Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki hallott már arról, hogy a...

Ki hallott már arról, hogy a család pénzügyei miatt a gyereket hibáztatják, és minden anyagi problémáért a szülő szerint a gyerek a hibás?

Figyelt kérdés

Szüleim 150.000 ft felett keresnek, amiből 10.000 se költenek rám(ebbe benne van telefonszámlám, ruha, ennivaló a suliba). Most kértem tőlük 2000 Ft-ot, mert szeretnék egy parfümöt venni. Apám elkezdte szokás szerint nekem ecsetelni, hogy mennyi pénzt költünk, mennyi marad, mennyit kell majd tavasszal költeni.....majd elkezdett anyámmal veszekedni, majd azt vágta hozzám apám, hogy megint én vagyok a hibás a veszekedés miatt. Most tényleg nem értem, akkor most mi van?

19/L


2012. febr. 18. 14:14
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
87%
Az van, hogy nincs pénz parfümre. Csak túléled.
2012. febr. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy van rá pénz, csak nem akar adni...
2012. febr. 18. 14:19
 3/44 anonim ***** válasza:
86%
Ha ennyire zavar, keress magadnak munkát, aztán lesz pénz parfümre.
2012. febr. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
93%
Ha tényleg azt gonolod, hogy rád csak 10ezret kültenek havonta, akkor igencsak naiv vagy, ennyiböl még kajád sem jönne ki.
2012. febr. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
78%
Ez így elég lesarkított, ahogy leírtad, mert a te költségeid nyilván nem jönnek ki egy tízesből, főleg ruhával együtt. Viszont, ha nincs pénze a családnak nem te vagy a hibás érte. Ennél azért összetettebb a dolog. Idegesek a szüleid, mert nincs pénzük.
2012. febr. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
89%

Nézd, én soha nem kaptam parfümöt a szüleimtől, nem volt telefonszámlám (3 hónapra kellett beosztanom egy 3000 forintos feltöltőkártyát), évente kaptam 1-2 új ruhadarabot, mert ezt tudtuk megengedni magunknak.


Mégis felnőttem és értelmes ember lett belőlem. Nem tudom, miért nyavalyogsz, örülj, hogy fogalmad sincs arról, milyen nehéz megélni ma Magyarországon.

2012. febr. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
53%

Na akkor tisztázzuk a fogalmakat. Te nem vagy már gyerek, felnőtt ember vagy. Lehet, hogy tanulóként a szüleid eltartanak, de diákmunkát is lehet éppen vállalni ha parfümöt akarsz magadnak. Azonkívül hidd el, hogy ha nagyon utánaszámolunk, akkor jóval többe kerül az eltartásod, mint 10.000 Ft. Csak az, amit megeszel egy hónapban, a víz, áram, stb. amit elhasználsz, a tankönyveid, az iskolaszerek, a bérlet, a telefonszámla, stb. jó sok pénzbe fáj a szüleidnek. Talán ha esetleg segítenél nekik előteremteni a betevőt nem csak követelőznél, akkor az ő házasságuk is jobb lehetne.


A szüleid nyilván sokat veszekednek amiatt, hogy apád szerint már részt kéne vállalnod a kiadásokból, felnőttként kezel, anyukád meg még mindig az ő pici lányaként kezel, akit el kell tartani ha beledöglik a család, akkor is.

2012. febr. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:
Adnak nekem 5000 ftot, amiből ruhát vehetek és ha akarok gyorskaját meg ilyesmit... 2-3000 ftbol kapok szalámit, sajtot meg ilyesmit.... 1500 ft körül van a telefonszámlám. Más ennivalót nem pedig nem kell megvenni, mert falun lakunk és zöldség, hús, ilyesmi van.
2012. febr. 18. 14:25
 9/44 anonim ***** válasza:
69%
19 évesen miért a szüleidtől kérsz pénzt parfümre? Mellesleg a rád költött pénz nemcsak a telószámla, a ruha és az iskolai kajád, hanem a rezsi rád eső összege is, mert gondolom, fürödni szoktál, világítani is stb. Sajnos nem minden szülő tolerálja szó nélkül, hogy a nagykorú gyereke tanulmányait ilyen módon támogassa. Teremtsd meg magadnak diákmunkából a szükségleteidre a pénzt, vagy vedd meg őket az ösztöndíjadból, és örülj, hogy a rezsibe, meg a kajába nem kérnek tőled pénzt.
2012. febr. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
79%
Gondolom ebben a 10ezerben a fűtés,a melegvíz,a mosópor,a vízdíj,a kaja,a bérlet,a lakásbiztosítás,szórakozás mind benne van.Tehát ezekre már nem kell költenii.A csekkeket szét lehet tépni ,és akkor tényleg jut parfümre.Kettőre is.
2012. febr. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!