Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen illetlen anyukám?

Miért ilyen illetlen anyukám?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy nem megfelelő az illetlen szó de más nem jutott eszembe.


Ha elmegyünk egyik ismerősünkhöz ahol gyerek is van és ki van rakva az asztalra a keksz, babapiskóta vagy ropi akkor ő szépen a beszélgetés alatt megeszegeti. Nem is érdekli, hogy az a gyereké.

Pár hete egy másik ismerősünkhöz mentünk el akik nem olyan tehetősek épp akkora lett kész a vacsorájuk, anyám leült és megette a felét.

Másik eset, akkor is a házigazda a szomszédjától kapott valami fura sajtos salátát és megkínál belőle minket, mivel én nem szeretem a sajtot nem kértem, anyám viszont azt a pici tálat maga elé vette és megette, nem is érdekelte, hogy aki kapja meg se kóstolta még.


Nálunk is sokszor csinálja ezt (nem lakom otthon) most épp karácsony után rengetek szaloncukor megmaradt mivel a párom nem szereti és egy hatalmas zacskóval adtam nekik, de jött délután és amit magamnak meghagytam 4-5 szemet is megette.

Az anyósomtól kaptunk pár szelet sütit ők pont akkor értek ide így még nem is ettünk bele és még az asztalon volt, akkor is szépen leült és mintha természetes lenne csak a morzsát hagyta.


Eddig még nem szóltam rá , mert nem akartam megbántani de amit csinál az már olyan neveletlen dolog. Hogyan mondjam neki finoman, hogy ne zabáljon fel mindent?


Félek vele bárhova is elmenni, mert mindent fel fal a másik elől.


Persze mikor hozzájuk mennek akkor ő is kipakolja ami van.


2012. febr. 7. 09:37
 1/5 anonim ***** válasza:
,,Anya túl sokat eszel, állj le kérlek!"
2012. febr. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ááá a szülőket megnevelni nem lehet. Az én anyukám is ilyen. Nem mondom, hogy mindent megeszik mások elől, de ha családi összejövetel van, alig bírja kivárni, hogy tálaljunk. Minden csak az evés körül forog számára. Én úgy szeretném csinálni az ilyen összejöveteleket, hogy megérkeznek a vendégek, váltunk pár szót, közben iszunk valami aperitifet, csipegetünk egy kis előételt, aztán jöhetne a fő fogás. Ő ezt nem bírja kivárni, szinte kiköveteli magának, meg maga elé veszi már tálalás előtt a rántott húsos tálat és köret nélkül neki áll a tálból falatozni. Amikor mi megyünk hozzájuk, ahogy lerúgjuk a cipőnket, egyből el kell kezdeni enni, még se ráhangolódás, se egy "hogy vagy". enni kell, de azért, mert leginkább ő akar enni. Azért tartanám fontosnak a beszélgetést, mert ritkán találkozunk, de inkább úgy érzem magam, mintha valami üzemi étkezdébe mennék.
2012. febr. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De anyám csak azt eszi meg ami a fogához való, mint írtam pl. a gyerekek rágcsálnivalóját.
2012. febr. 7. 10:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy anyukád lelki beteg.

Kényszeres evő.

2012. febr. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, azt hiszem testvérek vagyunk :D (???) vagy csak nagyon hasonlít az anyukád az enyémre... :D

Nem hittem volna, hogy van még 1 ilyen ember :D

2012. febr. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!