Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon leosztott egy rokonom....

Nagyon leosztott egy rokonom. Jogosan?

Figyelt kérdés

A nagynéném nálam nyolc évvel idősebb. Mindketten anyukák vagyunk, egy hónap a korkülömbség a két kisgyerek közt.

Hétvégén volt egy családi összejövetel.

A babák totyogtak jobbra balra. A lánya véletlenül meglökte az enyémet, a kicsim meg elkenődött kövön. Odaléptem, megvígasztaltam. Persze, rögtön odasereglettek a rokonok, hogy mi történt.

Én annyit mondtam, hogy Semmiség, kati egy kicsit meglökte.

Erre nagynéném anyatigrist megszégyenítve, rám rontott, hogy az ő gyereke biztos nem, mit hazudozok itt, ilyenek. 5-10 percig ott szidott kiabálva mindenki előtt, anyukám állította le.

Tekintve hogy egy 15 és egy 16 hónapos kislányról beszélünk, úgy érzem nem sértettem meg senkit.

De azóta is furán viselkedik, több helyről hallom vissza, hogy engem szapul.


2012. febr. 1. 20:48
 1/9 Bajtárs válasza:
84%
Nem jogosan tette. Ilyen nagy cirkuszt nem kelleet volna csinálni belőle. Gondolom nem lett semmi baj a babával, úgyhogy a legkisebb oka sincs rá hogy ennyire védekezzen. Beszéld meg szépen vele és meg is van oldva, helyetted egyikünk se fogja tudni megoldani.
2012. febr. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
A nagynénéd és 8 évvel idősebb?:o képzavar. Kérdésre a válasz: nem volt jogos egyáltalán. Most ezen így kiakadni?! neked lett volna okod, de akkor sem így. ne törődj vele..
2012. febr. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Meg van zakkanva. valószínű, hogy valamiben irigy rád, hiszen kb. azonos élethelyzetben vagytok most, de lehet, hogy valamiben irigyel téged, és így mutatja ki, vagy így akar kompenzálni, "föléd kerülni", hogy mások előtt lehúz. Ennél nagyobb öröm sose érje...próbálj meg nem foglalkozni vele, vagy mutasd magad mindig kiegyensúlyozottnak, és hiperboldognak. Tuti dühíteni fogja :D
2012. febr. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Anyukám szerint az a baja, hogy ők három évig küzdöttek a gyerekért, én meg sitty-sutty
2012. febr. 1. 20:59
 5/9 mmT ***** válasza:
84%
aki ekkora hisztit csinál egy ellökésből....
2012. febr. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
37%

Mindketten hibáztatok.

A nagynénéd azért mert ok nélkül rád támad.Két kisgyereknél,főleg ha épp hogy járnak,előfordulnak ilyen balesetek.

Te meg azért mert rögtön felkaptad,vigasztaltad,ezáltal az egész család ajnározni kezdi a gyereket.Ez ugyanakkora hiba mint "anyatigrisként" védelmezni a gyerekünket.

Neked is csak annyit kellett volna tenni,hogy ha nem komoly a baj,csak ránézel a picire,és azt mondod neki" állj fel kicsim,és játssz tovább" Nagyon sokszor a gyerek azért bőg,mert az anya már ugrik..Ha nem ajnározza az anyja minden kis seggre esésnél akkor simán feláll és megy játszani..

Ebből gondolom,hogy inkább az volt a baja a nénédnek,hogy egy kis baleset miatt az egész család a te gyermekedet babusgatta..

2012. febr. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Koppant a feje a kövön és ordítani kezdett.

Kis seggreeséseknél nincs semmi futkorászás, de ez egy nagyobb volt.

2012. febr. 1. 21:34
 8/9 anonim ***** válasza:
47%

azt írtad,hogy véletlenül meglökte a másik gyerek,és elkenődött a kővőn.Ebből én nem vettem,ki hogy koppant a feje a kővőn..Mondjuk az más..Akkor megértem..

De ezért rögtön lepontozni,mert azt mertem mondani,hogy az anyukának sem kéne egyből ugrani...

2012. febr. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
teljesen nyilvánvaló, h a nagynénéldnek kisebbségi komplexusa van veled szemben, s a gyerekeiteket versenyezteti, ha érted, mire gondolok... pár percig a te babád volt a kjözéppontban, az övé meg a "rossz baba"(persze ez nem így van, de ő így fogta fel) és ez ezt váltotta ki belőle. Én biztos megmondtam volna neki, hogy kivel üvöltözzön...
2012. febr. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!