Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen igénytelen a...

Miért ilyen igénytelen a családom?

Figyelt kérdés

Sajnos eléggé igénytelen a családom,kivéve az ételek terén,mert ha főzünk,nagyon odafigyelünk a tisztaságra.De pl.a fürdőszoba mindig tök koszos,a nappali is,heti 1x van nagy takarítás.Persze sokszor van,hogy én takarítok,de hiába ha 3 ember meg szétgányolja a munkát.Utálom,hogy kosz van.A rendetlenség még nem is zavar annyira,de a kosz annál inkább.Testvérem(fiú) is nagyon igénytelen,magára nézve is.Barátnője sincs nagyon,és szeretném valahogy rávenni,hogy legyen igényesebb,de egyrészt már nem kisgyerek,nem lehet irányítani,másrészt nem nagyon hallgat a húgára.Nagynéném meg az unokatesóm ilyen rendszeretőek,mondjuk ők már túlzásba is viszik.

Mit tehetnék?:(

19/L


2012. febr. 4. 10:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
a nagytakaritás elég relativ. nagytakaritás nálunk sincs naponta ugyanis reggeltől késő délutánig dolgozunk, utána hazamegyek, megfőzök. Amit mdiennnap csinálok felseprek, eltakartitom a konyhában a dolgokat, felmosok és elpakolok magunk után, ruhákat , kimosom a wc-t, a kagylót.stb..ja és rendsezresen mosok és mosogatok. de pl portörlés, porszivózás, ilyesmit csak hétvégente tudok csinálni.
2012. febr. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Napi szinten mosogatás van,meg söprés a konyhában,és ennyi.A szüleim is reggeltől estig dolgoznak,de van,hogy anya de.vagy du. itthon van.Én is késő délután érek haza,ezért csak hétvégén van időm takarítani.
2012. febr. 4. 10:33
 3/10 anonim ***** válasza:
31%

Ennyi idősen ezen háborogsz? Az eszem megáll...takaritottak utánnad eleget a szüleid, nem gondolod hogy mostmár hagyni kéne őket pihenni, és neked kéne átvenni a dolgokat?

Takarits te annyit hogy mindig tisztaságot érezz, ne másoktól várd el, jó még az öcsédtől jogos elvárni, de nem tudom hogyan vehetnéd rá.

Én ezt csinálom már pár éve, szüleim semmihez nem nyúlnak hozzá, minden háztartási munka rám maradt, és nem húzom a szám hogy milyen kosz van, hanem takaritok én.

2012. febr. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Egyrészt bátyám van,nem öcsém.Másrészt meg nem az a baj,hogy takarítanom kell,mert szívesen csinálom,hanem hogy sokszor nem is veszik figyelembe,ha pl.felmosok,rá 5 percre ganyés lábbal végig járják a padlót.Vagy a fürdőt kitakarítom,aztán elmegy vki wc-re,meg lefürdik és tiszta retek minden.
2012. febr. 4. 10:43
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen takarítottak rá eleget a szülei, amúgy meg az nem mentség hogy mennyit takarítottak egy gyerekre -.- milyen lenne már ha mondanám a gyerekemnek hogy végigdzsuváztam a gyerekkorod miattad ,mostantól abbahagyom. A 2 centis por amibe már rajzolni lehet az mégiscsak por. Meg amúgy is bántaná az én szemem is hogy a wc tiszta kosz de nem takarítom le mert csak hétvégén szoktuk...a heti 1 nagytakarítás mondjuk szerintem reális mi eleve 2 hetente tartunk 1 nagyot, de a mini por az még nem zavar nem lehet mindennap nagytakarítani. Nem tudom nálatok mennyi por van ami téged zavar de lehet hogy nem igénytelenek annyira por terén csak te vagy túlérzékeny, nem ikrek a horoszkópod véletlenül?
2012. febr. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
bocs, nem ikreket akartam hanem szűz-et.
2012. febr. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem:D
2012. febr. 4. 10:49
 8/10 anonim ***** válasza:
48%

Érdekes nekem szó szerint semmit nem takaritanak, mégsem panaszkodok.

Ha elköltözöl se fog helyetted senki, szokd meg.

Az meg hogy összejárkálják természetes, időzitsd úgy a felmosást hogy mindenkinek jó legyen.

2012. febr. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A bátyád nem kisgyerek, nem hiszem, hogy beleszólhatnál, és bele kéne szólnod a dolgaiba, elvégre ezek a te elvárásaid ne akard ráerőltetni. Másrészt nálad mit takar, hogy igénytelen?

Ahol emberek vannak, ott előbb utóbb kosz is lesz, szerintem inkább próbáld megszokni, mert nagyon sok koszos hellyel találkozol az életben.

2012. febr. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Kockasajt123 ***** válasza:

Persze, ahol emberek laknak, ott minden idővel bekoszolódik, de éppen ezért fontos a rend és a tisztaság folyamatos fenntartása.


Ki-ki maga után rendet rak, nem igaz hogy koszban kell élni.


Ha valaki felnőtt, és zavarja az ilyesmi, el kell költözni egy kis lakásba egyedül, a többieket meg egye meg a kosz. Ha jó úgy nekik, akkor azt érdemlik.

2013. ápr. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!