Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy a férjem...

Mit tegyek, hogy a férjem mellém álljon?

Figyelt kérdés

Apósom hétfőn eltűnt, majd öngyilkossági kísérlet miatt bekerült a pszichiátriára. Évtizedek óta iszik, a munkahelyéről tavaly fegyelmivel kirúgták lopás miatt. Anyósom egy idegroncs, Xanaxon és cigin él. Ő sajnos gyűlöl, amikor megismertem a férjemet, hatalmas veszekedések után kirúgta, akkor költözött hozzánk (a szüleimnél élünk, ingyen). Apósom akkor nem tett semmit a fiáért, mondván nem bírja a konfliktust, inkább elment inni, nőzni, stb. Van egy 3 és fél éves kislányunk, és egy 2 hónapos koraszülött kisfiunk. A kislány 7 hónapos kora óta nem találkoztunk, egy anyóstól jövő botrányos és gyűlölködő telefonálás tette fel a pontot az i-re, ezzel lezárva 4 év küzdelmét a részemről, hogy elfogadjanak, az unokájukból se kértek. Az életmódjuk miatt elveszítették a lakásukat, autót, most albérletben élnek. A konfliktus ellenére rendszeresen beleegyezek, hogy segítsük őket, pedig két kisgyerek mellett nekünk is nagyon nehéz, áll az építkezésünk is. Azzal, hogy apósom pszichiátriára került, a férjem heti 2-3 alkalommal be akar menni látogatni, ami nekem az öt munkanapból kicsit sok, főleg, hogy így fürdetés után ér haza. Azt vágta hozzám, hogy engem és a picit is meglátogatott nap mint nap. Szerintem ég és föld a saját fia látogatása az intenzíven, és az alkoholista nemtörődöm apja látogatása a zárt osztályon. A férjem egyébként se túl családcentrikus, sokkal kevesebbet törődik velünk, mint kéne, ha hazajön, fontosabb a tv és internet, mint a gyerekek, így még abból a kis időből is lecsíp após javára... Tegnap ezen nagyon összevesztünk, szerinte egyedül vagyok az álláspontommal, neki igenis a szüleit kell most kiemelten támogatni. Tette ezt olyan hangnemben, hogy végig sírtam az éjszakát. Féltem a házasságunkat!

Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett, minden választ köszönök előre is!


2012. febr. 17. 11:36
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Csillagfürt, olvasd el újra a kérdést és a kommenteket!


Ezt írod: "a férje nem mellette áll,hanem inkább a szülök mellett" - NEM! Mert nem arról van szó, hogy a férj a gyerekek mellől ugrik fel és megy az apját látogatni. Ha az apja nem lenne pszichiátrián, akkor SEM a gyerekekkel foglalkozna, hanem a számítógéppel és a TV-vel (lásd: "A férjem egyébként se túl családcentrikus, sokkal kevesebbet törődik velünk, mint kéne, ha hazajön, fontosabb a tv és internet, mint a gyerekek, így még abból a kis időből is lecsíp após javára.").


Igen, kétségtelen, hogy ez a hozzáállás NEM JÓ, ezen változtatni KELL, de itt nem az após a probléma gyökere, mert a férj ettől függetlenül SEM jó apa!


Ezt a két problémát (após látogatása vs. családdal való nemtörődömség) külön kell kezelni.


Az após ügyében támogatni kell a férjet, a családcentrikusságra pedig rászoktatni sok beszélgetéssel, kommunikációval. De semmiképpen sem lehet érv az, hogy mert te inkább az apádhoz mész helyettünk. Mert azt senki sem mondhatja komolyan, hogy az ember szívesen megy az öngyilkosságot megkísérlő apjához a pszichiátriára. Nem színházba vagy nyaralni viszi a szüleit. Szörnyű hely a pszichiátria, látogatóként is, főleg ha az ember szülője a beteg.


Ebben a dologban 100%-os támogatást érdemel a férj.


A másik dologban persze el kell beszélgetni vele (nyugodtan, érvelve), de semmiképp nem lehet rossz pontként felróni neki, hogy foglalkozik a (z olyan, amilyen) szüleivel. Az lenne a végső gond, ha még velük sem foglalkozna, mert inkább gépezik meg TV-zik helyette!

2012. febr. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Mit tegyek hogy a férjem mellém álljon?

ezt kérdezi,amint olvasom az alkoholista nem törödöm apos mellé áll a férje!!!pontosan ugy tanulja meg a családi össze tartást,hogy törödjön a saját két pici gyermekével!!!,azoknak mutassa meg hogy szeretetre képes,velük játszon és fürdesse öket,tévézen velük,ne pedig az után szaladjon,aki vele sem törödött eddig.

A jelenlegi kis családjának szentelje az idejét,ha erre sem képes,akkor ö sem külömb az apjától.

A régen össze tört vázát akarja ragaszgatni?nem értem.

Egy alkoholista öngyilkoságra hajlamos nem törödöm ember ,még ha az apja is,nem lehet fontosabb mint a saját kis családja,vagy ha mégis,akkor más tanácsot adnék......

Gyorsan szabadulj meg töle,nehogy a te gyerekeid is ilyet irjanak majd rólatok.

2012. febr. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Csillagfürt:


épp ezért nem ért egyet a többség a kérdezővel, mert a kérdező így tette fel a kérdést.


NEM az a kérdés, hogy ki mellé álljon a férje. Nem kell választania. Az a helyes, ha a szüleivel ÉS a családjával is törődik.


Ha az egyikkel ezt nem teszi, ott baj van, de nem a másik hibája, hanem a férjé, ez kétségtelen, ezt leírtuk.


