A következőt ajánlom: ne támadd!!!! semmi esetre sem. ne lássa rajta, hogy aggódsz vagy rosszallod. Egyszer kapd el, és ülj le vele. DE csak annyi legyen a mondanivalód, hogy: tudod, hogy nem értek egyet azokkal amiket Te az elveidnek vallasz. Tudod, hogy sokszor próbáltunk meggyőzni, hogy tévedsz. De innentől, hajlandó vagyok ezt neked elfogadni, s nem problémázunk többet a kérdésen. Ennyit mondj s ne többet!!! és tényleg ne problémázz, mert semmi mást nem érsz el, csak, hogy ellenségnek tekintsen Téged is!!!

Ettől a beszélgetéstől kezdve, tessék szemet hunyni az egész felett. Érdeklődőnek lenni, kedélyesnek és nyugodtnak. ezerszer többet fog nyitni! ezekben az emberekben a hitet az szítja még tovább, ha ellenkezésbe ütköznek, az mind azt igazolja, hogy mindenkinek az agyát kimosták a zsidók. Ne akadj, ki ha valami szélsőségeset, számodra erkölcstelent mond, ha utálkozik. lehetőleg semmi miatt!!! és semmi többet cucc kidobálás! innentől meg csak várni kell. legyetek nyitottak, és soha a majd kinövöd, és megmondtam, meg nalátod ne hangozzon el! én ennyit tudok javasolni.

2009. jún. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
még egy! ne használjatok médiában elhangzott kliséket, mert akkor teljesen lenéz majd titeket, mert a Ti agyatokat is kimosták!!
2009. jún. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem, csak én érzek összefüggést a két mánia között.
2009. jún. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok pszihológus, de azt gondolom, hogy a fiad a kamaszkori lázadás (ami tök normális és általános!) egy sajátos formáját választotta. Ami tulajdonképpen azt jelenti, hogy szembe megy mindazzal ami az általa ilyen vagy olyan okból elutasított társadalomban éppen normális és elfogadott. Az esetek többségében ez valamiféle figyelemfelhívás! Támogatásra, biztos pontokra van szüksége, de ugyanakkor halad az önállósulás felé.

Éppen keresi önmagát és azt már tudja, hogy milyen nem akar lenni, de ibolyája sincs hogy milyen és most próbálgat... Ez persze rémísztő, de minél többet foglalkoztok azzal amit csinál és minél jobban kiakadtok annál inkább megerősítitek benne, hogy jól csinálja, mert most legalább ODAFIGYELTEK RÁ...

Ami fontos szerintem: nehogy elüldözzétek és lehetőleg minél kevesebbet foglalkozzatok a szélsőséges nézeteivel! Ugyanakkor fontos, hogy BESZÉLGESSETEK vele sokat bármiről, élő kapcsolatotok legyen, érezze, hogy akármit is mondd most akármilyen is rátok számíthat. Ha kell igenis beszélgess vele az ő kedvenc témájáról, de indulatok nélkül. Ne a felsőbbség, a felnőttség hatalmávaé győzd meg! Mondd el neki a véleményed, vitasd meg vele, beszélgess vele tényekről indulatok nélkül és EGYENRANGÚ FÉLKÉNT - de persze ne csak ebben merüljön ki a kapcsolatotok.

Idővel, ahogy egyre több információhoz jut és érik a nézetei is változnak, legalábbis mérséklődnek, ne aggódj!

Fiú gyereknél akár 20-21 éves korig is eltarthat ez az önmagakeresés, akkorra alakul ki a személyiség...


Ne feledd most minél jobban tiltod annál inkább csinálni fogja... Ami neked fontos: a kapcsolat vele, arra figyelj!

2009. jún. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Vannak közös vonások a két eszmerendszer között. Szerintem ezeket kellene megkeresni, hogy mi olyan vonzó bennük.
2009. jún. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
88%
Az az érzésem, hogy még így is jobban tiszteletben tartja a környezetét, mint a környezete őt...
2009. jún. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim válasza:
16%
ez nem normális,valószinűleg megszálta az ördög,szerintem hivj egy papot hogy űzze ki belöle mert ez csak rosszabbodni fog( és ne nézz hülyének)
2009. jún. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
79%
Akit az ördög szállt meg, nem hiszem, hogy Istent emlegetné.
2009. jún. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

"megszállta az ördög":D:D ez vicces....azért ennyire nem kéne eltúlozni! annak alapján amit leirtál, kedves kérdező, a fiad értelmes srác és nagyon is öntudatos, valódi egyéniség (legalábbis van gondolkodásra való hajlama, még ha az eszméi nem feltélenül jók is), sztem egyrészt örülj hogy nem egy ilyen lebutitott tucat-senki, sztem azzal sincs baj amien zenét hallgat (miért talán kötelező h mindenki csak popot-rockot-stb hallgathat?), ezért azt tudom mondani, sztem a megoldás az lenne, h az affinitását, az energiáit megpróbálnád jó irányba terelni, vagy vmi hasznossal lekötni...legalábbis sztem amig nem balhézik meg nem csinál deviáns dolgokat (most nem arra gondolok h beszól mindenkinek, hanem h megtámad esetelg másoakt) addig nincs nagy gáz!

és azzal sincs baj h rajong a rómaiakért (bár kicsit eltúlozza)

amugy meg tudom érteni a srácot, mert én is ien fiatal voltam (csak nekem a középkor volt a mániám:D), bár én 2 év alatt elnőttem, bár az akkori világnézetem megmarad, és sztem neki is meg fog maradni, csak konszolidálódni fog valószinüleg

2009. jún. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!