Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kilátástalan az anyagi helyzet...

Kilátástalan az anyagi helyzetem! Annyira igazságtalan. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, szeretném ha elolvasnátok, nagyon hálás lennék a tanácsokért.

22 éves lány vagyok, egyetemre járok és koliban lakom. Tavaly diplomáztam alapképzésen és most mesterre árok, elsős vagyok. Ezzel nincs is baj, csak az anyagiakkal. Aki egyetemista vagy van egyetemista ismerőse, tudja hogy ez mennyi kiadással jár, főleg ha az amber nem otthon lakik.

Durván 40 ezerre jön ki egy hónapra (kaja, kolidíj, fénymásolás-nyomtatás, utazás).

Nagyon meg vagyok szorulva anyagilag, hisz a szüleim 2 minimálbért hoznak haza, erejükön felül teljesítenek, nem várom el tőlük a segítséget de ennyi nem tudok megteremteni. Adok órákat, amiből havi 10 000 összejön, viszont dolgozni nem tudok mert eléggé szét vannak szórva az óráim hétfőtől péntekig. :(

Nem akarom a szüleimet terhelni anyagilag, én szívesen elmennék dolgozni csak ők nem hagyják, mert kell a papír. Ez rendben is van, de sokszor kajára sem telik, vagy nem tudok hazautazni. Az, hogy elmenjek fodrászhoz, vagy vegyek magamnak egy nadrágot, már luxusnak számít.

Igazságtalannak érzem hisz jó pár ismerősömnek nincs semmilyen végzettsége, de nagyon nagy lábon él, vagy pl. a szülei kocsit vesznek neki ha letette a jogsit vagy a nyelvvizsgát...

Mi lenne a megoldás? :( nagyon el vagyok keseredve:(


2012. febr. 24. 13:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
91%
oké, ez a te véleményed, de lepontozni akkor sem ér. Sok barátomnak, barátnőmnek sok könnyebbséget hozott az a havi 15-20 ezer Ft. És ha csak 2 évig veszi fel, akkor nem lesz belőle akkora adósság, mintha mondjuk 5-6 évig igényelné.
2012. febr. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
84%
7-es!!! A te gyerekeid is megkapták az élettől az első nagy pofont, gondolom nem kell ecsetelnem, hogy miért? Ekkora furija ember nem tudom hogy tud három gyereket össze kalapálni! Igaz ahoz nem kell ész. Nem akarok provokálni senki de amit irtál az kritikán aluli!!
2012. febr. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Pont tegnap jártam állásbörzén, ha tudsz felsőfokon legalább 2 nyelvet, simán felvesznek 150-200 ezres nettó fizetéssel. Az állások is sokfélék.


Nem tudsz esetleg egy évet halasztani és elmenni dolgozni? Az se kizárt, hogy a későbbi munkahelyed kötne veled tanulmányi szerződést és ők finanszíroznák a mesterképzést.

2012. febr. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
44%

Hát, figyelj.

Én nem mentem mesterre, pont azért, mert ugyanabban a cipőben lennék mint amiben te vagy most.Pénztelenség. Nem éri meg, mert

Magyarországon nincs kiforrva a bolognai rendszer, a mesterképzés a legtöbbször felesleges időpazarlás.

(és ezt mondom úgy, hogy nagyon sok embert megkérdeztem, tanárokat, felső vezetőket, volt évfolyamtársaimat, akik csináltak mestert, és akik nem) (Persze ha hatalmas terveid vannak karrier terén, akkor kell a mester, de nem ez a jellemző)

Főleg nyelvszaknál nincs sok értelme, mert pl angol/német/francia.... irodalmat és kultúrát tanulhatsz orrba-szájba, amit a munkaerőpiacon nem értékelnek semmire.

Sokkal fontosabb, hogy releváns tapasztalatod legyen, és beszélj nyelveket. Két felsőfokú nyelvtudással már el lehet valamerre indulni.

Közgazdasági diplomám van, múltkor egy nagy mulitnál voltam állásinterjún, a másik két lánynak nyelvszakos diplomájuk volt. Senkit nem érdekelt mit tanultunk, a lényeg a felsőfokú végzettség és a nyelvtudás.


Szóval szerintem halassz, és keress munkát. Valószínű rájössz, hogy nincs is szükséged a mesterre.


Egyébként, engem érdekelne az ügyfélszolgálatos meló, úgy ha olvasod, kérlek írd meg privátban. :) Köszi


Felnőtt ember vagy, mérlegelj. Nem vagyok teljesen MA ellenes, mert persze még két diákévet sokan el tudnak maguknak képzelni (nekem is hiányzik a tanulás), de vannak helyzetek, amikor a munka sokkal ésszerűbb döntés.


