Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most én hisztizek, vagy más...

Most én hisztizek, vagy más nők is így élik ezt meg? És a férfiak?

Figyelt kérdés

Szentimentális, érzéki, szenvedélyes típus vagyok, ez rányomja a bélyegét minden tevékenységemre.

Muszáj kimondanom, amit érzek, kimutatnom, ha szeretek valakit, kifejeznem külsőleg, nemcsak érintéssel, hanem szavakkal is, ami bennem zajlik.


A Párom éppen az ellenkezője. Szinte soha nem beszél, nem tudom mi zajlik benne, ha rákérdezek, akkor azt lelkizésnek fogja fel és utál róla társalogni. Megsimogat, megszeretget, de ki nem ejtené a száján, hogy esetleg jó velem, vagy hiányoztam, gondolt rám. Az a filozófiája, hogy "úgyis tudod".


Egyre többször érzem, hiába van mellettem, üres vagyok belül, mérhetetlenül vágyom a szavakra, a beszélgetésre, ahol nem csak én mondom ki, amit érzek, hanem viszonzást is várhatok.

Úgy érzem, a verbális kommunikáció hiánya egyre inkább kihat a testi kapcsolatunkra, nem tudok feloldódni, mert ha én nem szólalok meg, akkor némán elvagyunk egymás mellett.


Egyéb témákban lehet vele beszélgetni, de az érzésekről nem, azt hárítja.


Én csinálok nagy ügyet az egészből ? Hagyjam a fenébe, maradjak én is csendben ?

Már próbáltam, de akkor úgy érzem, belülről ki akarnak törni a szavak, az érzelmek.


Mi lenne a megoldás ?


2012. febr. 2. 12:08
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
86%
ilyen gyorsan? én hasonló típus vagyok, mint t e, a leghosszabb idő, amit nem hozzám illő férfival töltöttm, 4 hét volt. hidd el, h ezt nincs értelme erőltetni. te nem leszel vele boldog és neki sem lesz jó melletted. ráadásul még meg sem fogjátok mondani egymásnak, h rossz a kapcsolatotok :). aztán egyszercsak hirtelen borul a bili, és szakítatok
2012. febr. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Nem vagy elfogadó. Nem fogadod el, hogy mindenki más. Elvárásokat támasztasz és amikor nem válnak valóra akkor rosszul érzed magad. Ő olyan, te meg ilyen vagy.
2012. febr. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Nálam ez már inkább önfeladás.
2012. febr. 2. 12:52
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Attól, h valaki nem úgy szeret, ahogy te szeretnéd, az nem jelenti azt, h nem szeret teljes szívéből!
2012. febr. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
89%
Ha "üresnek" érzed magadat mellette, ne hagyd! Inkább most, mint késõbb.
2012. febr. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
86%

Ha önfeladás, akkor meg pláne lépj.


Tényleg nem illetek össze, váljatok szét békében, ki-ki menjen a maga útján és találja meg az igazi párját.

2012. febr. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Sajnos én is úgy érzem, hogy ki kell lépnem ebből a kapcsolatból, mert nem tudok kivirulni benne. :(
2012. febr. 2. 13:07
 18/23 anonim ***** válasza:
86%
Igen... csak amíg nem tapasztalsz meg egy olyan kapcsolatot, amiben kivirulsz, addig kínlódsz ezekben a képtelen helyzetekben.
2012. febr. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ.
2012. febr. 2. 13:28
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem veleszületett és megváltoztathatatlan tulajdonság, hogy valaki tud-e beszélni az érzelmeiről. Ezt meg lehet tanulni. Ugyanúgy, ahogy te megtanulhatod megfőzni az ő kedvenc ételét, ő is megtanulhatja, hogy hogyan fejezze neked ki a szeretetét szavakkal.


Lehet, hogy nem fog sikerülni. Lehet, hogy a párodnak ez túl nagy nehézség - de ha képes megérteni, hogy ez a te számodra egy ugyanolyan igény, mint bármi más, akkor szerintem érdemes próbálkozni.


Én először is megpróbálnám neki elmagyarázni, hogy nekem erre szükségem van. Egy hasonlatot mondj: "az, hogy elmondd szóban is az érzelmeidet, ugyanolyan fontos nekem, mint az hogy (...)". Például, mint az hogy minden nap a szennyestartóba dobja a ruháját, felhív, ha késik, gyakran megfogja a kezed. Keress valamit, ami alapján úgy érzed, hogy szeret, és amit ő is fontosnak, lényeges erényének tart. Másik hasonlat: "az, hogy elmondd szóban is az érzelmeidet, ugyanolyan fontos nekem, mint amilyen fontos neked az hogy én (...)". Az, hogy én főzök neked, hogy kedves vagyok veled, vagy bármi, amiből ő érzi, hogy szereted.


Jó esetben így megérti, hogy neked ez fontos. Ha nem, akkor két hét múlva megpróbálnám újra, de ha akkor sem sikerül az egyről a kettőre jutni, akkor szerintem tényleg nem vagyok egymáshoz valók.


Ha már érti, hogy neked erre szükséged van, hogy ez fontos neked, akkor még meg kell tanulnia, hogy hogyan mondja el. Nem mindenkinek olyan könnyű ez, mint neked. Segíts neki ebben, ahogy tudsz, és mindig dicsérd meg, ha próbálkozik. Szerintem arra hasonlít ez leginkább, mintha egy idegen nyelvet kéne neki megtanulnia, ebből kiindulhatsz.


Ugyanakkor te is gondolkodj el: te elég jól ismered az ő szeretetnyelvét? Te pontosan tudod, miből érzi ő, hogy te szereted? Abból, hogy főzöl neki? Vagy hogy megdicséred őt, vagy megcsodálod a munkáját? Te próbálj ebben fejlődni, és ezt még jobban megismerni. Lehet, hogy neki is vannak olyan szeretetnyelvei, amiről te nem tudsz még semmit.

2012. febr. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!