Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az olyan szülőkről a...

Mi az olyan szülőkről a véleményed, akik a meg nem valósult álmaikat akarják beteljesíteni a gyereken?

Figyelt kérdés

Sajnos ismerek pár esetet, itt van pl az egyik :


Anyuka mindenhova hordja az 5 (vagy már 6) éves kislányát szépségversenyekre. Azt hangoztatja, hogy "jaj de szép" "jaj de aranyos" meg hogy "biztos jót tesz neki, hogy ilyen korban már mindenki mondja neki hogy milyen gyönyörű".

Engem ez kissé felhúzott, mert a vak is látja, hogy csak az anyja (aki kissé elhízott, nem valami szép) akarja a saját meg nem valósult álmát beteljesíteni a gyereken.

A kislány (láttam egyik készülődésüket) már sír, mert anyuka húzza a haját mert meg akarja csinálni neki. Az ilyen gyerek nem más gyerekkel játszhat, hanem max anyuci smink cuccával.



Titeket ez nem háborít fel?


Mi az ilyen szülőkről a véleményetek? Vannak hasonló eseteitek?


(21/L)


2012. febr. 12. 11:05
1 2 3 4
 31/33 anonim válasza:
És azt ki mondta nektek, hogy Mozart nem szeretett zenélni? Ha valaki valamit nyögvenyelősen csinál csak, abból soha nem lesz zseniális teljesítmény, akármekkora pálcával állnak is a háta mögött.
2012. febr. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
Hát nem is tudom, biztos a rabszolgák a piramisok építését is élvezték, mikor korbáccsal voltak rászorítva. Máshogy nem is lehetett, hiszen, ha csak nyögvenyelősen építik, akkor most nem csodálhatnánk mert nem lennének olyan nagyszerű építmények. Most komolyan. Szerinted, ha a gyereket pálcával szorítják rá, hogy csináljon valamit azt élvezi? Akkor miért kell pálcával rászorítani?
2012. febr. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

De amúgy tök mindegy, az ilyen erőszakos szülők úgyis megmagyarázzák. Egyszerűen nincsen saját sikerélményük, saját önbecsülésük és a gyerek az eszköz arra, hogy szerezzenek maguknak. És parádézzanak a világ előtt, hogy ők aztán megcsinálták, micsoda gyereket hoztak létre. Persze ők csak jót akarnak, meg jobban tudják.


Ugyan! A legbeszédesebb példája ennek a szülői "én tudom mi a jó neked"-nek, mikor a gyerek már nem enné meg az ebéd maradékát, de addig nem mehet el az asztaltól, míg meg nem eszik mindent, mert apuci megmondta, hogy megbírja enni és kell. És még ez nevezi magát jó szülőnek. lehet, hogy a gyerek gyerek, de tudja mikor lakott jól és mit szeret csinálni. Csak ezt a nyomorult-szerencsétlen-semmi-egyebet-nem-tudok-elérni-az-életben-de-majd-meg-mutatom-hogy-a-gyerekem-micsoda-engedelmes-okos-gyerek-lesz-és-akkor-tündökölhetek-hogy-milyen-teljesítményt-vittem-véghez szülő-típus nem veszi figyelembe.

2012. febr. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!