Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed erről a hírről?

Mi a véleményed erről a hírről?

Figyelt kérdés
[link]
2012. febr. 2. 12:27
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
67%
Hm, szép is lenne, kint dekkol egy teljes orvosi csapat, teljes bérért, teljes felszereléssel, várva, hogy a drága anyuka méltóztatik-e komplikációmentesen szülni vagy sem. Ennyi mentő a világon nincs... Nemhogy itt. Ráadásul a mentő sem mindenható, mert elég korlátozott egy mentőautó felszereltsége. Pl. csak akkor császároznak, ha anyuka már meghalt, és ki kell venni a babát azonnal. Ha a baba ha meg, akkor nem, hiszen egy mentőautó nem műtő. Szóval a mentőautó sem lenne igazi megoldás.
2012. febr. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
75%

Így van, én is így gondolom.


Nem tudom mikor jutnak el a nők odáig, hogy a kórházak és orvosok nm ELLENÜK, hanem ÉRTÜK vannak! Az orvosok, szülésznők, ápolónők értünk és a babáinkért tanulták ki a szakmát, a szülőszobák értünk lettek felállítva, nem kell a kórházakban az ördögöt látni. Legalábbis egy mai, intelligens embernek semmiképpen. Persze, van aki a múltban ragadt, és mindent elítél, ami modern, mert a fejlődés szerinte az ördögé, de az saját magával tol ki. Ja, és persze a gyermekével és a családjával.

2012. febr. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
83%

Hát igen... Lehet 18. századi hagyományt követve otthon szülni, csak akkor fogadjuk el a 18. századi gyermekhalandóságot és az anya kockázatait is hozzá. Nem akarok végképp más irányú vitát generálni, de valahol abszurd, hogy valaki gyilkosságnak tekinti az abortuszt, aztán otthon befekszik az ágyába szülni. Ja, végül is az utóbbinak csak bizonyos százalékban lesz halálozás a vége, az tényleg más.


Félreértés ne essék, én elhiszem, sőt, meg vagyok róla győződve, hogy az otthonszülést választó nők csak a legjobbat akarják a babájuknak. Csak meg kéne érteniük, hogy a kockázat NEM összemérhető tényező az esetleges kórházi kényelmetlenségekkel (csúnyább környezet, kevésbé meghitt).

2012. febr. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
Sokan sajnos nem gondolkoznak. Ez abból is látszik, hogy az utolsó pár válasz le van pontozva, de megszólalni már nem mert a lepontozó. Mert talán őróla szólnak a sorok? :)
2012. febr. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
94%

ha valaki annyira kényes a környezetre válasszon olyan kórházat amit nemrég újítottak fel vagy olyan szülőotthont, ami szép.

ilyenért, hogy meghitt környezet legyen, csak az agybeteg nők kockáztatják a gyerekük és saját maguk életét otthon.

vagy lehet hogy velük is ezt tette anno az anyukájuk és kicsit oxigénhiányt kaptak közben, azért "gondolkoznak" ilyen okosan?

2012. febr. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:

Az otthonszülésbe az egyetlen megnyugtató az számomra, hogy ha valami baj történik, legalább megkapja, aki elrontotta. Míg, ha kórházban történik valami, azért, mert az orvos cseszett rád, vagy elrontott valamit, akkor haverjai összeülnek és azt a döntést, hozzák, hogy semmit sem csinált rosszul, az meg, hogy te elvéreztél, vagy agykárosodott a gyerek le van szarva.


Szerintem igenis egy rakás szar az állami kórház, nem akarok ott szülni, sokkal szimpatikusabb lenne otthon, de akkor meg attól félnék, hogyha valami közbejön, akkor berohannak velem a helyi mészárszékre, ahol még annál is szarabb lesz, mint amúgy lett volna, mert eleve úgy kezelnek, hogy na tessék, kellett magának divatból otthon szülögetni most meg hozzuk rendbe.


Én ezért döntöttem úgy, hogy mikor a férjemmel eljutottunk oda, hogy lassan szeretnénk megpróbálkozni egy babával, onnantól kezdve nem nyúltunk az egészségpénztári pénzeinkhez és egy olyan magánklinikára tettük félre, ahol lehet ep-vel fizetni. Így minden legyet ütünk egy csapásra: a kórház biztonságát is, a jó körülményeket, barátságos légkör, és egy iciripicit sem lehet panaszom az ellátásra.

2012. febr. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
69%

Jó, de nem mindenki teheti meg hogy egy milláért szüljön.

Egyébként meg a legtöbb szülészet nem mészárszék. Állami kórházban szültem, a szülészet tökéletesen olajozott, a dokik profik és emberségesek, a szülés nagyszerű élmény volt. Nem értem azt, aki még sosem szült, de már mészárszéknek nevezi az összes állami szülészetet és inkább megy magánklinikára...van erre kifejezés (sznob?) de inkább nem ragozom.

2012. febr. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:

Én azt vettem észre, azok szidják legjobban a kórházakat, akik csak a tévében elhangzott hibákról tudnak, saját tapasztalatuk nincs. Anyukám mindhármunkat kórházban szült, és ami ritka: soha, senkinek nem adtak hálapénzt, egy fillért sem. Mégsem érte semmi hátrány...

Míg apámnak egy munkatársa panaszkodott, hogy a lánya szült, ez micsoda kiadás! Kérdi apám: miért, nincs tb-je? Válasz: de van, de hát ott a hálapénz, 80ezer forint minimum, amit el kell osztani...

Hát apám meg megmondta, ha olyan hülyék vagytok, hajrá! Ez olyan tévhit... Nagyszüleim is sok időt töltöttek kórházban, ők sem adtak soha pénzt. Mégis láttak nem egy nénikét, bácsikát, aki sápítozott, hogy jaj, hiába adott pénzt, ne se tolják...

2012. febr. 24. 19:54
 39/45 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy nyugodtan hagyják meg a szabad választás lehetőségét. Az már legyen a szülő nő sara, ha valami komplikáció lép fel. Balgaságnak tartom, ha valaki direkt nem a biztonságos utat választja, mert hogy milyen meghitt otthon szülni. Szerintem az ilyen emberek inkább álom világban élnek. De ahogy mondani szokták, hülye ember a saját hibájából tanul. Csak kérdés, hogy egy ehhez hasonló eset után ki tanul ebből a hibából? Meghalt a kismama, akkor max példát statuálnak vele, hogy bizony nem is annyira meghitt. De aki ilyen gondolkodású az változatlanul ezt az utat fogja választani.
2012. febr. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:

Nem egy milláért, Magyarországon nem csak a Telki létezik. Ez a baj, hogy utána sem néznek, azt hiszik az emberek, hogy csak a Telki van, meg csak a városi kórház, vagy otthon.

Olcsóbb magán kórház is van, sokkal jobb helyen, nem a világ végén, mint a Telki.


Én sem tehetem meg, hogy egy millióért, vagy százezrekért szüljek, de az megtehetem, hogy nyilván nem úgy döntöm el, hogy oké, jövő hónapban csináljunk gyereket, hanem mikor úgy gondoltuk, hogy na mostmár lassan elérkezik az idő, az addig is ep-ben összegyűlt pénzünkhöz nem nyúltunk és az azutáni befizetéseket is megtartottuk aztán abból mentem szülni.


Nekem még az megterhelőbb lett volna, hogy dugdossam a nővéreknek, meg az orvosnak a sok tízezreket, mint az, hogy amúgy is ott ep, amit akkor erre szülésre szántunk, nem C-vitaminra, masszázsra, meg cipő boltra.

2012. febr. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!