Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan várom el, hogy a...

Jogosan várom el, hogy a férjem hagyjon aludni, ha fáradt vagyok?

Figyelt kérdés
Többször előfordul, hogy hajnalban kell kelnem, 1/2 4-kor , mert 6-ra kell ilyenkor mennem dolgozni és ezért szeretnék már este 1/2 10-kor aludni. Férjem pedig ilyenkor még sokáig tévézik, van úgy hogy éjfélig is, ezért én nem tudok tőle elaludni. Rossz alvó vagyok. Anyukámmal együtt lakunk, ő a nagy szobában, mi pedig a kisebbik szobában. Tehát nem tehetjük meg, hogy a tévét áttesszük a másik szobába a hálószobából. Majdnem mindig sértődés van belőle, hogy férjem nem akar még olyan korán lefeküdni, (ő most munkanélküli), én pedig ki szeretném pihenni magam. Hogy lehet az ilyet megoldani, hogy ne legyen belőle sértődés?
2012. jan. 29. 14:48
 1/9 anonim ***** válasza:
41%

Hát ez nehéz ügy, mert téged is meg lehet érteni, de őt is, hiszen fél 10-kor kevés felnőtt ember akar aludni (ha nem kel másnap fél 4-kor).


Esetleg ha vennél füldugót és szemmaszkot? Nekem a kollégista éveimben nagyon sokat segített.

2012. jan. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Fejhallgató?
2012. jan. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az alváshiány komolyabb, mint a tv hiány. Olvasson könyvet, netezzen, vagy a számítógépen nézzen tv-t.
2012. jan. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Jogosan.

Mi is úgy éltünk, hogy hajnalban, fél 5-kor keltem. Ő is lefeküdt velem aludni 9 után, hajnalban felkelt velem és akkor netezett. Mondjuk más az internet, ahol maga választja ki, mit olvas, és más a tv, ahol gondolom sorozatot, filmet, híradót néz a párom meghatározott időpontban.

De az számomra durva, hogy meg van sértődve. Ráadásul te dolgozol, ő meg munkanélküli, ilyenkor még jobban érthető, miért is szeretnéd kipihenni magadat. Ő jobban tud alkalmazkodni hozzád, nem tisztességes, hogy nem teszi.

2012. jan. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

érthető mindkettőtök részéről. Mivel anyukáddal éltek, szerencsétlen ha felkelne, mikor te, mit tudna csinálni...bámulni a falat, ilyenkor nincs adás sem. ha később kel, képtelenség este olyan korán elaludni.

én is rossz alvó vagyok, de ha tényleg olyan kimerült és fáradt vagyok, kb 20-25perc alatt elalszom akár egy hangos TV mellett is.

Ugyanakkor az is érthető, amit te mondasz. Szerintem is próbáld ki a füldugót és a szemmaszkot!

2012. jan. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

én ahogy kelek, úgy kelteném a férjem is, hogy kísérjen le a megállóba, vagy vigyen el.

és akkor rájönne...


(nálunk ez természetes, a párom mindig fel kel velem hajnalban, holott ő később kezd jóval)

2012. jan. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Jogos.

Ezt csinálná felkelteném fél4kor hogy akkor én megyek dolgozni,ő meg ül a gép elé és melót keres,hisz munkanélküliként most ez a dolga.

2012. jan. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezen kár veszekedni. A férjed hallgassa fülhallgatóval a TV-t, te pedig tegyél fel szemmaszkot és meg is van oldva.
2012. jan. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ja, vegyetek egy fülest a tv-hez és egy hosszú kábelt :-)
2012. jan. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!