Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kilátástalan az anyagi helyzet...

Kilátástalan az anyagi helyzetem! Annyira igazságtalan. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, szeretném ha elolvasnátok, nagyon hálás lennék a tanácsokért.

22 éves lány vagyok, egyetemre járok és koliban lakom. Tavaly diplomáztam alapképzésen és most mesterre árok, elsős vagyok. Ezzel nincs is baj, csak az anyagiakkal. Aki egyetemista vagy van egyetemista ismerőse, tudja hogy ez mennyi kiadással jár, főleg ha az amber nem otthon lakik.

Durván 40 ezerre jön ki egy hónapra (kaja, kolidíj, fénymásolás-nyomtatás, utazás).

Nagyon meg vagyok szorulva anyagilag, hisz a szüleim 2 minimálbért hoznak haza, erejükön felül teljesítenek, nem várom el tőlük a segítséget de ennyi nem tudok megteremteni. Adok órákat, amiből havi 10 000 összejön, viszont dolgozni nem tudok mert eléggé szét vannak szórva az óráim hétfőtől péntekig. :(

Nem akarom a szüleimet terhelni anyagilag, én szívesen elmennék dolgozni csak ők nem hagyják, mert kell a papír. Ez rendben is van, de sokszor kajára sem telik, vagy nem tudok hazautazni. Az, hogy elmenjek fodrászhoz, vagy vegyek magamnak egy nadrágot, már luxusnak számít.

Igazságtalannak érzem hisz jó pár ismerősömnek nincs semmilyen végzettsége, de nagyon nagy lábon él, vagy pl. a szülei kocsit vesznek neki ha letette a jogsit vagy a nyelvvizsgát...

Mi lenne a megoldás? :( nagyon el vagyok keseredve:(


2012. febr. 24. 13:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
70%

Sajnállak:( Sajnos én is sokszor igazságtalannak érzem az egészet, jelenleg én még csak alapképzésre járok, de jövőre szeretnék mesterre menni, de már most elkezdem gyűlyteni a pénzt rá... én sem tudom még miből lehetne megélni.

Hétvégi melókat nem tudsz elvállalni? Szociális támogatást nem kapsz?

21L

2012. febr. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%

Azért ne add fel a munkát, mert diákszövetkezetekhez mehetsz heti pár alkalommal is, sok ilyen állást ajánlanak.


És mindig tartsd szem előtt, hogy már csak bő 1 évet kell kibírnod, aztán el tudsz helyezkedni a diplomáddal.


Nyáron is dolgozhatsz, hogy előre spórolj. Ha nagyon nem tetszik a helyzet, vedd fel a diákhitelt.


Egyébként milyen szakon vagy? Mert ha beszélsz két európai nyelvet magas szinten, akkor tudok ajánlani ügyfélszolgálatos munkát (jól fizetnek).

2012. febr. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%

Erre azt a megoldást tudom javasolni, hogy diákhitel. Csúnya dolog, adóssággal kezded az életedet, de szerintem rajtad most segítene. Nem kell a legnagyobbat felvenni, csak ami szükséges (a későbbi adósságodat mérsékelendő). Sajnálom, hogy ilyenek a körülményeid :( De hátha segítene az a hitel! Ráadásul ha MSC-s vagy, már nem is kéne sokáig igényelned, csak max. 2-2,5 évig. Hajrá!


20L


(ja, amúgy hova jársz egyetemre, milyen szakra? csak a kíváncsiság! :))

2012. febr. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%
Ne add fel,papirral tényleg jobban boldogul az ember,tapasztalatból mondom,én félbehagytam a sulit és elmentem dolgozni emiatt,de most jöttem rá,hogy jobb lett volna akkor végigszenvedni 4 évet,mint most dolgozni..esetleg nyáron érdemes lenne kimenni külföldre akár bébiszitternek is,már abból is tudsz annyit spórolni,hogy vegyél magadnak ruhákat stb..
2012. febr. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
79%
A diákhiteles lány vagyok, miért pontoztatok le? Nagyon udvariasan megfogalmaztam ennek a lánynak egy ésszerű megoldást. Lehet egyet nem érteni, de a kommentemben semmi bántó, vagy ostoba, ésszerűtlen gondolat nem volt.
2012. febr. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Nyelvszakra járok az egyik vidéki egyetemre, 2 nyelvet beszélek és tervben van még 2 másik is:)

Diákhitelen gondolkoztam már, csak tartok tőle...

A részidős munkákkal kapcsolatban: 4 napom úgy néz ki, hogy 8-10 ig, 12-14 ig, 16-18 ig van órám, ilyen szétszórtan. Az 5. napon pedig 10től 6ig vagyok...

2012. febr. 24. 13:52
 7/21 anonim ***** válasza:
68%

Tehát inkább a prostitúció, mint a diákhitel....


utolsó, te hogy nevelhetsz ennyi ésszel 3 gyereket? szegény kis három gyerek, milyen apjuk van. őket is k.urválkodásra fogod biztatni?

2012. febr. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%
A diákhitelesnek: szerintem igenis ésszerűtlen dolog diákhitelt felvenni, eddig is megélt a kérdező vhogy, ezután is meg fog. Szerintem ki lehet bírni még két évig fodrász nélkül.
2012. febr. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Ha csinos vagy mehetsz hostesskedni a 7 végén. Nagyon keresik őket!

Napi 4 óra munka 1000/ óra, az egy 7végén 8ezer, havonta 32 ezer. kezdésnek jó lehet.:)

2012. febr. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es válaszoló!

Nem sírom be a világba a nyomoromat, de szerintem ezen az oldalon bárki tanácsot kérhet, bármilyen témában. Sajnálom a helyzeted, és tudom hogy vannak tőlem rosszabb helyzetben lévők is. De mindenkinek a saját, privát problémája a legnagyobb. Megpróbálom átérezni a helyzeted, tudom milyen ha minden forintnak megvan a helye, csak nem tudom milyen babákat nevelni.

De úgy gondolom, vagyunk annyira értelmes emberek, hogy nem szóljuk le azzal a másikat, hogy "az én problémám nagyobb mint a tied". Első pofon, amin már túl vagyok párszor már...

2012. febr. 24. 14:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!