Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy a férjem...

Mit tegyek, hogy a férjem mellém álljon?

Figyelt kérdés

Apósom hétfőn eltűnt, majd öngyilkossági kísérlet miatt bekerült a pszichiátriára. Évtizedek óta iszik, a munkahelyéről tavaly fegyelmivel kirúgták lopás miatt. Anyósom egy idegroncs, Xanaxon és cigin él. Ő sajnos gyűlöl, amikor megismertem a férjemet, hatalmas veszekedések után kirúgta, akkor költözött hozzánk (a szüleimnél élünk, ingyen). Apósom akkor nem tett semmit a fiáért, mondván nem bírja a konfliktust, inkább elment inni, nőzni, stb. Van egy 3 és fél éves kislányunk, és egy 2 hónapos koraszülött kisfiunk. A kislány 7 hónapos kora óta nem találkoztunk, egy anyóstól jövő botrányos és gyűlölködő telefonálás tette fel a pontot az i-re, ezzel lezárva 4 év küzdelmét a részemről, hogy elfogadjanak, az unokájukból se kértek. Az életmódjuk miatt elveszítették a lakásukat, autót, most albérletben élnek. A konfliktus ellenére rendszeresen beleegyezek, hogy segítsük őket, pedig két kisgyerek mellett nekünk is nagyon nehéz, áll az építkezésünk is. Azzal, hogy apósom pszichiátriára került, a férjem heti 2-3 alkalommal be akar menni látogatni, ami nekem az öt munkanapból kicsit sok, főleg, hogy így fürdetés után ér haza. Azt vágta hozzám, hogy engem és a picit is meglátogatott nap mint nap. Szerintem ég és föld a saját fia látogatása az intenzíven, és az alkoholista nemtörődöm apja látogatása a zárt osztályon. A férjem egyébként se túl családcentrikus, sokkal kevesebbet törődik velünk, mint kéne, ha hazajön, fontosabb a tv és internet, mint a gyerekek, így még abból a kis időből is lecsíp após javára... Tegnap ezen nagyon összevesztünk, szerinte egyedül vagyok az álláspontommal, neki igenis a szüleit kell most kiemelten támogatni. Tette ezt olyan hangnemben, hogy végig sírtam az éjszakát. Féltem a házasságunkat!

Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett, minden választ köszönök előre is!


2012. febr. 17. 11:36
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt nem az após látogatása vagy nem látogatása a probléma.


A nagymamám is kórházba került, amikor pici voltam, a szüleim napi szinten jártak be hozzá, néha vittek engem is, vagy más vigyázott rám, vagy felváltva jártak be. Nekem ebből csak az maradt meg, hogy szegény mama beteg és meg kell gyógyítani, nem az, hogy velem épp mennyit vannak.

2012. febr. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Neked csak egy alkoholista após, de neki az apja. Valószínűleg hamar megunja az állandó látogatást, hacsak te nem teszel róla a veszekedésekkel hogy jobban érezze magát a bolondokházában mint otthon.
2012. febr. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

Ha alapból rossz a házasságotok, akkor ez maximum utolsó csepp lehet a pohárban, de nem ezen fog múlni.

Benned és/vagy a férjedben van szándék a kapcsolat helyreállítására? Ha csak egyik részről is hiányzik, akkor apóstól függetlenül el kell válni és új életet kezdeni egymás nélkül.

2012. febr. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell értened a férjedet: az apjáról van szó. Nekem is világéletemben rossz volt a kapcsolatom az apámmal, ő is nagyon zűrös figura volt, de az utolsó éveiben nem tudtam megtenni, hogy ne segítsek neki.


Te ezt nehezen érted meg, mert csak az alkoholista apóst látod benne, de ő az édesapját.


Igazából nem szép dolog tőled, hogy választásra kényszeríted, és az sem igaz, hogy ezen múlik a házasságotok.


"A férjem egyébként se túl családcentrikus, sokkal kevesebbet törődik velünk, mint kéne, ha hazajön, fontosabb a tv és internet, mint a gyerekek,"


Nektek max. ez a bajotok, ez pedig rajtatok múlik. Sok beszélgetés, ha kell, párterápia, de mindenképp kommunikáljatok.


