Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért irigyek arra aki nem...

Miért irigyek arra aki nem dolgozik mégis van pénte? Pl haztartásbeli vagy forgatja a pénzt akármi

Figyelt kérdés
2012. febr. 12. 21:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
86%

Nekem sajnos tartósan beteg gyermekeim vannak. Asztmásak. Ettől még nem kellene itthon maradnom, de a tavalyi év nekünk rémálom volt. Betegségből betegségbe estek, valamelyik mindig itthon volt. Így sajna hamar állás nélkül találtam magam. Öröm az ürömben, hogy így viszont nem kell alkalmazkodni egymáshoz a munkaidő terén, és a férjem elment a szakmájában dolgozni. Így reggeltől estig dolgozik ugyan, de legalább azt csinálja, amit szeret. Ennek örül, ezt ő maga mondta. És szerencsére többet hazahoz, mint mikor ketten dolgoztunk. Viszont csupán egy lábon állunk, és ez nagyon nem ad biztonságérzetet. Én csak ritkán tudok besegíteni ezen a téren a gyerkőcök miatt. De amit tudok, azt megteszem. Sokat beszélgettünk erről a férjemmel, főleg, mikor le voltam törve, és haszontalannak éreztem magam. De azt mondja, így ő is nyugodtabb, nem kell semmi miatt aggódni, nem kell sehova rohannia, észben tartania mindent, ezeket én megcsinálom. Hivatalos ügyek, orvoshoz vinni a gyerekeket, gyógyszert iratni nekik, adagolni nekik, jajj, mikor jön a telefon, hogy a gyerek rosszul van, csekkek, főzés, mosás, vásárlás. Nem, mondom, hogy színes élet, vagy változatos, de egyszer csak kinövik a gyerekek ezt is.


Én nem vettem észre, hogy annyira irigyelt ember lennék, azért, mert itthon vagyok. Én viszont irigylem azokat, akik dolgoznak. Addig is szorgalmasan ápolom a gyerekeket, reménykedve, hogy hamarosan én is gazdagithatom a dolgozó nők széles táborát.

2012. febr. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
74%

Háztartásbeli vagyok, papíron, elmondom, mit csinálok egy nap.


Reggel felkelek, megetetem a gyereket, reggeli a férjemnek, utána bevásárlás a gyerekkel, ebédfőzés, gyerek etetés, mosogatás, takarítás, délutáni csendespihenő (amíg tanulok), utána vacsoracsinálás, vacsorázás, mosogatás, mosás, este fürdetés, etetés, fektetés, még egy kicsi tanulás.


A gyerek után kapok kemény 40 ezer forintot, továbbá az egyetemtől 28 ezer forint ösztöndíjat.


Ezért cserébe nincs hétvégém, nincs betegszabim, nincs "nyaralásom". A pénz nagy része pelenkára, kajára megy, alig ha 5 ezer forintot költök magamra.


Van bárki a földön, aki irigyli tőlem azt a 68 ezer forintot?

2012. febr. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
88%
Az irigység az sajnos benne van az emberi természetben. Én nem szoktam hangoztatni, de azért néha elgondolkozom azon, hogy milyen jó annak, aki meg tud venni bármit, csak mert jó helyre született, én meg gürizhetek egyetem mellett heti 30-35 órában, hogy el tudjak költözni otthonról. Természetesen azoktól nem irigylem, akik tesznek is vmit érte, pl. a pénzforgatókat inkább csodálom, mert ahhoz azért kell ész, aki meg háztartásbeli, és tényleg törődik a háztartással-gyerekekkel, nemcsak eltartatja magát a gazdag párjával, és bulizik-plázázik-körmöt építtet, és közben szalad a ház/bejárónő végzi el ezeket a dolgokat, na, az ugyanúgy megdolgozik a jólétért. Ja, és a másik, hogy aki az olyan kérdésekre, hogyha a párod azt akarja, háztartásbeli legyél, vki azt válaszolja, hogy nem, az nem feltétlen irigy meg savanyú neki a szőlő meg megkeseredett, meg nem is feltétlen fitogtatja az erejét, hanem egyszerűen más a véleménye, el kell fogadni. Azt én sem vállalnám be, hogy a pasi mondja meg, hogy dolgozhatok-e vagy nem, és egyébként is, én nem érezném jól magam egész nap otthon, és azt sem akarom, hogy anyagilag bárkinek ki legyek szolgáltatva...
2012. febr. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
91%

Én bevallom, hogy irigylem őket.


Ha én egész nap itthon lehetnék és mellette lenne a pénzem, akkor több időt töltenék a kertben, tartanék háziállatot, csirke, malac, még tehenet is. Soha az életemben még nem voltak ilyen állataim, de mostanában nagyon szeretnék.

2012. febr. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én is irigylem őket.Főleg azokat,akik fiatalon gazdag családba születtek,mert nem kell 5-10 éves ruhákba járniuk éveken keresztül,tanulhatnak tovább tandíjason,nincs macera,mint nekem,hogy 1 évet várok még a pótérettségire,mert rohadt sok a tandíj.A suli melletti munkáról meg ne is beszéljünk.Bár az nem olyan rossz,ha szeretem,amit csinálok:)

Sajnos mostanában csak az ilyen banki munkákból lehet megélni,nekem meg a pénzhez semmi érzékem,nagyon nem az én világom:(De észrevettem,hogy csak ezek keresnek sokat.Amúgy vannak jómódú ismerőseim,és nekik sem könnyű az élet,dolgoznak azok is non stop,van,akinek még hétvégéje sincs.Igazából ez az egész csak azon múlik,hogy nem isszák,cigizik,drogozzák el a pénzt,hanem inkább befektetnek a jövőjükbe,ezért nincs miért haragudni rájuk,megdolgoztak érte.Az ilyen emberek gyerekei szerencsések.Hát,aki egy alkesz mellé született,az nem biztos,hogy ilyen mázlista lesz:(

Ja,most vettem észre,hogy offoltam,bocs.

2012. febr. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!