Velem lenne a baj?

Figyelt kérdés
20 éves, fiú vagyok. Jelenleg még tanulok, de itthon segítek szinten mindenben, mosok, már majdnem főzök, takarítok, ház körüli munkában részt veszek, de mindig csak a letolást kapom, hogy semmit nem csinálom. szoktam igaz internetezni is, néha kicsit többet, de most a téli időszakban a kinti munka például kiesik. Ugyanezt csinálják a szüleim is, mégse értkelik az én munkámat. Ma is pl. úgy mentem el itthonról, hogy egy forintot nem kaptam se enni, se inni. Igaz most nem állunk fényesen anyagilag. Velem van a baj?
2012. febr. 27. 18:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tanulsz, vagy miért nem dolgozol 20 évesen?
2012. febr. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Valamilyen szinten igazuk van a szüleidnek, ennyi idősen már illene valamilyen munkát végezned. De neked is igazat adok, mert legalább segítesz otthon.
2012. febr. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy még tanulok. Szoktam dolgozni 8 órában, a szomszédoméknak van egy cégük, de oda sem mehetek mindig, mert akkor iskolából hiányzok.
2012. febr. 27. 18:51
 4/11 A kérdező kommentje:
De mostanság munkalehetőség sincs nagyon, csak az a rossz, hogy engem piszkálnak, hogy miért nem dolgozok, amikor még nekik sem akad munka.
2012. febr. 27. 18:52
 5/11 anonim ***** válasza:
En neked adok igazat, nem bújhatsz ki a bõrödbõl. Hiszen sokat segitesz otthon.
2012. febr. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ne aggodj én is ezt kapom meg apámtol . egy semmirekellö lusta dög aki semmit nem csinál itthon. pedig én pakolok ki meg be a mosogatogépbe,7végén van idöm fözni, a konyhát minden nap rendbe rakom,vasalok, teregetek ilyesmi. anyu nélkülem semmire se menne, de apám már azt sem veszi észre ha rend van.nem is érdekel az egész. a magam kedvére megcsinálom meg anyu kedvéért ö meg pukkadjon meg, legyen boldog a naaaagy munkamániájával.


apámnak a nöi munka nem munka. és pontrendszerben él tudat alatt persze. ami nagyvonalakban annyit tesz,hogy ha ö felás egy ágyást akkor azt kiegyenlitendö nekünk fözni mosni takaritani, rendet tenni ,kivasalni kell és még koronázzuk meg egy vetéssel is.

most tulzásként mondom de nagyjábol igy van. számára nem egyenértékü a házimunka az ö fizikai munkájával.ja és mindenki melozik, néha 10-12 orát is és mellé még vezessük a háztartást..ahha...

ne törödj velük. ezt fogod hallgatni 20 év mulva is és nem fogod tudni meggyözni öket.

2012. febr. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Utolsó. Látom te is hasonló helyzetben vagy. Igen, erre akartam kilyukadni, hogy adott egy munka amit ha ő végez el, az igenis munka de ha én akkor semmit nem jelent.
2012. febr. 27. 20:06
 8/11 anonim ***** válasza:

Sajnos a szülők néha elég hálátlanok. Ha 9 dolgot megcsinálsz megkérdik a 10. mért nincs kész. Sajnos sok férfi a feleségét is csak házi cselédnek tartja.

Nem tudom hogy működik nálatok a kommunikáció, de azért meg lehet próbálni óvatosan elmondani, amikor elégedetlen, hogy én ma ezt meg ezt megcsináltam, ők szülők mit csináltak? Pl: ha te ma 3 órát neteztél és ők közben 3 órát tv-t néztek akkor kvittek vagytok.

Vagy ajánld föl, hogy te berakod a mosógépet, de akkor teregessetek ki együtt.

Azt gondlom, rá kell őket ébreszteni, hogy te se vagy semmit tevő.

A kaját meg nem tudom, nem tudnál otthonról vinni magaddal? Főttet vagy hideget? Inni meg otthon folyik a csapból a víz. Ínséges időkben meg az ember ne költsön kávéra meg sörre.

2012. febr. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

6. vagyok.pontosan!

én amugy a pénzen kivül azért nem költözöm mert anyu számit nekem. ö szereti ha itt vagyok igy amig ö nem mondja hogy menjek, nem fogok. persze ha lenne pénzem elmenni jobb lenne saját kéro de ez van.

apámmal jelenleg még köszönni se köszönünk,mert állandoan háboruzunk.igy a legjobb mert igy nincs rá esély hogy belémkössön mert némaságot fogadtunk.levegönek nézzük egymást.nekem ez a paradicsom az eddigiekhez képest.

2012. febr. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nekem nem különleges dolgokra kell apénz, nem iszom energia italt, nem is cigizek, nem szégyellem 120 ft-os 1.5 literes ice teát szoktam venni, néha megajándékozom magam egy multivitaminnal is.
2012. febr. 27. 22:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!