Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beleszerettem egy roma lányba....

Beleszerettem egy roma lányba. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A szüleim utálják. Mit mondjak nekik, hogy végre felfogják és elfogadják, hogy nekem nem kell más csak ő ? 22 éves vagyok..
2012. febr. 5. 20:08
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
87%

ma 20:30


Szerinted a bőrszínükkel van a gond?

2012. febr. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
72%

Kedves válaszolók - mi ez a ROMÁzás? Azt a népcsoportot magyarul cigánynak hívják, amióta csak itt él a Kárpát-medencében. Miért hagyjuk átmosni az agyunkat, elvenni, megváltoztatni a szavainkat? Az, hogy ők a népükön belül romának hívják magukat, teljesen más dolog. Ha holnaptól valakik kitalálják, hogy a finneket ezentúl suomenlinnának kell majd hívnunk, akkor megadóan bólogatunk, hogy: igeeen...suomenlinna?! És aztán mi a "nem roma"? Az magyar, ugyebár. Hát már ezt is feladjuk?! A saját népnevünket?! Ők lesznek a viszonyítási pont? Lesznek majd a ROMÁK (az államalkotó "elit", és a hozzájuk képest..NEM ROMÁK. Érdekes lesz ez, mert a ROM(A) azt jelenti: ember. A NEM ROM(A), ezek szerint, annyi, mint: NEM EMBER. Így fogják hívni a magyart a saját országában?! NEM ROMA?!)


Ezek után: ha a lány tisztességes, tanult, nincsenek bűnöző rokonai, barátai és ismerősei, miért ne szerethetnéd? Ha azonban a környezetében egy ilyen is akad, legjobb, ha leteszel a kapcsolatról. Ezerszer megbánhatod, hogyha nem.

2012. febr. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
77%

-zárasd be magad egy szobába, dobd el a kulcsot, vagy add oda a szüleidnek


-várd meg, míg úgy érzed, hogy kiszerettél belőle


- még ülj bent 4-5 hónapot


-gyere ki

2012. febr. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
64%

Milyen a lány családja? Hogy élnek?


Azt fogadd meg: ha bűnözik a család, mindegy, hogy palotában, vagy putriban élnek, sürgősen pattintsd le a lányt! Nem hiányzik, hogy te is belekeveredj az ügyeikbe!

2012. febr. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
50%

Az előző hozászólónak: Írta már ha nem olvastad volna, hogy nincsewnek szülei.


Nem minden romával van baj! Én is jártam egy roma lánnyal, és semmi bajom nem volt. Sőt! Nagyon jól éreztem magam vele.

2012. febr. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
19%

Miért nem szeretik a szüleid, mi bajuk vele?


Amúgy meg sok boldogságot nektek. Felnőtt ember vagy, a te dolgod, hogy ki a párod, viszont állj ki mellette!

A roma lányok gyönyörűek, magyarban ilyet úgysem találsz.

2012. febr. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem se kerülj vele nagyon közeli viszonyba. Nekem olyan cigány partnerem volt, aki egy szerencsétlen megcsalás miatt került a családhoz, köze nem volt a cigányokhoz, nem ugy nevelték, és mégis rossz természetű és durva volt. Én is féltem tőle de nagyon szerettük egymást. Én 1 évig eltitkoltam a szüleim elől, utána szakítottunk, azóta sem tudnak róla. De azért annyira vigyáztam vele, hogy nem mondtam meg neki hogy hol lakunk, mindig náluk voltunk, mert bármennyire szerettem, képtelen voltam teljesen megbízni benne. Lehet hogy ez érdekesnek tűnik, szégyellem is magam miatta, dehát ezvan. szerintem próbáld meg vele :) neked van választásod, szoval csak hajrá :)


23/L

2012. febr. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
55%
bocsi előző vagyok az első mondat az rossz :)
2012. febr. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
5%

20:38-as

Egyelőre még a szakirodalomban sem tudják eldönteni, hogy romáznak vagy cigányoznak, ne várd már egy, hogy pont a gyk-n tudják. :D Egyébként az roma, aki romani nyelven beszél, átfogóan maradjunk a cigánynál.

A kérdésre válaszolván nem hiszem, hogy a szüleidet szavakkal tudnád befolyásolni, de ha meglátják, hogy jó párod, idővel el kell fogadniuk.

2012. febr. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
87%

Unokatestvérem ugyanígy volt, úgy 15-16 évvel ezelőtt. A mi családunkban sosem voltak romák. Apám bátyjának a fiáról van szó, aki 20 évesen összejött egy ugyanennyi idős roma lánnyal. Hát a szülők nem nézték jó szemmel, meg mi rokonok is furcsán álltunk hozzá, nagyszülők is. Aztán elég hamar terhes lett a lány, gyorsan egybekeltek. Egy ideig a nagybátyámék nem is akarták látni őket. Aztán végül is helyreállt a nyugalom, egy ideig ott is laktak, majd fiatal házasok otthonába költöztek.

A lány szülei szerencsére a normálisabb romák közé tartoznak, mivel DOLGOZNAK. A lány is 2 gyerek után visszament dolgozni, azóta is tisztességesen élnek, saját házuk van, meg minden. Mindenki megemésztette a dolgot.

2012. febr. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!