Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beleszerettem egy roma lányba....

Beleszerettem egy roma lányba. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A szüleim utálják. Mit mondjak nekik, hogy végre felfogják és elfogadják, hogy nekem nem kell más csak ő ? 22 éves vagyok..
2012. febr. 5. 20:08
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
76%
FELEJTSD EL! Amilyen gyorsan csak lehet! Hidd el, megbánnád!
2012. febr. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
81%
17. most hogy jöttek ide a románok? szerinted ugyanaz a kettő?
2012. febr. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
81%

hát ez azért elég sok mindentől függ pl van egy csomó megválaszolatlan kérdés, ami segítene a vélemény alkotásban:


- Ha nincsenek is szülei a lánynak, akkor kikkel él? Azért a cigányoknál átlagban elég nagy a rokonság, testvérek nagybácsik, nagynénik, nagy szülők... stb csak van valakije.


-Milyen a környezete és ő maga? Rendezett vagy balhés? Mennyire hagyománytisztelő (cigány szokásokat, törvényeket betartja-e)?


-Dolgozik vagy tanul? Van-e jövőképe, akar-e a dolgozni vagy egyből a gyerekre utazik?


-Neked milyen az anyagi helyzeted? Ok, gondolom a családoddal élsz, de dolgozol vagy tanulsz? (sokszor hallani, hogy a "jól szituált" romalány rátelepszik a családra, egyből gyerek és ezáltal a szépen szipolyozza a pénzt, a rokonság miatt megszabadulni tőle nem lehet).


Szóval ez elég soktényezős dolog, ha ezeket ismerjük akkor talán nem törünk ismeretlenül pálcát a lány fölött csak azért mert cigány származású.

Én is ismerek cigány fiút, aki dolgozik, 1 gyereket nevel és nem is akar többet és a felesége is dolgozik, tisztességesen élnek. Vannak kivételek, de sajnos nsgyon kevesen.

2012. febr. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
78%
Szegény szüleid....
2012. febr. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
28%
Ha igazán szereted akkor kiállsz mellette, mert az életben csak egy igazi van. Nem vagy már gyerek nem kell a szüleid engedélye ahhoz hogy szerethes valakit. Előbb vagy utóbb úgy is elfogadják mert nem lesz választásuk.
2012. febr. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
54%
Nem is ismeritek azt a lányt és mégis előítéleteitek vannak csak azért mert roma. Szerintem ez elég nagy szégyen rátok nézve. Hogy lehet valakit elitélni látatlanban, csupán a származása miatt?
2012. febr. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem ítél el senkit a származása miatt. Nem a cigányok indiai származásával és a bőrszínével van baj, hanem a velük kapcsolatos napi tapasztalatokkal. Azzal, hogy a népcsoport többségének életvitele kifejezetten deviáns és/vagy kriminális. Aki már harapott meg kutya, jogosan tart-e általában a kutyától? Ugye, hogy igen? Aki nap mint nap erőszakos, tolvaj, időseket gyilkoló, tanárverő cigányok közelében él (akik nem a népcsoport kivételei, hanem...ők a "szabály"!) - az nem indokoltan tart-e olyan rokoni kapcsolattól, amely esetleg veszélyeket rejthet? Ugye, hogy igen?

Nyilván vannak becsületes, törvénytisztelő cigányok is - de mielőtt megbizonyosodhatok arról, hogy a konkrét ember ilyen, legyen már jogom óvatosnak lenni!!!

2012. febr. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
26%
A cigányok nem indiaiak...Egy teljesen más népcsoport
2012. febr. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
De: indiaiak. Egy Izraelben élő kutató, Ábrahám Sándor vélekedik úgy, hogy tulajdonképp...elveszett zsidó törzs(ek) leszármazottai. Lelke rajta.
2012. febr. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 mus musculus ***** válasza:

Tegnap 20:35!

Ismeretség nélkül mi másból következtethet az ember a "csúnyarossz" személyiségre szerinted?

2012. febr. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!