Az após ellen való gyűlölködést-uszítást meg be kellene fejezni, mert ahogy az egyik válaszoló elmésen megjegyezte: el fogod érni, hogy jobban érezze magát a bolondokházában, mint otthon...

2012. febr. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem lennék a férjed helyében!

De a tiédben sem.

A vér szava... erről regényeket, novellákat írtak. Nem tudja az ember megtagadni. Bármennyire nem érdemesek rá, de a férjed szülei.Pláne, ha látja őket a pszichiátrián roncsként, leamortizálva.

Téged viszont semmi nem kötelezhet arra, hogy ilyen alkeszeknek behódolj.

De próbáld meg nem bántani a férjedet. Hisz talán ő nem tehet arról, hogy ilyen rokonsággal bír.

Szeressen hazamenni és lássa a különbséget, hogy neki van mit óvni és féltenie.

Ha te is háklis vagy, felhánytorgatsz neki dolgokat, pedig amúgy is tele a lelke keserűséggel, akkor lesznek menekülési gondolatai.

Neked is nehéz, csak abba ne menj bele, hogy hozzátok csatolódjanak, anyagilag támogassátok őket - mert akkor arra rámegy a boldogságotok. Amit kotyvasztottak, egyék meg. Te nem vagy köteles a családtagot játszani.De a férjedet engedd hozzájuk. Talán belátja azt is, hogy menthetetlenek.

2012. febr. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

A szülei. Akárhogy is bántak vele, akkor is a szülei. Vannak emberek, akikből ki lehet ölni a szülő iránti szerettet, és van, akikből nem lehet. A férjed az utóbbi típus. A raplizással nem fogsz menni semmire, csak még jobban elidegeníted magadtól.


A másik, hogy azt mondod, hogy sosem volt családcentrikus, és nem törődik a gyerekekkel. Akkor kérdezem én, hogy miért maradtál vele? Egyértelműen nem voltál boldog már az elején sem, főleg ha állandó huzavonák voltak. Mégis vele maradtál. Szegény megboldogult nagymamám erre mind azt mondta, hogy amit megfőztél, azt most már edd is meg.


24/n

2012. febr. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom ebben a helyzetben igenis az apja mellett a helye, te ezt lehet, hogy nem látod, mert neked egy alkoholista, bolond após, de a férjednek az apja. És ha nem megy be látogatni és az apja pedig meghal, szerinted milyen lenne lelkiismeret furdalással élnie egész életében? Mert az ő szíve azt mondja, hogy be kéne mennie, de azért, hogy otthon béke legyen nem megy be, bizonyára lelkiismeret furdalása lenne, ha bármi történne. Nem neked kell bemenned és hallgatnod az apósod szidalmait, rágalmazását, hanem a férjed megy be hozzá. Ebben a helyzetben neked kellene mellette állnod, nem neki temelletted. Neked kell nyelned, hogy heti 2x bemegy az apjához látogatóba, valószínűleg nem örökké tart ez, így legyél megértő.
2012. febr. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed alapvetöen rosszul van feltéve: nem a férjednek kell MELLÉD állnia, hanem NEKED a férjed MELLÉ!!!!


Most ö van rossz helyzetben, az APJA életveszében van, kórházban, és az a természetes, hogy a gyerek a szülöhöz ragaszkodik, ilyen esetben rendszeresen (szerintem a napi szintü látogatás sem sok), meglátogatja és támogatja lelkileg is.


Neked ilyen esetben az a dolgod (ha legalább kis jóérzés van benned), hogy a férjedet támogasd, segits ezt a helyzetet elvisleni, és nem az, hogy veszsekedj vele, meg extra nehezitsd a helyzetét.

2012. febr. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
A férjednek van most a te türelmedre és megétésedre szüksége!
2012. febr. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Én egyenesen ELVÁRNÁM a férjemtől, hogy ilyen nehéz helyzetben igenis törődjön a szüleivel. Szerintem ez egy gyereknek kutyakötelessége.


Igen, tényleg nem neki kéne melléd állnia, hanem neked mellé. És az, hogy a házasságotok rossz, nem ettől van, csak könnyebb másban keresni az okokat, mint a saját portánkon körülnézni.

2012. febr. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!