Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki hallott már arról, hogy a...

Ki hallott már arról, hogy a család pénzügyei miatt a gyereket hibáztatják, és minden anyagi problémáért a szülő szerint a gyerek a hibás?

Figyelt kérdés

Szüleim 150.000 ft felett keresnek, amiből 10.000 se költenek rám(ebbe benne van telefonszámlám, ruha, ennivaló a suliba). Most kértem tőlük 2000 Ft-ot, mert szeretnék egy parfümöt venni. Apám elkezdte szokás szerint nekem ecsetelni, hogy mennyi pénzt költünk, mennyi marad, mennyit kell majd tavasszal költeni.....majd elkezdett anyámmal veszekedni, majd azt vágta hozzám apám, hogy megint én vagyok a hibás a veszekedés miatt. Most tényleg nem értem, akkor most mi van?

19/L


2012. febr. 18. 14:14
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
78%
Hát akkor kérlek, áruld el: mennyi segítesz/dolgozol?
2012. febr. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:
Mennyit dolgozok?? Sokat!
2012. febr. 18. 14:52
 23/44 anonim ***** válasza:
82%
Vmilyen szinten igaza lehet a szüleidnek, csak ezt baromira nem jól reagálják le. Lehet, hogy tényleg az a gondjuk, hogy elmehetnél már dolgozni (mert kvázi eltartanak, és olyanokra is adnak pénzt, amit más 18 év feletti már a saját pénzéből finanszíroz... pl. a telefonszámlámat, utazáshoz szükséges bérletet én amióta betöltöttem a 18-at, én fizetem ösztöndíjból)... sztem ülj le és beszéld meg velük. Hogy amíg nem jelzik feléd, hogy mi az igazi probléma, addig ne mondjanak ilyet, mert az ebben az esetben elég sarkos, hogy a gyerek tehet 100%-ban arról, hogy nem marad 2000 Ft hó közepére/végére egy parfümre (azért lássuk be, hogy ez nem akkora hú, de nagy kérés, és egy parfümért 2000 Ft a mai világban nem drága... és inkább költsön vki erre 2000 Ft-ot, mint hogy bűzölögjön egész nap... mert van olyan ember, akinek egy dezodor sajnos nem elég...). Persze azt is figyelembe kell venned, hogy az a kb. 5000 Ft, amit te kézhez kapsz, hogy költsd el kajára, telefonra meg ruhára, az nem az összes pénz, amit rád költenek, mert a rezsi, internet (már ha nem a telefonon netezel és nincs benne a számlába) nem két fillér, és az áldásos hatásait azért te is élvezed...
2012. febr. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
85%

Könyörgöm,ne legyetek már ilyenek. 2000 ft nem nagy pénz a mai világban,nem kell így a kérdező torkának esni. Más kérdéshez meg írjátok,hogy egy egyetemistának kevés havi 50-70 ezer forint,mert ebből nyomorog,a kérdezőt meg oltjátok 2 ezer ft miatt? Na ne már... ugyan úgy a szülei gyermeke mint az,aki egyetemre jár. Most akkor írjam le,hogy 22 évesen,munka nélkül itthon vagyok,és a szüleim a kevés pénzükből ugyan úgy odaadják a cipőre valót és még csak szóvá se teszik ?

Kérdező,ha tudod,spórold meg a parfüm árát,vagy pedig kössetek valami alkut a szüleiddel.

2012. febr. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
88%
udvozollek a felnottek vilagaban. mar felnott vag ne nyafogj, orulj hogy megvan mindened tanulhatsz. ha extra penzt akarsz menj el dolgozni. vannak olyan emberek akik reggeltol estig dolgoznak aztan jon a hazimunka gyerekneveles es egy fillerjuk nem marad magukra...
2012. febr. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
30%
24: Hát igen, te azért véded, mert hasonló cipőben jársz. Nem minden szülő egyforma, de én azt a szülőt sem tartom jónak, aki hagyja, hogy otthon feküdjön a gyereke 22 évesen... Persze, ha te szorgalmasan keresed a munkát csak hiába, és ezt látják és ezért nem piszkálnak, oké. De nem minden szülő tudja így kezelni a stresszt, meg az sem biztos, hogy a te szüleid annyit és olyant dolgoznak, ami ugyanakkora idegességgel jár, mint a kérdező szüleinek munkája.
2012. febr. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
91%
Ó de tudtam.. akinek nincs munkája,az otthon fekszik és nem keres munkát. Nos akkor közlöm,hogy nem fekszek itthon,hanem mire hazaérnek a szüleim,kb minden házimunkát elvégzek és nem kell semmit csinálniuk. Csak leírtam,hogy érdekes dolog,hogy másnál kevés havi 50-70 ezer,amit a szüleik rájuk költenek,másnál meg sok, 12 ezer. És ha elolvasnátok,akkor a kérdező is tanul még. Nekem mindig azt mondták,hogy az én dolgom az,hogy tanuljak,de úgy látszik manapság alap,hogy egy diáknak is dolgoznia kell. Ma is tanultam valamit.
2012. febr. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
76%
Ja,és még valami. Mielőtt azt is szóvá tennéd,aktívan keresek munkát,de még takarítani se vettek fel,mert oda túlképzett vagyok,máshol nincs tapasztalatom,megint máshol "mi van,ha szülni akar". És igazad van,milyenek már a szüleim,hogy nem dobtak ki a híd alá. Hihetetlen milyen gonoszak tudtok itt lenni....
2012. febr. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
44%

"Ó de tudtam.. akinek nincs munkája,az otthon fekszik és nem keres munkát"

Nem tudsz olvasni? Azt írtam, ha... Nyilván nem mindenki fekszik otthon cél nélkül, de meglepődnél, milyen sokan vannak és ezek általában kikérik maguknak ezt. Drága bátyám pont ilyen... Egy lépést nem tesz, hogy munkája legyen, de kikéri magának, hogy dologtalan lenne... Ja és szó szerint SEMMIT nem csinál otthon.

2012. febr. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
86%

A kérdező nincsen tisztában az árakkal.Meg úgy a világgal.

Azt írja,hogy 5 könyv az 4-5000 ft.Tehát akkor 1 könyv ára 1000 ft alatt van.

Hol????És milyen könyv??? Mert érdekelne.

2012. febr. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!