Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan félek attól, hogy...

Jogosan félek attól, hogy (megint) elveszítem?

Figyelt kérdés

Van egy fiú barátom, akivel nagyon régóta jóba vagyok, és nagyon szeret(t)em. Régen is jóban voltunk, kb általános iskola elejétől, szóval még nagyon fiatalon. A barátság megmaradt, ám egyszer jött egy új lány az osztályba, akivel összejöttek. A csaj kisajátította, mindenkit kiutált mellőle, az összes barátját, fiúkat és lányokat egyaránt. Közben is beszéltünk néha, de voltak viták gyakran, féltékenykedés, és mikor együtt voltak, merőben más volt a kapcsolatunk, mint mikor semmi nem volt köztük. Egyszer találkoztunk egy rendezvényen a fiúval véletlen, csak összefutottunk, és elmentünk sétálni. Én vettem fel a telefonját, mert nem írta ki, hogy ki hívja... Hát pont a barátnője hívta, mindegy, találkoztunk vele, kiverte a hisztit, meg akart pofozni, mikor soha semmi nem történt köztem, és a barátja között. Elég nagy balhé volt belőle, azóta nem is beszéltem sem a csajjal, sem a sráccal. Megfogadtam, hogy nem fogok "bekavarni" a kapcsolatukba, és legyenek boldogok, bár eddig sem kavartam. Most több mint két hónapja nincsenek együtt, és a fiúval megint elkezdtünk beszélgetni... Szeretném rendbe hozni a kapcsolatunkat, mert nekem nagyon fontos volt, és tudom, hogy én is fontos voltam neki. Most jöhettek azzal, hogy akkor miért volt a lánnyal. Szerette, nagyon, és én ezért nem is hibáztatom. A csaj most betegesen "lohol" utána, a fiú új barátnőjének hazudozik össze vissza, például hogy most lefeküdtek, mióta nem is vele van, és hasonlók.


Szóval most megint szoktunk beszélni, de a lánnyal jóban szeretne maradni. Én viszont attól félek, hogy a csaj újra "benyalja" magát nála, és akkor megint ugyanott leszünk, ahol elkezdtük, viszont még egy ilyen vitát nem szeretnék megélni, mert azért elég nyomasztó volt elveszíteni egy 10 éves barátságot egy kis csitri miatt...


Maradjak távolságtartó, és várjak még, hogy mi lesz, vagy barátkozzak nyugodtan? 16L


2012. febr. 15. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Te ne csinalj semmit. A sracnak kell merlegelni, hogy er-e neki annyit az a masik lany, hogy feladja erte a ti baratsagotokat. Ha igen, akkor elgondolkodnek a helyedben, hogy nem egyoldalu-e a baratsagotok.
2012. febr. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Rengeteget gondolkoztam már rajta...:S Viszont azt nem hiszem, hogy MINDEN barátjával egytől egyig egyoldalú volt a kapcsolat... Én megértettem, hogy szereti, és azt is éreztem, hogy én is jelentek neki valamit. És jelen esetben annyira szét van csúszva, hogy bármilyen egyoldalú is lehet, akkor sem fogom egyedül hagyni...
2012. febr. 15. 17:29
 3/9 anonim ***** válasza:

"elég nyomasztó volt elveszíteni egy 10 éves barátságot egy kis csitri miatt... "

nem bántani akarlak mert megértem, hogy vajon mit érezhetsz

nekem egy barátnőm távolodott nagyon el tőlem, mert barátja lett

őkazóta összeköltöztek és lassan gyerekeket terveznek szóval mi idősebbek vagyunk nálatok

DE!

lásd te is be, hogy a párkapcsolatokat azért mégiscsak egy életre tervezik az emberek

a párjukat választják ki

én se lennék boldog ha a barátomra ráakaszkodna egy kiscsaj, hogy ő nagyon jó barátja és hogy hagyjam békén őket mert most nagyon tutin elvannak :D

ez egy idő után elég szánalmasan tud kinézni

rám se akaszkodnak már a kamaszkori fiúbarátaim mert tudják hogy van barátom, ő a fontos, nem enyelgünk mint régen...

2012. febr. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Oké, de ne 16 évesen válassza már ki élete párját... De ha mégis, oké, semmi baj nincs, de egyáltalán nem vagyunk összenőve, mikor összefutottunk, már hónapok óta nem beszéltünk, pont a csaj miatt. És nem csak rám féltékeny, hanem a fiú osztálytársaira is, akik szintén csak barátok, de rám kifejezetten érzékeny. A baj az egyébként, hogy mikor együtt sem voltak még, már akkor is kisajátította, és egyszerűen kitúr mellőle mindenkit. Szerintem az sem normális, hogy két hónap után is az új barátnőnek azt HAZUDJA, hogy lefeküdtek az elmúlt x időben, mióta egyébként a másik lánnyal van, és hogy a srác vett neki ajándékot Valentin-napra, meg ilyenek... Szerintem ez kicsit beteges már:S
2012. febr. 15. 17:39
 5/9 anonim ***** válasza:

Te feltekeny vagy.

Hogy mibol gondolom? Abbol, hogy a lanyra vagy merges, holott a fiura kellene. A lany nyilvan nem akarja, hogy lanyokkal haverkodjon a baratja. Ez ertheto. A srac szerint meg jol van ez igy. Nem all ki a baratsagotok mellett. Egyertelmu, hogy az a lany neki a fontosabb.

2012. febr. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, biztosan féltékeny is vagyok. De meg tudom érteni, hogy szereti, és magamat is ismerem, én sem szakítanék valakivel azért, mert néhány barátommal nem jön ki jól... És tudom, hogy fontos vagyok neki, rengeteg dolgot elmondott, amit senki nem tud, és balhé lett volna belőle, és sok dologban segítettem neki, amiről senki nem tud. Bocsánatot kért, hogy nem állt ki mellettem, és elismeri, hogy hülye volt, és hogy a csaj is zakkant. Viszont félek, hogy megint ugyanaz lesz, mint régen volt... És "megbocsájtok" neki, mert azért mégis ő a barátom, nem a csaj, vele szeretnék jóban lenni, nem a lánnyal..
2012. febr. 15. 17:48
 7/9 anonim ***** válasza:

Hat ilyen az ember, ha szerelmes. amolyan beszukult tudatallapot. Ezzel sajna nem lehet mit kezdeni.

Pasizz be te is, aztan eljartok ide-oda negyesben. :)

2012. febr. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Biztos nem... Nem akarok ebbe sem beleszólni, se semmi, de azért szerintem jogosan vagyok "féltékeny", mikor valaki elvesz tőlem valakit tíz év után... Vagy csak én érzem így? Ha lenne barátom sem mennék ezekkel sehová, a csajjal tuti nem...
2012. febr. 15. 18:20
 9/9 anonim ***** válasza:

De o nem egy targy, amit csak ugy el lehet venni. a srac onszantabol ment a csajhoz, es hagyott el teged. Lehet, hogy a csaj kerte meg ra, hogy hanyagoljon teged, de az is teny, hogy nem mondott ellent fiu.

Tenyleg sajnalom, nagyon rossz lehet.

2012. febr. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!