Mi baj lehet velem?

Figyelt kérdés

Én egy intelligens, jó megjelenésű, barátságos de kissé távolság tartó hölgy vagyok.Sajnos a közösségekkel rendre meggyűlik a bajom.

Kezdetben mindenhol barátságosan fogadnak, de aztán ez valami rejtélyes ok miatt megváltozik, sokszor megesik, hogy hiába igyekszem, nem ismernek el, sokszor az kapja az elismerést velem szemben, aki kevesebbet tett, vagy ellenszenvesebb a viselkedése.De minden közösségben előfordult már az is, hogy bűnbakot próbáltak csinálni belőlem.Valaki mindig akad, aki megpróbál a fejemre nőni és ezek ráadásul nem is a magasabb beosztásúak közül kerülnek ki.Pedig nem vagyok olyan, aki hagyja magát.

Gyerekkoromban is sokszor úgy vettem észre, hogy nem kapok elég dicséretet, elismerést szeretetet, inkább a negatívumokat hangsúlyozták ki az esetemben.Ellenben voltak/vannak olyanok is, akiket feltétel nélkül "istenítenek" akkor is, ha épp nem szolgáltak rá.

Kíváncsi volnék, mi lehet ennek az oka, vagy pszichológiája?

Nem nagyon volt alkalmam ezt senkivel megvitatni, ezért tettem fel itt a kérdést.Bár érdekességként megjegyzem, volt egy-két olyan ember (volt kollégák), akik azt mondták, emberileg semmi bajuk velem, de hogy akkor mégis, mi lehetett a konfliktus oka, arra sajnos nem derült fény.


2012. márc. 1. 09:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez nem Te vagy. Ez maga a való világ. Isten hozott!!!
2012. márc. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mintha magamról olvastam volna.

Ha kevés az önbizalmad, azt megérzik az emberek.

És ösztönösen kihasználják.


Ha nem ez a baj, akkor lehetséges, hogy egyszerűen olyan típus vagy, akit nem kedvelnek az emberek, akármilyen kedves. Vannak ilyenek.

2012. márc. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Irigyek!
2012. márc. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mindegyikőtöknek igaza lehet.

Önbizalom?Hát, erre csak annyit tudok mondani, hogy nem érzem kevesebbnek magam bárki másnál, tapintatos, inkább csendes ember vagyok, de ha muszáj, próbálom védeni az érdekeim.

Megfordult a fejemben, hogy irigyek lehetnek,bár sok okuk nincs rá szerintem.Egyébként szinte minden esetben a primitívebb, alacsonyabb beosztású emberek találnak meg a hülyeségeikkel, pont azok kötnek belém, pedig nem adok okot rá, na meg a mártír típusok is nehezen viselnek el.

Általánosban meg volt két tanárom, akik azt FELTÉTELEZTÉK rólam, hogy el vagyok kényeztetve, ezért próbáltak belém kötni, amikor csak lehetett.Pedig valójában semmi különös , vagy irigyelni való nem volt a gyermekkoromban,sőt, igen sok rossz ért, szenvedtem is eleget.Azt már megfigyeltem, hogy sokszor hamis kép alakul ki rólam az emberekben, nem tudom, miért.

2012. márc. 1. 10:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Akár rólam is írhattad volna ezeket.

Amit én magamnál megfigyeltem,hogy mintha tartanának tőlem egy kicsit az emberek. Akik nem ismernek,vagy csak futólag. Sokan mondták már,hogy amíg nem ismertek,tartottak tőlem,mert olyan "csúnyán nézek". Meg csendes természetű is vagyok,és az valahogy olyan elriasztó kicsit. De ahogy megismernek rájöttek,hogy nem nézek én csúnyán,egyszerűen ilyen a tekintetem,és kész.

Igazából nem kell ezzel foglalkozni,nem tudsz rajta valószínűleg változtatni. Ahogy neked is vannak szimpatikusabb és kevésbé szimpatikusabb emberek,ugyan úgy téged is besorolnak az egyik kategóriába. A lényeg,hogy a szeretteid,barátaid tudják ki vagy,és azért szeressenek téged.

2012. márc. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!