Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyukám halála óta kb nem...

Az anyukám halála óta kb nem tudok sajnálni senkit. Ez mással is így volt?

Figyelt kérdés
Anyukám 12 éves koromban halt meg, előtte 3 évig rákbeteg volt, szóval láttam pár dolgot. Telefonált az egyik unokatesóm hogy a nagyijának, már nem sok van hátra...93 éves, fekvőbeteg, szerettem őt is, egy nagyon kedves néni (volt). Nyilván sajnálom őt, de az jut eszembe hogy 2-szer annyit élt mint az anyukám (ő 46 évesen halt meg). És mikor elkezdem a nénit sajnálni, meg sírni, akkor rögtön anyukám jut eszembe. Érzéketlen vagyok? Vagy ez mással is előfordult?
2012. febr. 8. 13:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Háziorvostól is kérhetsz beutalót, ingyen.

Csak az elején érzed magad zavarban, aztán meg meglepődsz, hogy átdumáltál pár órát.

Egy jó pszihológus félszavakból és mozdulatokból észreveszi, hogy mi a gond, rá is kérdez. Magam is meglepődtem, öt perc alatt úgy kiismert, mintha együtt nőttünk volna fel.

Hidd el, sokat segít.

2012. febr. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Hát lehet hogy belevágok. Pár nap múlva úgyis mennem kell a háziorvoshoz, elgondolkozom rajta.


Csak, jó tudom ez hülyeség, de ha előjönnek ilyen régi dolgok, akkor nem bírom megállni hogy ne sírjak. Most is ahogy a régebbi dolgokat írtam, elkezdtem könnyezni. És nem szeretek mások előtt sírni, és pl egy beszélgetésnél biztos hogy sírnék. Ez nem kellemetlen? Mai napig ha kimondom azt valakinek hogy anyukám meghalt (pedig már 10 éve) elsírom magam....

2012. febr. 8. 14:16
 13/16 anonim ***** válasza:

Oda van készítve a pzs, plusz egy kuka. A pszihológus aféle lelki szemetesláda. Segít, hogy helyre rakd SAJÁT MAGAD! Nem olyan mint egy orvos, inkább olyan mint egy tanár.

Az orvos ellátja helyetted a sérüésedet, míg a pszihológus megtanít téged kezelni azokat. Érted?

2012. febr. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Értem, értem.


Hát köszi a tippet! Lehet belevágok majd, mert így már elég rossz, és hátha segítene tényleg.


Köszi mégegyszer!

2012. febr. 8. 14:28
 15/16 anonim ***** válasza:

Pontosan az agyad védekezik. Sajnálsz te másokat is, csak olyankor eszedbe jut a te annál nagyobb bajod is. Ez teljesen normális. Azért ne öld ki magadból totál, hogy másoknak is fájnak dolgok.

Nem vagy érzéketlen egyáltalán !!! Csak szomorú a bánatodban.

A pszichológus segíthet neked feldolgozni a gyászokat, elfogadtatni veled. De neked akarni kell, és hagyni, hogy az élet menjen tovább és lelkiismeretfurdalás nélkül lehetsz még boldog is. Nyugodan engedheted magad boldognak lenni, a szeretteid akik már nincsenek veled sem várnák el, hogy mostmár mindig csak szomorú legyél, és rájuk gondolj. Te sem akarnád ezt !

Ha úgy érzed segíthet nyugodtan menj kérj segítséget, és egyáltalán nem szégen elmondani a bánataidat valakinek, aki talán segíteni tud feloldani azokat. Sírni sem szégyen egyáltalán, ne hidd, hogy neked kemény legénynek kell legyél. Az vagy így is, hogy ilyen jól átvészeled, és nem hülyeségeken gondolkodsz, hanem segítséget keresel !

A segítség kérés nem gyengeség !!!!

2012. febr. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

kedves kérdező, érdekes válaszokat kaptál.

Biztos vagyok benne, hogy erősebb lettél, hogy feldolgozd a gyászt.

2012. febr. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!