Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed erről a hírről?

Mi a véleményed erről a hírről?

Figyelt kérdés
[link]
2012. febr. 2. 12:27
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:

"Nem értem azt, aki még sosem szült, de már mészárszéknek nevezi az összes állami szülészetet és inkább megy magánklinikára...van erre kifejezés (sznob?) de inkább nem ragozom."


Amúgy honnan tudjátok, hogy nem szültem? Vagy nem szült a családtagom, akinél bent voltam és láttam mi van a kórházban? Vagy nem voltam más miatt is a kórházban?


Én nem hiszem, hogy sznob vagyok, hogy nem akarok egy olyan kórházba bemenni, ahol azért nem kötik át a sebeket, mert nincs kötszer, azért nem a megfelelő kiszerelésű injekciót adják, mert nincsen és nem is rendelnek, a gennyedző sebekre azt mondják, hogy semmi baja, csak váladék, és mikor az eü főiskolát végzett rokon bejön és meglát rosszul lesz, hogy gyulladt és tiszta genny a seb, és Ő hozza az antibiotikumot, mert az sincs és szerintük nem is kell, meg mindenféle infúziókat bekötnek és azt hazudják, hogy csak vitamin, mintha hülye lennél, és más se értene hozzá, meg a wc is ki van kenve szarral stb. akkor nem hiszem, hogy én meg akik megtudják tenni, vagy alapból nem de előre gondolkodnak és megteszik, szimplán sznobok, mert magán kórházba mennek.

2012. febr. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
Különben szerintem ezért van lerohadva nálunk minden, mert a nagy többség egyből elkezd kántálni, hogy aki normálisat akar az sznob.
2012. febr. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 A kérdező kommentje:

"Különben szerintem ezért van lerohadva nálunk minden, mert a nagy többség egyből elkezd kántálni, hogy aki normálisat akar az sznob."


Nem, nem azért. Hanem mert a magyar egészségügy szét van b*szva. Amiket felsoroltál, mind azért van, mert ha nincs miből venniük, akkor az orvosok/nővérek sem tudnak csodát tenni! Nem kap a kórház elég pénzt. Szerinted mit tegyen az orvos, vegye meg az amúgy is röhejes fizetéséből a hiányzó dolgokat? Kiszúrásból csinálják, és hazaviszik a fertőtlenítőt?

2012. febr. 24. 21:30
 44/45 anonim ***** válasza:

Igen, azért amit tudnak szereznek ők is, viszik a sóoldatot a kontaktlencséhez, hogy csak egy példát említsek. Van aki fénymásoló papírt lop az önkormányzaton az irodából, akinél az nincs, az majd mást, amit tud.


És akkor, ha ez az igazság, akkor én vagy a sznob, mert nekem ez nem tetszik?


Amúgy azt nem a pénz cseszi szét, hogy mikor vajúdsz azt mondják, hogy vitamint kötöttek be, közben meg oxytocint, vagy rád tudják, hogy hisztis vagy, de még jó, hogy jön a nagy vizit, mert az egyik öreg orvosnak meg gyanús leszel leküld vizsgálatokra és kiderül, hogy tüdőembóliád van, előtte meg le hisztisezett mindenki aztán csak sunnyognak utána. Egyszerűen ha nincs szerencséd egy állami kórházban le se szarnak, meg úgy kezelnek mint valami hülyét és ez nem pénz kérdése.

2012. febr. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 A kérdező kommentje:

Én nem mondtam rád, hogy sznob. Alapból én is utálom a kórházi légkört, jelenleg is itthon vagyok olyan bajjal, amivel már kórházba küldtek volna. Tudom, milyen állapotok vannak, de ha szülnék, muszáj volnék oda menni, mert biztos, hogy nem fogok kicsengetni Isten tudja mennyi pénzt egy magánklinikára a saját kényelmemért, vagy otthon szülni, kockáztatva a gyerekem életét.

Ha valaki hagyja, hogy bekössenek neki infúziót anélkül, hogy tudná mi az, úgy kell neki. Velem ezt biztos nem játszanák el... A vérvételt is ott hagytam, mikor egy ügyetlen nővér nem tudta negyedszerre sem levenni a vérem.

Egy tablettát sem szedek be, amit felírnak, mielőtt nem néztem utána.

De a retkes kórházaink ellenére is jobb az egészségügyünk, mint USA-ba, legalábbis abból a szempontból, hogy itt relatíve ingyen megvan a dolog, míg ott a TB nem támogatja, egy szülés millió forint fölött van és nem magánkórházban, közkórházban.

2012. febr. 24. 23:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!