Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy a férjem...

Mit tegyek, hogy a férjem mellém álljon?

Figyelt kérdés

Apósom hétfőn eltűnt, majd öngyilkossági kísérlet miatt bekerült a pszichiátriára. Évtizedek óta iszik, a munkahelyéről tavaly fegyelmivel kirúgták lopás miatt. Anyósom egy idegroncs, Xanaxon és cigin él. Ő sajnos gyűlöl, amikor megismertem a férjemet, hatalmas veszekedések után kirúgta, akkor költözött hozzánk (a szüleimnél élünk, ingyen). Apósom akkor nem tett semmit a fiáért, mondván nem bírja a konfliktust, inkább elment inni, nőzni, stb. Van egy 3 és fél éves kislányunk, és egy 2 hónapos koraszülött kisfiunk. A kislány 7 hónapos kora óta nem találkoztunk, egy anyóstól jövő botrányos és gyűlölködő telefonálás tette fel a pontot az i-re, ezzel lezárva 4 év küzdelmét a részemről, hogy elfogadjanak, az unokájukból se kértek. Az életmódjuk miatt elveszítették a lakásukat, autót, most albérletben élnek. A konfliktus ellenére rendszeresen beleegyezek, hogy segítsük őket, pedig két kisgyerek mellett nekünk is nagyon nehéz, áll az építkezésünk is. Azzal, hogy apósom pszichiátriára került, a férjem heti 2-3 alkalommal be akar menni látogatni, ami nekem az öt munkanapból kicsit sok, főleg, hogy így fürdetés után ér haza. Azt vágta hozzám, hogy engem és a picit is meglátogatott nap mint nap. Szerintem ég és föld a saját fia látogatása az intenzíven, és az alkoholista nemtörődöm apja látogatása a zárt osztályon. A férjem egyébként se túl családcentrikus, sokkal kevesebbet törődik velünk, mint kéne, ha hazajön, fontosabb a tv és internet, mint a gyerekek, így még abból a kis időből is lecsíp após javára... Tegnap ezen nagyon összevesztünk, szerinte egyedül vagyok az álláspontommal, neki igenis a szüleit kell most kiemelten támogatni. Tette ezt olyan hangnemben, hogy végig sírtam az éjszakát. Féltem a házasságunkat!

Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett, minden választ köszönök előre is!


2012. febr. 17. 11:36
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
A baj ott van, hogy magadat állítod be áldozatnak ebben a kérdésben, pedig a férjed az, ilyen családdal, támasz nélkül, mert a saját felesége sem nyújt támaszt...
2012. febr. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Én is így gondolkodnék a helyedben ( ismerem magam) de ha az ember az eszére hallgat akkor a többieknek van igaza. Állj mellé, támogasd. Ne kérd számon hogy hol volt, miért volt bennt, hanem érdeklődj az apja után sokkal jobban fog esni neki, és nem lesz vita.Esetleg menj be te is vele látogatni, a férjed miatt, nem az apósodért.
2012. febr. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm mindenki válaszát.

Másodszor én kulturált hangnemben írtam, nem azt kértem, hogy küldjön el bárki is melegebb éghajlatra, csak véleményt kértem, segítséget.

Biztosan igazatok van, de azt ezek szerint senki se olvasta, hogy én sem hagyom magukra őket, anyagilag is támogatom őket, nem kölcsön adok, mert tudom, hogy úgyse adják meg. Anyósomat is fel szoktam hívni. Sőt, épp tegnap küldtem neki egy szatyor tisztálkodószert és kozmetikumot, parfümöt, apósomnak is mindent a kórházba. Én csak azt szeretném, hogy ne legyek az utolsó helyen, ha róluk van szó. Sajnálom, hogy ezt senki nem érti. Igyekszem, de a fentieknél többet nem nagyon tehetek. A kisfiam mellett bemenni akkor se tudnék, ha akarnék, szoptatok, nincs nyár, hogy menet közben könnyen elintézzem. (Vidéken lakunk, apósom Budán van.)

2012. febr. 17. 14:22
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Te meg igazából azt nem érted, hogy ez egy átmeneti állapot, nem hinném, hogy évekig benn tartják a pszichiátrián, így ha mondjuk heti kétszer bemegy hozzá fél órára, akkor mellé kell álljál és nem veszekedni, hogy már megint benn volt az apjánál. Kössetek kompromisszumot, mondd meg neki, te támogatod, hogy hetente 2x bemenjen az apjához, ő pedig törődjön veletek többet és amikor az apjához megy látogatni, akkor is érjen haza mondjuk fürdetésre. És ha mondjuk estig dolgozna, azért nem lenne otthon a gyerek fürdetésére, akkor mi lenne? El kéne viselni, hogy ez adatott meg. Gondolom, nem kezdenél el veszekedni vele, hogy 4 órakor dobja el a kalapácsot vagy a tollat és szélsebesen igyekezzen haza, ugye?
2012. febr. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
60%

Nos.én a többiekkel ellentétben,neked adok igazat.