De ha a férj úgy érzi, hogy segítenie kell, akkor a feleségnek támogatnia kell. Nem szabad megkockáztatni, hogy a férj lelkiismeretfurdalásban élje le az életét.


Igazából, ha egyébként sem foglalkozik a gyerekekkel, ez az egyetlen olyan dolog, amivel jó példát mutat nekik - foglalkozzunk a szüleinkkel...


"Egy alkoholista öngyilkoságra hajlamos nem törödöm ember ,még ha az apja is,nem lehet fontosabb mint a saját kis családja,vagy ha mégis,akkor más tanácsot adnék...... "


Leírom még egyszer, és próbáld megérteni: NEM az apja a fontosabb, mint a gyerekek. Nem választott közülük. Eddig sem törődött a gyerekekkel. Ez nagyon rossz és elítélendő. De nem a gyerekek rovására választotta az apját, mert a gyerekekkel ettől függetlenül SEM foglalkozna. Ehhez az apósnak semmi köze.

2012. febr. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Érdekes!! Mégis azt olvasom hogy a többség az anyukát marasztalja el,amiért már nem birja idegekkel,és jogosan kéri,hogy azt a kis idöt se vegye el a gyerekeitöl.Meg ezért szerinted ebböl tanulnak a picik?azt sem tudják kik a nagy szülök,hisz nincs kapcsolat köztük.Ök is csak azt tanulják és látják,hogy a szüleik veszekednek,apa nem törödik velük,és az anyuka ezt szeretné drasztikusan ugyan,de helyre tenni.

Nem hiszem hogy egy ilyen helyzetben lévö anyukának kellene megértönek lennie,hisz az eddigi tapasztalata viszi rá,hogy vagy maga mellé állitja végre a férjét,vagy ö is össze roppan.

2012. febr. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Senki nem azért marasztalja el az anyukát, mert kevesli a férjétől a velük töltött időt.


Teljesen érthető, én is ki lennék bukva, ha a férjemnek fontosabb lenne a TV és az internet, mint én vagy a gyerekeink.


Csak ezt kell a kérdezőnek és neked is megértenetek, hogy ez apóstól függetlenül így lenne. Tehát itt két probléma van összemosva.


Az após ügyében teljes mértékű támogatást érdemel a férj (heti 2-3 alkalom nem lenne egyáltalán vészes, csak ugye érthető módon fáj a feleségnek, hogy a gyerekeikre még ennyit sem szán - ez viszont akkor is így lenne, ha az após nem lenne: akkor ennyivel többet gépezne a férj).


Azt a problémát viszont mindenképp kezelni kell, hogy a férj nem veszi ki a részét a családi életből. Erről el kell vele beszélgetni nagyon komolyan. Ez kétségtelen. Csak nem mindegy, milyen érveket hoz fel az ember lánya, és ha azzal fog jönni a kérdező, hogy "mert te az apádat választottad a gyerekeink helyett", azzal csak ront a helyzeten, és nem is fedné teljesen a valóságot. Ezért mondtam, hogy amikor ezt a problémát próbálják majd orvosolni, meg kell próbálni félretenni az após dolgot. Az más lapra tartozik, azt tolerálni kell.


A gép és TV-függőséget viszont nem kell tolerálni, ha túlzásba viszik.

2012. febr. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Ugyan már! a gép vagy tv. függöséget nem kell tolerálni,de az alkoholista viselkedést igen? a gép mellett ülve még beszélgetni is lehet,de egy részeggel? a tv.mellett ülve is a gyerekek közelében van,de egy részeg a gyerekek mellett?

A gyerekek akkor is látják és hallják az apjukat,és néha az is elég nekik ha gépezik,vagy játszik,és szerintem nem tesz jót neki sem ha be szaladgál abba az intézménybe,és olyan állapotban látja az apját,még csak idegesebb lesz töle,ami nem tesz jót a családjának sem,és szerintem ez lehet az oka hogy az anyuka nem akarja,nem baleset miatt került arra sor,hanem kemény piálással jutatta magát oda,aminek most a picik fizessék meg az árát?

Öszintén,van értelme hogy be menjen?Nincs!!!!!!!!

HA az aposban van egy kis érzelem,akkor irtó szarul érezheti magát ahányszor a fia meg látogatja,de kétlem,mert ha lenne ilyen fajta érték benne,nem jutott volna oda.szerintem egy üveg piának jobban örülne...kutyából nem lesz szalonna...

Na igen..meg kérdezném,miért megy be,vajon mit beszélgetnek,mi értelme lesz.?

Hogy most milyen sz.r neki?vajon milyen volt évekig a feleségének és a fiának mellette,és még ök pátyolgassák?ugyan már!!!

Az anyuka meg hagyja hogy a párja oda szaladgáljon?

Akkor más inkább üljön a gép előtt,a gyerek az ölébe tud ott legalább ülni.

Az anyuka is most ugy érzi,neki és a gyerekeknek nagyobb szükségük van az apukára,és ök jobban meg érdemlik hogy velük törödjön,ne pedig az apóssal.

2012. febr. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Csillagfürt, köszönöm!

Hónapok óta "dolgozunk" azon, hogy kiegyensúlyozott legyen a családi életünk, minden egyre jobb lett, de ez az após dolog visszavetett mindent, mintha nem férne meg egymás mellett a két oldal... e fölött ítélkezni könnyű, de átélni nehéz. Segítek én is, vettem tisztálkodószereket, beküldtem apósnak a kicsi rádiómat, nem vagyok szívtelen. Sőt, érdekel, hogy mi van vele/velük. De itt van két pici gyerek, akiknek nem lehet még elmagyarázni, hogy mi történt. Nekik állandóság kell...

2012. febr. 19. 22:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!