Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kilátástalan az anyagi helyzet...

Kilátástalan az anyagi helyzetem! Annyira igazságtalan. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, szeretném ha elolvasnátok, nagyon hálás lennék a tanácsokért.

22 éves lány vagyok, egyetemre járok és koliban lakom. Tavaly diplomáztam alapképzésen és most mesterre árok, elsős vagyok. Ezzel nincs is baj, csak az anyagiakkal. Aki egyetemista vagy van egyetemista ismerőse, tudja hogy ez mennyi kiadással jár, főleg ha az amber nem otthon lakik.

Durván 40 ezerre jön ki egy hónapra (kaja, kolidíj, fénymásolás-nyomtatás, utazás).

Nagyon meg vagyok szorulva anyagilag, hisz a szüleim 2 minimálbért hoznak haza, erejükön felül teljesítenek, nem várom el tőlük a segítséget de ennyi nem tudok megteremteni. Adok órákat, amiből havi 10 000 összejön, viszont dolgozni nem tudok mert eléggé szét vannak szórva az óráim hétfőtől péntekig. :(

Nem akarom a szüleimet terhelni anyagilag, én szívesen elmennék dolgozni csak ők nem hagyják, mert kell a papír. Ez rendben is van, de sokszor kajára sem telik, vagy nem tudok hazautazni. Az, hogy elmenjek fodrászhoz, vagy vegyek magamnak egy nadrágot, már luxusnak számít.

Igazságtalannak érzem hisz jó pár ismerősömnek nincs semmilyen végzettsége, de nagyon nagy lábon él, vagy pl. a szülei kocsit vesznek neki ha letette a jogsit vagy a nyelvvizsgát...

Mi lenne a megoldás? :( nagyon el vagyok keseredve:(


2012. febr. 24. 13:24
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
szia, hát én is megszenvedtem a diákszövetkezeteknél némelyiknél olyan bunkók és lekezelőek de ha gyakran hívogatod zaklatod bemész személyesen hogy igen is komolyak a szándékaid és nem csak várod h hívjon hogy van valami melo akkor adni fognak tán mást is merre laksz?
2012. jún. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!