Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A feleségem a rokonom?

A feleségem a rokonom?

Figyelt kérdés
2012. jan. 13. 11:40
 1/10 anonim ***** válasza:
23%

Ezt hogyan érted?

Vannak orszagok, ahol unokatestvérek hazasodnak egymassal, mondjuk engem a hideg is kirazna elképzelhetetlen lenne szamomra. Viszont nem vagyunk egyformak.

2012. jan. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Igen.
2012. jan. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

Első, te hogy érted?

A feleségével az ember a legtöbb esetben összeházasodik, és nem rázza ki a hideg.

2012. jan. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
76%
NEM ROKON! Közeli hozzátartozónak nevezik, de nem rokonnak...
2012. jan. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

11:46


Szamomra kétértelmû a kérdés.:):)

Ugy értettem, hogy valami rokonnal hazasodott össze, azért irtam, hogy kiràzna a hideg.

Viszont, amint latom én értelmeztem rosszul a kérdést!:):)

2012. jan. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Az igazi rokonok között vérségi kapcsolat van! Meg kéne végre érteni a családi kapcsolatok nem rokonságot jelentenek automatikusan!
2012. jan. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 uccu ***** válasza:
Tehát nem vérrokonod.
2012. jan. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Tisztában kell lenni a "rokon" fogalmával:


Rokonnak nevezzük azokat az embereket, akik egy családba tartoznak. A Magyar néprajzi lexikon szerint az alábbi rokonsági típusokat különböztethetjük meg:

Vérrokonság: leszármazás útján létrejött rokoni kapcsolat. A vérrokonságba nemcsak a vér szerinti rokonok, le- és felmenők, hanem az adoptáció (örökbefogadás) útján bekerültek is beleszámítanak.

Házassági rokonság: házasság útján létrejövő rokoni kapcsolat, a házasság révén a két rokonsági csoport tagjai passzívan, elhatározásuktól függetlenül kerülnek rokoni kapcsolatba.

Műrokonság: Nem vérrokon személyek szabad elhatározásukból a rokonsággal egyenértékű kapcsolata, amelyet valamilyen aktussal megerősítenek, az egész közösség tudomására hozzák s a kapcsolat konzekvenciáit viselik. A műrokonság nem azonos a házassági rokonsággal, nem érinti a két egyén rokonait (pl.: keresztszülőség/komaság, tejtestvérség, vértestvérség).

2012. jan. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
39%

kedves utolsó!rosszul tudod,a magyar családi jog szerint a házastárs nem tekinthető rokonnak: csjt. 34§, 60-62§,ill. 32§ (3) bekezdésben megtalálhatod.

egy jogász

2012. jan. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. jan. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!