Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beleszerettem egy roma lányba....

Beleszerettem egy roma lányba. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A szüleim utálják. Mit mondjak nekik, hogy végre felfogják és elfogadják, hogy nekem nem kell más csak ő ? 22 éves vagyok..
2012. febr. 5. 20:08
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
61%

Az e népcsoporttal kapcsolatban szerezhető súlyosan negatív tapasztalatok mindennapi voltából és tömegéből.

Ha valakit kutya már megharapott, minden kutyához elővigyázatosan közelít. Egyszerű, érthető emberi reflex. Preventív/defenzív viselkedés. Kifogásolhatatlan.

2012. febr. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
8%
De igen azért tanácsoljátok neki itt többen hogy felejtse el mert cigány. Ha azt írta volna, hogy szerelmes egy előkelő magyar lányba akinek kifogástalan háttere van akkor is azt tanácsolnátok, hogy meneküljön. A szerelem nem a faji hova tartozást a bőrszínt vagy az anyagi helyzetett nézi, az csak úgy jön magától. Mint a villám csapás, és küzdeni kell érte mindennap különben sose derül ki hogy megérné e, hogy boldog lehetsz e, hogy ő e az igazi. És egy nap majd arra ébredsz hogy talán elengedted azt a nőt akivel boldog lehettél volna,de már túl késő lesz.
2012. febr. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
33%
A cigány az egy vándor népcsoport, nem indiaiak :) Indiában is kb ugyanannyira szeretik őket, mint mi, sőt...Ott a kasztrendszer legalján vannak.
2012. febr. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:

Na, most feltaláltad a spanyol viaszkot:)

Honnan indult a vádorútjuk, vajon? Észak-Skóciából, ahol most travellerkednek (talán innen nevezed őket vándor népcsoportnak:-) - vagy Dél-Újkaledóniából? Valahonnal csak el kellett indulniuk egyszer, nem? Hát, az a terület India volt: a Punjab (onnan aztán szétrajzás mindenfelé, de hadd ne részletezzük). Persze, hogy Indiában is utálták az életformájukat: mai rokonaikét, as lohárokét, a dombákét ugyanúgy utálják. Bűnöznek, élősködnek, jönnek-mennek. Mit szeressenek rajtuk?

2012. febr. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 mus musculus ***** válasza:
6%

Ránézésre csak a külsőségek, köztük a bőrszín tűnik fel. Könnyen be lehet azonosítani a romákat az alapján.

Barna bőr = cigány = lop, csal, hazudik, phejj.

És már el is kezd az ember undorodni tőle, pedig lehet, hogy ezen egyetlen különbség fedezhető fel közte és egy átlag magyar között.

2012. febr. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
80%

Nemnemnem!

Mindennapi társadalmi szituációban:


Barna bőr=(lehet, hogy) cigány. Úgy közeledjünk hozzá, ahogy más emberhez - udvariasan, barátságosan - de legyünk kicsit jobban résen. Figyeljünk, míg bebizonyosodik, hogy....nincs okunk figyelni, mert "ember ez a talpán". Rácáfol a népével kapcsolatban szerzett szomorú tapasztalatokra. Legyünk a barátja, ha úgy akarja ő is.


Véletlen helyzetekben (közterületen, vonaton, stb.)


3xbarna bőr=(lehet, hogy) 3 rajcigány. Okosabb áthúzni a túloldalra, átülni más kocsiba..akár le is szállni. Bármelyiküknél lehet kés (és inkább van, mint nincs).


Ez ilyen egyszerű. Egyszerű?!

2012. febr. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
27%

az utolsó válaszoló nagyon ostoba és szűklátókörű!

Ezekszerint ha valakinek barna a bőre, és sötét a haja akkor le lehet vonni a messze menő következtetéseket, hogy cigány??

Van ám szőke, fehérbőrű cigány is, én nem egy ilyet ismerek, hogy meg nem mondtam volna, hogy cigány ő is, mert egyáltalán nem látszik rajta, de ő vallja be magáról...

A barna bőrről meg annyit, hogy itt élnek Magyarországon a határközeli településeken illetve a szomszédos országokban: szerbek, horvátok, románok... Mindnek barnább a bőre mint a magyarnak... (Vagy akkor szerinted cigányok ők is?? Csak azért mert te ránézésre odatippeled őt?..:)


Mindenki az, aminek tartja magát. Nehogymár messzire menő következtetést vonjunk le, csak mert barna a bőre valakinek! Lehet csak szolizott :D


Amúgy ez a kérdés már régóta nem arról szól, amit a kérdező meg szeretne tudni, úgyhogy a legjobb lenne ha befejeznénk az ide való irkálgatást (amik nagy része úgyis teljesen értelmetlen...)

2012. febr. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
100%

Az előtted válaszoló vagyok. Kimoderáltattál, valószínűleg, de nem adom fel. Tanulj meg szöveget értelmezni. Butának meg légyszíves azt nevezni, aki az.

Ha a szövegértelmezés már megy, olvasd el, mit írtam. Nyitott, emberséges - de olyan választ, amelyben arra is kitérek, hogy jogos óvatosnak lenni. A szőke cigányokkal kapcsolatban: persze, hogy vannak, de akkor is fellelhető az arcvonásaikban távoli és részleges indiai jelleg. Mindegy. Akkor is bölcsebb várni, amíg az adott ember bizonyítja, hogy az arcvonásai lehetnek akármilyenek, de a népe többségének JELLEMVONÁSAItól mentes, derék ember. Ha ez már tisztázódott, bármilyen kapcsolatot lehet kötni vele (üzletit, barátit, házasságit). Nem a bőr, nem az arc a gond.

2012. febr. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
57%
Na elfelejtetted már?
2012. febr. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 A kérdező kommentje:
Soha!
2012. febr. 10. 22:17
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!