Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyukám halála óta kb nem...

Az anyukám halála óta kb nem tudok sajnálni senkit. Ez mással is így volt?

Figyelt kérdés
Anyukám 12 éves koromban halt meg, előtte 3 évig rákbeteg volt, szóval láttam pár dolgot. Telefonált az egyik unokatesóm hogy a nagyijának, már nem sok van hátra...93 éves, fekvőbeteg, szerettem őt is, egy nagyon kedves néni (volt). Nyilván sajnálom őt, de az jut eszembe hogy 2-szer annyit élt mint az anyukám (ő 46 évesen halt meg). És mikor elkezdem a nénit sajnálni, meg sírni, akkor rögtön anyukám jut eszembe. Érzéketlen vagyok? Vagy ez mással is előfordult?
2012. febr. 8. 13:30
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Egyébként 17 éves koromban apukám is meghalt. De az évek alatt meghalt a papám, az egyik mamám, és anyukám testvére is. Őket mindannyiukat nagyon-nagyon szerettem, de anyukám elvesztése az ami a mai napig leginkább fáj...
2012. febr. 8. 13:31
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megedződtél, ez lehet a magyarázat. Szóval keménnyé tette a szíved, hogy fel kellett dolgoznod a szüleid elvesztését. Úgy gondolom, ez normális, ez tesz erőssé. Abszolút érthető a gondolatmeneted, anyukádnak igazságtalanul rövid élete volt, a néni viszont szép kort megélt már.
2012. febr. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Mıvel gyerekkent elted meg anyukad elveszteset, ıgy bıztosan nagyon bantotta az ıgazsagerzetedet, hogy bezzeg masnak mennyı ıdeıg el az anyuja.

Es az ıs teljesen normalıs, hogy mınden halalesetnel az jut eszedbei akınek az elvesztese a legjobban fajt neked. Nyılvan soha senkı halala nem fog mar megraznı annyıra, hogy ne az anyud jusson az eszedbe. (Feltetelezve, hogy nem fogod a gyerekedet eltemetnı, de meg a feltetelezes ıs borzaszto, ne ıs szamoljunk ezzel a lehetoseggel.)


Szoval nem vagy erzeketlen, es ne ıs legyen rossz lelkıısmereted emıatt.

2012. febr. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Velem ugyanez a helyzet. 14 voltam mikor anyukám meghalt. És nem ez az egyetlen csapás ami ért az életemben. Megedződtem, "érzéketlen lettem". Aztán most, 21 évesen megszületett a kisbabám, (Egyedül nevelem az apuka lelépett) és valahogy "lenyugodtam" a három hónap alatt mióta megszületett. Ha majd neked is megszületik a babád minden "semmissé" válik, hidd el. Sokkal könnyebb lesz minden. Legalábbis nekem nagyon jót tett. :)

21/L

2012. febr. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább elzárod magadtól ezeket az érzéseket. Félsz újra átélni a veszteséget, ezért mindent anyukád korai tragikus halálához hasonlítasz (a néni többet élt).

Talán próbálsz valami értelmét látni az egésznek. Egy jó pszihológus helyre tud tenni. Ma már nem szégyen elmenni.

2012. febr. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Na igen, egy baba...Én még nem tartok ott hogy gyerekem legyen, de talán pont emiatt mert 12 éves koromig volt csak anyukám (igaz az egyik nagyim olyan mintha az anyukám lenne, ő szerencsére megvan nekem) szóval csak 12 éves koromig kaptam igazi anyai szeretet, olyan mintha így dúlna bennem valami. Mintha azt érezném hogy mivel én "keveset" kaptam, ezért szeretnék adni. Most ez nyilván más dolog, de van egy kiskutyám. És azt veszem észre, sokszor őt próbálom meg babusgatni, meg úgy beszélni vele mintha egy gyerek lenne. De amúgy meg nem akarok egy olyan dilis lenni akinek "a kutyája gyereke" mert tudom hogy ez így nem normális dolog. Csak ő egy olyan pótlék. Meg amúgy már 15 évesen is úgy éreztem szeretnék gyereket, mert olyan hiányérzetem volt. Na de remélem pár év múlva lehet is.

2012. febr. 8. 14:02
 7/16 anonim ***** válasza:

Az agyad védekezik. Annyi fájdalom ért már, hogy te többet nem tudsz elviselni, pláne másét. Ezért az agy úgy gondolja, hogy hárítja mindenki már fájdalmát. Ez nem baj, épp elég a tiéd.


Itt valaki írta az előbb, hogy ha majd megszületik a babád egyszer akkor elmúlik sok minden. Ez biztos így lesz, mert az egy nagyon pozitív, dolog lesz. Feldolgozódik az összes gyerekkori sérelmed, még valamennyire az anyukád halála is.


Most hány éves vagy?

2012. febr. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nekem is csak 14 éves koromig élt anyukám, nem sejtettem, hogy lesz valaha is gyerekem. Mégis lett és minden megváltozott. Ha ezt egy éve mondja nekem valaki, el sem hiszem. Nyugodj meg elmúlik ez. :)
2012. febr. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Hát, sokszor gondoltam már rá, hogy pszichológushoz érdemes lenne-e elmennem. Mert így belegondolva nagyon sok lelki gondom van. Így visszagondolva mikor anyukám meghalt 2-3 hétig nem is mozdultam ki itthonról, alig beszéltem stb. Zárkózott is lettem. Aztán mikor apum meghalt, szerintem kicsit depressziós is lettem, akkor néhány hétig mintha nem éltem volna. Tényleg a halála utáni néhány hétre nem is emlékszem, nem volt étvágyam, csak feküdtem legtöbbször. Meg az évek alatt nagyon magamba forduló lettem, nehezen tudok kapcsolatokat kialakítani, ehhez jön még kisebbségi komplexus (jó ez mondjuk nem hiszem hogy a veszteségek miatt van) de úgy a lelkemben sok minden nem jó.


De hogy lehet pszichológushoz menni? Drága dolog? Felcsapom a telefonkönyvet és bejelentkezem? Meg nekem az is olyan fura hogy elmegyek egy vadidegenhez, bemutatkozom neki, és akkor elmesélem az életem történetét, mert akkor már olyan dolgokat is el kellene mondanom amiket másnak nem...

2012. febr. 8. 14:08
 10/16 A kérdező kommentje:
22 éves vagyok.
2012. febr. 8. 14:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!