Ha mégis maradsz a masternél, keress több diákot, akinek tarthatsz magánórát. Kérj egyéni tanrendet, és diákmelózz. Menj át levelezőre és dolgozz. Vannak alternatívák, csak nehéz.

2012. febr. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben vagyok, most fejezem be az alapszakot és szeretnék majd MA-ra is menni. Ezen az egyetemen nincs levelező képzés az engem érdeklő szakon, tehát ez nem alternatíva, egyéni tanrendet pedig nem lenne jó kérni, mert ez olyan szak, ahol fontosak a szemináriumok, a közös munka, ráadásul így a tanárok is jobban megismernek, ami előnyös lehet majd MA-felvételin, és később a doktorin.

Munkát én is nézegtem, de egyszerűen nem tudok menni...Van több olyan, ami hétvégén is van, de mindenhol elvárják, hogy hétköznap is menjen a diák, és hosszútávon. Nem értem, hogy ezt hogyan gondolják, hogy legyen a hallgató nappalis, és emellett dolgozzon heti 2-3-4 hétköznap 8 órában...Ráadásul sok az olyan munka is, ami nagyon szakmához kötődik (nem az enyémhez, tehát esélytelen).

Most elkezdtem egy munkát, de ez csak heti 2x lesz egyelőre, 4-5 óra/alkalom, és nincs hétvégén. Ez így jó lenne, ha gyakrabban lenne, és főleg hétvégén is.

Az óráim nekem is nagyon sűrűek, sok órám van, 2 hétköznapot kivéve a nap nagy részét a suliban töltöm, azon a 2 hétköznapon is bent vagyok délelőtt és délután tudom csinálni azt a munkát, de ez nem sok...

Ebben az évben záróvizsgázom, tehát hétvégén a tételeket dolgozom ki, jegyzetelek, hogy ne vizsgaidőszakban kelljen, akkor csak tanulni kelljen, meg írok a szakdolgozatot...

A szobatársam ellenben nem csinál semmit, 5 kurzust vett fel és alig van itt, nem is dolgozik...

Szerencsére kapok tanulmányit és szociális támogatást, meg árvasági ellátást, tehát otthonról nem nagyon kell kérnem, kivéve ezt a hónapot, mert most még se fizetés, a támogatásaimat pedig elvették erre a hónapra az új félév miatt, ráadásul a telefonom is elromlott, arra kellett a spórolt pénzemet elköltenem.

Szóval én aztán teljesen megértelek, diákmunkát se olyan könnyű találni, mert több hétköznapot kérnek, ami lehetetlen, ha az ember komolyan veszi az egyetemet.

Én a nyelvtanításban látom a lehetőséget még, azzal próbálkozom, de mivel nem nyelvszakos vagyok, nincs semmi előnyöm, hogy miért engem válasszanak.

2012. febr. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Mit írt az a válaszoló, akit már töröltek?
2012. febr. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Eléggé trágár stílusban az válaszolta a leányzónak, hogy inkább a testével keressen pénzt
2012. febr. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
15%
azt gondolom az élet ennél sokkal igazságtalanabb is lesz majd veled:(
2012. febr. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

szia, az eddig kommenteket még nem olvastam el, lehet hogy hasonló is lesz az én írásomban de azért leírom a tapasztalatomat.

mi is eléggé megvagyunk szorulva...igaz a saját városomban járok egyetemre de a tandíjam 130 ezer!! havonta melózok ebből keresek kb 20-40 ezer forintot az óráim nekem is el vannak szórva persze de arra nem járok be most mit csinálhatnék ?? előadásokat ki lehet hagyni, én baromi igazságtalannak tartom h akik államin ellébecolnak koleszesek tök boldogok együtt főznek stb vagy a szüleik tartják el őket., majd ők is megtapasztalják ha kirepülnek a családi fészekből hogy milyen napi 8órákat dolgozni, szal menj el melózni bár látom a kérdést már rég irtad ki...

én sem szórakozom SOHA, NEM ISZOM nem cigizek és még márkás ruhám sincs nem járok sehova a sulin kívül csak tanulok

2012. jún. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
utolsónak: a melóval is csak annyi a prüci, hogy itt nincs, pont múlt héten voltam az egyik diákközvetítő cégnél és csak nehéz fizikai munka van és pedig lány vagyok...
2012. jún. 4. 16:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!