Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el nagyanyámnak...

Hogy mondjam el nagyanyámnak hogy rühhelem?

Figyelt kérdés
Mindig leszíd, és utálom. Hogy mondjam meg neki hogy utálom, borzalmasan gyülölöm.

2012. jan. 26. 13:35
1 2 3
 21/25 tetris ***** válasza:
95%

Hinnye a teringettét! Hát én most szivesen lekevernék egy sallert neked kiskomám! Nagyon tévedsz, amikor azt hiszed, hogy minden 16 éves iszik, meg dohányzik, és discóba jár.

Azt hiszed, a mamának öröme van abban, ha leteremthet téged? Megint tévedsz! Félt, aggódik, szeret. Ezért szid össze, ha valami szamárságot csinálsz.

Ez az idős asszony inkább tiszteletet és szeretetet érdemelne, nem gyűlöletet. Ez még akkor is így van, ha a mama néha talán túlságosan is szigorú veled.

Azt hiszem József Attila írta: "Érted haragszom, nem ellened."

2012. jan. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Elsősorban, egyszerűen ilyet nem mondunk a nagyszüleinknek. Miért? Mert idősebbel így bánni illetlenség, tiszteletlenség, és emellett a nevelés hiányáról árulkodik. Nem ismerlek, és a helyzetedet sem, így nem tudok egy tiszta képet alkotni, viszont amit leírtál, abból arra következtettem, hogy nem hiába szid, megadod te neki a kellő okot. Megkérdezhetném, hogy mivel égetett téged le a barátod előtt? Valószínűleg nem ez volt a szándéka, csupán így jött ki, vagy csak te érezted leégetésnek.

" Minden fiatal berug és bulizik...egy héten töbször is, én mért nem tehetem meg? tán egy ostoba vén miatt? nanemm." A bulizás az egy dolog, viszont az alkohol fogyasztása a te korodban illegális. Így ne is csodálkozz, hogy nagyanyád próbál védeni ezektől. És persze, hogy szid, próbál nevelni, amit te nagyon is megnehezítesz neki. Amúgy a szüleid ilyenkor simán elengednek egy-egy buliba?

2012. jan. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Itt GYIK-en most az első vagy második oldalon van egy veled egyidős lány, akinek meghalt a nagymamája és hiányzik neki... te meg ahelyett, hogy értékelnéd, hogy a tiéd még él, itt játszod az agyad. Tudod, mennyire fogod szégyellni ezt a kérdést felnőttként?
2012. jan. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
40%

Kedves kérdező.

Tökéletesen meg tudlak érteni és a többieknek mondanám,hogy akármennyire nehéz elhinni vannak rossz nagymamák. Ott az enyém. Szülinapomkor elmentünk hozzá családostól. Semmi célból (ajándék vagy ilyesmi) csak ottlenni. Egy boldog születésnapot nem mondott. Majd betoppant az egyik rokona (akit amúgy mindig szid) és neki is pár nappal később lett volna a szülinapja. Csomó ajándékot kapott és 3 tepsi sütit sütött neki. Ott ültem és hallgattam fél óráig ahogy éltette sokáig. És nem,nem elfelejtette mert öreg szegény hanem szándékosan nem mondott semmit. És számtalan ilyen volt,mondjuk nekem a családom is teljes mértékben fura mindig nagy balhék vannak nincs nagy családom. De amit mama tesz az mindennek a teteje igen sokszor... :D Úgyhogy megértelek

2012. jan. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
40%
Ja és utolsó vagyok,mielőtt valaki azt írná én nem vágyok nagymamára meg stb van rajta kívül két nagymamám egyiket kb 10x láttam egész életemben másikkal utoljára 6 éves koromban beszéltem. :)
2012. jan. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!