Olyan szüllő aki eddig is csak ivott,nözött,söt öngyilkoságot követett el,a családja mellett,nem volt arra tekintettel,hogy a többiek mit éreznek,azt mutatja,eddig sem volt köztük igazi családi kapcsolat,csak érzelmi zsarolás.Sajnos ez genetikailag örökölhetö (hajlam az öngyilkoságra,ill.ideg gyengeség)

Ne papoljanak állandoan a szüllö gyerek kapcsolatról,ill.köteleségröl,egy normális család nem kerül ilyen helyzetbe,nem vita téma,hogy kinek mit kellene csinálni,azt egy gyerek pici korátol kezdve tanulja a szüleitöl,de ha nem kapja meg,nem is adja.

egy alkoholista apának ne legyenek már elvárásai!!!

Ha számitott volna neki a család,nem ez lenne.

Igy a két gyerek mellett te is idegileg ki leszel.

Nem helyes,de igen is választania kell,mert a két picinek nagyobb szükségük van az apjuknak,a nagypapának meg ugyis csak az ital hiányzik.

2012. febr. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Csillagfürt. Az egészben az a probléma, hogy itt egyedül az a lényeg, a férj vagyis a fiú hogyan gondolja az apjával való kapcsolatát. És ha ő nem úgy gondolja, hogy egyedül kellene hagynia az apját, mert mi minden rosszat csinált az életben, akkor mondhat bárki bármit, az nem mérvadó. És ha a férj úgy gondolja, kötelessége az apja mellett lenni a betegségében, akkor a feleségnek véleményem szerint kötelessége ebben támogatni és mellette állni.
2012. febr. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Kedves 17.49- itt nem az a téma hogy a fiu rendezni akarja a kapcsolatát az apjával,hanem a két gyerekes anyukának szüksége van a párjára,és ezt nem kapja meg.mert ha otthon van ,akkor sem törödik velük.Ráadásul mindenki öt tolja le hogy ilyen elvárásai vannak,bezzeg a szegény alkoholista nagypapa hogy szenved.Ne várjanak töle törödést és szeretetett ha nem kapott ö sem tölük,és ugy érzi hogy már nem birja egyedül,és szeretné ha a férje inkább neki segitene.hisz az apósnak ott az anyós,törödjön ö vele.
2012. febr. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Pont ez a lényeg: az apuka nem attól lett nemtörődöm, hanyag apa és férj, mert az após pszichiátriára került. Egyébként is ilyen. Tehát ha nem a kórházba menne az apjához, akkor otthon gépezne, nem pedig mintaapa és mintaférj lenne.


Mint "gyereknek", szörnyű dolog lehet átélnie, hogy az anyja egy idegroncs, az alkoholista apja öngyilkosságot kísérelt meg és pszichiátrián kezelik. És ilyenkor a feleségnek megértést kellene tanúsítania, nem pedig még otthon is kikergetni a világból a férjét.


Igen, nagy probléma, hogy nem foglalkozik a gyerekekkel. De ez egy külön téma, ezt is meg kell vele beszélni, megoldást kell találni, de az apóst belekeverni, hogy de bezzeg a szüleiddel foglalkozol, ez nagyon nem tisztességes.

2012. febr. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

De hát pont ez volt a téma is.a férje nem mellette áll,hanem inkább a szülök mellett,amit az anyuka már nem bir el viselni.

Nem vitatkozni akarok ezen a témán,én csak a véleményemet mondtam el az anyukának,a döntés ugyis az övé,de meg kockáztatom hogy az ö idegei is ki lehetnek,és ha ez igy folytatodik,akkor az ö két kis gyermeke is két ideg beteg szülö mellett fog fel nöni.Vagy szerinted egy koraszülött gyermeknek nem nagyobb szüksége lenne az apukájára?itt meg mindenki az alkoholista és ideg beteg szülöket sajnálják.

2012. febr. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
A férjnek joga van bemenni az apjához a pszichiátriára ha akar. pont. Házasságkötéskor azt fogadtuk, hogy jóban-rosszban támogatjuk a párunkat. Igaz, hogy a férj sem mintaférj és apa, de ez más tészta. Itt azt kellene néznie a feleségnek, hogy a férje látogatni szeretné az apját. Mint már írtam, kompromisszumot kellene kötni. A férj megígéri, hogy heti 2x látogatja az apját, többször nem, este fürdetésre hazaér és pont. Ha ez így lenne megbeszélve, nem hiszem, hogy probléma lenne. De itt szerintem ez már "csak" az utolsó csepp a pohárban, sok minden egyéb probléma is van a házaspárral. A leírtakból én erre következtetek.
2012. febr. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!