Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki hallott már arról, hogy a...

Ki hallott már arról, hogy a család pénzügyei miatt a gyereket hibáztatják, és minden anyagi problémáért a szülő szerint a gyerek a hibás?

Figyelt kérdés

Szüleim 150.000 ft felett keresnek, amiből 10.000 se költenek rám(ebbe benne van telefonszámlám, ruha, ennivaló a suliba). Most kértem tőlük 2000 Ft-ot, mert szeretnék egy parfümöt venni. Apám elkezdte szokás szerint nekem ecsetelni, hogy mennyi pénzt költünk, mennyi marad, mennyit kell majd tavasszal költeni.....majd elkezdett anyámmal veszekedni, majd azt vágta hozzám apám, hogy megint én vagyok a hibás a veszekedés miatt. Most tényleg nem értem, akkor most mi van?

19/L


2012. febr. 18. 14:14
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
96%

mi is faluk lakunk de ha van hús akkor azokat az állatokat is el kell valamiből tartani és a zöldségtermesztés sem épp olcsó sokszor és nagyon is munkaigényes

ezenkívül internet, víz, gáz, villany stb

iskolai tankönyvek, befizetések

szerintem van az több mint 10..

én amúgy 16 éves koromtól diákmunkázok minden hétvégén kivéve néha év elején de mindig van félretett pénzem és abból veszek ilyeneket

keress te is diákmunkát, sokkal jobb ha az embernek van saját keresete

2012. febr. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
31%
Ez nem a te hibád a szüleidnek kell gondoskodni rólad.Ha bevállalnak egy gyereket akkor készüljenek fel az ilyenre.
2012. febr. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
79%

"Adnak nekem 5000 ftot, amiből ruhát vehetek és ha akarok gyorskaját meg ilyesmit"


Ebből gazdálkodd ki azt a parfümöt. Nem kell gyorskaját venni, ruhát sem muszáj minden hónapban.

2012. febr. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
77%

Nem vagy hibás.


Nálunk ez úgy működik, hogy adunk zsebpénzt-havi 3000 Ft-ot, arra költi, amire akarja. Ha parfüm, parfüm, ha más, más. Erről nem kell elszámolni. Ebből gyűjthet, ha drágább a megvásárolni vágyott dolog.

Lényeges, hogy ez az összeg nem borítja fel a költségvetésünket.:)


A ruházkodást-, alapdolgokat-, egyebeket megvesszük reális! keretek között.


A parfüm nem létszükséglet, lehet, hogy a szüleidnek most sok kiadása volt,lesz, légy most megértőbb, később-jövő hónapban biztos kerül rá, és biztos nem Te vagy mindezekért a hibás, csak helytelenül rajtad vezette le.


"A spórolás már művészet." És sajnos a sok kicsi sokra megy.


Kérdezd meg, mikorra lehetne betervezni a parfümödet?

2012. febr. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
54%

"10.000 se költenek rám"

Persze, mert a rezsi rád eső fele 0 forint, ugye? A víz, ami elmegy, ha fürdesz, az áram, amit elhasználsz, a kaja, amit otthon eszel, nem a suliba, ingyen van?

Attól még persze nem értek egyet vele, ha egy szülő ilyeneket mond, amit a kérdésben írtál. Apádat viszont meg lehet érteni, ha aggódik az anyagiak miatt, és előrelátó, mi kell tavasszal, stb. Könnyen vagy, ha eddig mindent alád tettek, nem fogod fel a pénz értékét...

2012. febr. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
69%

"Ez nem a te hibád a szüleidnek kell gondoskodni rólad.Ha bevállalnak egy gyereket akkor készüljenek fel az ilyenre."

Egy 19 évesről kötelességük gondoskodni? Rendben, tanul még, és ez idő alatt elviselik, hogy nem száll be a költségeibe, de hogy reklamál a zsebpénz miatt? Ennyi idősen elmehetne diákmunkára, hogy legalább a saját extra igényeire, a szórakozására előteremtse a pénzt, ha már a sulit és az alapellátását finanszírozzák. Ha más megteszi, hogy könnyítsen a szülein, ő is megteheti!

2012. febr. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
64%

"Más ennivalót nem pedig nem kell megvenni, mert falun lakunk és zöldség, hús, ilyesmi van."

Nálatok belefektetett munka nélkül gyarapodik a kert? Milyen érdekes... Az én édesapám ha hazaér munkából, estig kint a kertben, úgy termeli meg a zöldségeket. Az akkor ingyen van, potya? Sok-sok munka árán van, én már csak tudom. Ebből te kiveszed a részed? Nem is csodálom, ha ideges édesapád, egymaga szakad meg a családjáért, akik azt hiszik, a pénz csak sz*rják...

2012. febr. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 A kérdező kommentje:
A rezsi 70%át nagymamám fizeti, bulizni nem engednek, diákmunka errefele nincs(ha lenne már rég mentem volna), könyveket nem vesznek, csak apá vesz magának havonta 5 könyvet, ami 4-5000 körül van....
2012. febr. 18. 14:41
 19/44 anonim ***** válasza:
60%

vidéken van hús, meg zöldség

(1 jó nektek)

2 gondolom, az sem ingyen van. A táp, vetőmag, víz, trágyázás, stb.


Otthon mennyire veszed ki a részed a munkából? vagy csak a szüleid szakadnak meg?

2012. febr. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 A kérdező kommentje:
Óriási hiba volt részemről, hogy kiírtam ezt a kérdést, senki nem tudja, mennyit kell segítsek, dolgozzak.... Nem kérek több szidalmazó, okoskodó "választ"!
2012. febr. 18. 14:45
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!