Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed erről a hírről?

Mi a véleményed erről a hírről?

Figyelt kérdés
[link]
2012. febr. 2. 12:27
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
73%
Aki otthon szül, az idióta. Ennyire egyszerű. Nem véletlenül vannak kórházak, és nem viccből szül a nők nagy része kórházban.
2012. febr. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
63%

Valakı mar megırta (es ezert ıs lett lepontozva a 2.) hogy korhazban ıs bele lehet halnı a szulesbe, csak joval kısebb az eselze.

En nem szeretnek a gyerekemmel es magammal orosz ruletteznı.


Ennyı erovel szulhetnenk erdoben ıs, vagy barlangban...

2012. febr. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
65%
... és milyen hangulata lenne! Felejthetetlen élmény, mikor a grizzly a nyakadbaliheg és együtt nyögtök!
2012. febr. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
86%

Igen meg lehet halni a kórházban is. Mivel nem robotok vagyunk és nem robotok az orvosok.

Nincs tökéletes ember, nincs tökéletes orvos, gyógyszer.

Mindenben van hibafaktor.

Ősszel nagyon felfáztam, kaptam antibiotikumot. Elkezdtem szedni, két napra rá hányás-hasmenést kaptam, hívtam a dokimat mi legyen, tíz nap a kúra. Azt javasolta, hogy folytassam, ha végeztem a hányással. Egy nap alatt túlestem rajta, újra elkezdtem szedni a gyógyszert. Két nap múlva megint rosszul lettem. Szedtem már ezt az antibiotikumot, így nem gondoltam a mellékhatásra. De előkaptam a betegtájékoztatót, kibogarásztam: 10.000ből egy embernél jelentkezhet hányás-hasmenés. Én voltam a 10.000., nem is szedtem tovább, másikat kaptam.

De azért nem mindegy, hogy 1:100 az esélye a komplikációnak, vagy 1:10.000, főleg szülésnél, ahol egy nő nem csak a maga életét, hanem a gyerekéét is kockáztatja.

Tudom, hogy senkit nem vígasztal az, hogy hányból lett az ő rokona az az egy, aki meghalt, de szerintem arra kell törekedni, hogy minél kisebb kockázatot vállaljon az ember.

Az otthonszülést törvényileg tiltanám.

2012. febr. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
100%

Az otthonszülés egy hazárdírozás, ez egyértelmű. Sok kényelmes, kórházfóbiás és önző nő "találmánya", akik nem fogják fel, hogy az álomterhesség is végződhet úgy, hogy másodperceken múlhat a baba vagy a saját életük.



Az otthonszüléssel a nő a gyermeke életét teszi kockára azért, hogy a kedvenc kis ágyikójában szülhessen.

2012. febr. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
100%

EZ a "kórházban is meg lehet halni szülés közben" mondat hajtogatása - az emberi, női ostobaság netovábbja.


Igen, kedves ezt a mondatot hajtogatók, de tudjátok az ARÁNY nem mindegy.

2012. febr. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
79%

Nekem az első szó, ami eszembe jut: idióta. Aki hülye, haljon meg. Nem a semmiért van az az ellető sátán (Geréb) börtön.

Nekem a szülés a kórházban is meghitt volt. Ott volt a párom, az orvosomban bíztam, a szülésznő kedves volt. Mikor kibújt, megkaptam a pocimra, és hamarosan, felöltöztetve, megfürdetve, meg is szoptattam a szülőágyon. Ennél többet otthon sem tehettem volna...És legalább a párom is kapott egy kis részt: tartotta a tarkómat, elvágta a köldökzsinórt, és elkísérte a babát a fürdetésre...

Semmi pénzért nem szülnék itthon.

2012. febr. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
78%

Utolsóhoz csatlakoznék! Nekem is meghitt és szuper élmény volt a kórházas szülésem, itthon pedig agyon aggódtam volna magam, hogy mi van ha gond van és nem érünk be.


Nekem a meghittség mellett van még egy fontos szó a szülésre: biztonság! Ez pedig otthon nincs meg.

2012. febr. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul a kórházi statisztikákat ugye eleve rontja a helyből veszélyeztetett, rosszul induló, idő előtti, stb. stb. szülések, amik ugye mindig ott zajlanak (és otthon 100% tragédiával végződnének, a kórházban meg mondjuk 10% - hasamra ütöttem, fogalmam sincs pontos adatokról...) Ergo összevetni nem lehet.
2012. febr. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
83%

Én eddig amellett voltam, hogy az otthon szülés akkor, és csak akkor kevésbé lenne veszélyes, HA lenne annyi mentőautó és mentős, hogy minden otthon szülő nő háza előtt álljon egy, hogy gond esetén AZONNAL bevigyék.


Csak éppen belegondoltam, hogy akkor meg az a szitu állna fent, hogy a mentősök és autók a kanapécskáján szülő nő házikója előtt olvasnák az újságot, várva arra, hogy netán baj lesz, miközben le vannak kötve, azaz nem lesz elég mentő a VALÓDI sérültek számára, más balesetekhez.


Á, ez az otthonszülés sehogy sem jó, sehogy sem biztonságos. Maximum SZERENCSÉS, de pont ugyanígy peches is, és akkor bizony jön a szívroham és a halál. Vagy egyéb probléma és a halál. Vagy mindketten meghalnak, vagy csak egyikük, de hogy a kényelmes anyuka a hibás, az biztos. Legalábbis azokban az esetekben amelyekben a kórházban lett volna rá megoldás. És vallja be mindenki nyugodtan - ebből van több! Sok édesanya és baba élne, ha nem derogál neki bevonulni a kórházba. Igen, igen, kórházban is halnak meg, de nem mindegy, hogy milyen arányban. És hogy mi miatt.


Ugyanis: a legtöbb eset, ami kórházban NEM menthető, az otthon sem lett volna menthető. VISZONT: a legtöbb eset, amibe otthon belehal valaki, abba kórházban nem halt volna bele. És ez az, amin el kellene gondolkodniuk az otthonszülőknek.

2012. febr. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!