Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki hallott már arról, hogy a...

Ki hallott már arról, hogy a család pénzügyei miatt a gyereket hibáztatják, és minden anyagi problémáért a szülő szerint a gyerek a hibás?

Figyelt kérdés

Szüleim 150.000 ft felett keresnek, amiből 10.000 se költenek rám(ebbe benne van telefonszámlám, ruha, ennivaló a suliba). Most kértem tőlük 2000 Ft-ot, mert szeretnék egy parfümöt venni. Apám elkezdte szokás szerint nekem ecsetelni, hogy mennyi pénzt költünk, mennyi marad, mennyit kell majd tavasszal költeni.....majd elkezdett anyámmal veszekedni, majd azt vágta hozzám apám, hogy megint én vagyok a hibás a veszekedés miatt. Most tényleg nem értem, akkor most mi van?

19/L


2012. febr. 18. 14:14
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van,azért elnézést kérek,tényleg lemaradt nekem az a ha. De hidd el,tényleg nem olyan könnyű a mai világban egy pályakezdőnek munkát keresni. Rengetek volt osztálytársamnak/csoporttársamnak nincs munkája. Azért védem mert egy cipőben járunk? Nem,nem azért védem,de tényleg olyan hozzászólásokat kapott szegény,mintha toronyórát kért volna lánccal. A mai világban a legtöbb húszon éves később lesz önálló,ezt a korombelieken tapasztalom,és ez nem feltétlenül a mi hibánk. Illetve elítéled azt a szülőt,akinek a gyereke nem csak 18 éves koráig a gyereke? Mit tud tenni,ha nincs munka lehetőség? És ezeket komolyan nem azért írom,mert én is ilyen helyzetben vagyok,hanem mert a korombeli ismerőseim 70 % is.
2012. febr. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 A kérdező kommentje:
5 könyvet vesz, ami könyvenként 4-5000, szóval összesen max 25.000 ft te okoska!!
2012. febr. 18. 15:29
 33/44 anonim ***** válasza:
26%

Kedves 80%-os, úgy látszik, valamibe belenyúltam, ha ennyire kiakadsz a válaszomat olvasva és mondod a magadét... Leírtam mindenki számára érthetően: azokkal van gondom, akik meg sem próbálnak elhelyezkedni. És azokról a szülőkről van meg a véleményem, akik ezt elnézik.

Ha ez rád nem igaz, akkor nem kell magadra venni. Ezt is leírtam lényegében. Te meg hőbörögsz itt, mintha valami dologtalan sz*rházinak állítottalak volna be és hülyének a szüleidet. Nyugodj le!

2012. febr. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
89%
Akkor olvas el még egyszer az utolsó hozzászólásomat,mert abban kértem elnézést,és azt nem hőbörgésnek szántam,ha neked úgy jött le,akkor rosszul értelmezted.
2012. febr. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
85%
*olvasd
2012. febr. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor olvas el még egyszer az utolsó hozzászólásomat,mert abban kértem elnézést,és azt nem hőbörgésnek szántam,ha neked úgy jött le,akkor rosszul értelmezted."


Mikor azt a hozzászólást írtam, nem olvastam még az említett írásod.

2012. febr. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
69%

78%-os,akkor ezek szerint a saját szüleidet is elítéled,mert eltűrik,hogy a bátyád otthon ne csináljon semmit?

És attól,hogy a 80%-os hozzászólót lepontoztátok,még igaza van. És lehet engem is lepontozni. :)

2012. febr. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
78%

Igen, csak apád azt a pénzt, amit könyvre költ megkeresi, nem mástól kunyerálja. Hadd költsön már saját magára egy felnőtt, kereső, magát és családját eltartó ember!


Otthon eheted a kaját (amit megtermeltek), a rezsit fizetik, és még zsebpénzt is kapsz. Miért nem abból költesz parfümre? Vagy ha tanulsz, akkor kellene kapjál ösztöndíjat. Senki nem köteles neked pacsulit fizetni, még ha megtehetnék sem. Miért lenne? Ez nem a létfenntartásodhoz kell. Nem is értem, hogy milyen alapon jössz ide panaszkodni, hogy azok sóher szüleid nem adnak neked 19 éves létedre parfümre pénzt...

2012. febr. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
56%
Basszus, nektek aztán érdekes felfogásátok van a gyereknevelésről... A gyerek kussoljon, és örüljön, ha nem dobják ki? Már látom, sok gyerek élete hol csesződik el... ITT (is). Ennyi szűklátókörű hibbantságot leírni, mint ti... Nem irigylem a gyerekeiteket, csórik mit élhetnek át. Elképzelem, hogy kap egy szir-sz*rt valamiért, azt is az orra alá dörgölitek, gondolom. Csodás szülők, remek, tényleg. Pontozzatok le, nem érdekel egyébként.
2012. febr. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
76%

(én is írtam, hogy csak a szülei szakadnak-e meg)


Sajnos a beírkálás nem tükrözi a gesztusokat, hangsűlyokat.

Nem kell mindenen felszívni a vizet. A hozzászólók nem támadnak, csak kérdeznek, hogy jobban meg tudják ítálni a helyzetet, amivel kapcsolatban Te kértél választ.


Ha azt képzelem el, hogy nettó 150 ezerből 4 felnőtt él meg, akkor az nem sok (igaz, és sokat költök a boltban zöldségre-is)

A benzin, közlekedés, víz, gáz, fa meg általában - hasonló módon - mindenkinek sokba kerül.


Szóval Te egy nagyon dolgos lány vagy, aki otthon is sokat segít. Ez tényleg dícsérendő.

A 2000 Ft-os parfűm meg nem is lehet egy világmárka, mert annyira nem is drága! Hogy ettől függetlenül túl szigorúak voltak-e a szüleid? Hát, lehet.

Én, városiként a mezőgazdasági termelés költségeivel nem vagyok tisztában, így megitélni sem tudom.

2012. febr. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!