Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi történik, ha házasodni...

Mi történik, ha házasodni szeretnék, de a szüleim ellenzik? Lakás, munkahely megvan, komolyan gondoljuk, csak anyám ellenzi?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok,márciustól 17. Otthon nem túl jó a környezetem, nevelőszülőhöz adták az unokaöcsémet, akit anyukám családba fogadott, mert nevelésre alkalmatlannak találták. Ő a kislányom gyámja is. Mit lehet akkor tenni?
2012. jan. 18. 12:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/81 anonim ***** válasza:
31%
Igen, mert akiben annyi felelősség nem volt, hogy az akció után elmenjen egy 72 órásért a rendelőbe és inkább megszülte a szegénységbe, nyomorba a gyerekét, az jó anya? Nem hiszem. Öledben issza a kakaót? Húúúúúhaaaaa. De hogy iskolára, ruhára, kirándulásra nem fogja szegénynek futni, az is biztos. Aztán majd hallgathatod szegény, ahogyan bőg neked, hogy "anyaaaa, én is Balatonra akarok menniiiii".
2012. jan. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/81 Andizsuzsi ***** válasza:
87%
Előző! Ha végigolvastad ennek a kislánynak a hozzászólásait, aki többedszer írom ide, segítséget kér, nem kiosztásokat, akkor tudhatod, hogy az "akció" bűncselekmény volt. Hány felnőtt nő nem meri ezt jelenteni? És vajon hány gyerekkel esik meg országszerte, akikkel senki sem foglalkozik? Mi a baj ezzel a lánnyal? Fiatalon szült. De ragaszkodik a gyerekéhez, próbálja az életét a maga módján rendezni. Ehhez kért tanácsot. Ehelyett itt sorban kapja az osztást, hogy miért nem védekezett, miért nem ment 72 órás után, miért nem kapartatta el? Elmonták itt felelőtlen k@rvátó kezdve mindennek. Csak tanácsot alig-alig kapott. Csoda, ha nem bízik a felnőttekben?
2012. jan. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/81 anonim ***** válasza:
30%
Hát figyi, írni lehet bármit.Csak akkor jött elő ezzel a "nem tehetek róla, hogy terhes lettem" szöveggel, amikor mindenki leszedte róla már a keresztvizet is. Nem furcsa? Ha meg annyira felelősségteljes, inkább tanuljon, és ne a papás-mamáson járjon az esze. Pár év múlva meg majd segélyért áll sorba, mert nem tudja eltartani a gyereket, ha nem lesz aktuális pasi.
2012. jan. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/81 anonim ***** válasza:
83%
remélem megoldódik a problémád,sok sikert kívánok hozzá!
2012. jan. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/81 anonim ***** válasza:
63%
Nem könnyű a helyzeted... Írj, mi lett veled!
2012. jan. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/81 Andizsuzsi ***** válasza:
79%

ma 10:43


Hát figyi! Tanul. Papás-mamást kénytelen játszani, mert ott a gyerek. Ezt nem befolyásolja, hogy milyen körülmények között született. Ha nem hiszed el a sztoriát, írd azt és kész. Ha meg segíteni akarsz - tudsz tedd meg. Ennyi.

2012. jan. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/81 A kérdező kommentje:
Aki leszól: én a gyerekemért bármit megtennék. Meglesz mindene!! Én nem iszom el, nem költöm majd cigarettára a pénzt. Ha havi 5ezret félre tudok tenni, mire oda jutunk, lesz annyi, hogy tudjon kirándulni. Én tudom mi az a nélkülözés. Én 8 évesen azt a munkát végeztem, amit előtte apukám csinált. Tudom milyen kicsúfolt gyereknek lenni. Az én lányom nem ilyen lesz. Ezért kérdezem, hogy mit tehetnék. Anyám nem segítene. Ő maximum leordítana. Én ügy viselkedel a lányommal, ahogy én azt szeretném, hogy viselkedjen az anyukám velem. Szeressen, ne kiabáljon mindig velem. Ha akkoriban nem azt látom és kapom, hozzá fordulok. De nem azt kaptam. Sosem jártam el otthonról discozni. Elmentem a falubeli lányokkal játszni kb 1 órát és megkaptam, hogy túl sokat enged meg nekem. Az átlagom? Szín ötös voltam, míg el nem romlott otthon minden. Mindenért engem tesz felelőssé.
2012. jan. 20. 11:44
 58/81 A kérdező kommentje:
Én is hibáztam, de én legalább nem dobtam wcbe vagy kukába a gyerekem. Pszichológushoz is jártam. Hazudok? Oké! Hisz mindenki ezt mondja. Az anyu is. És nekem nem épp aktuális pasi van, hanem egy van és marad! És nem rá támaszkodok csak, hanem én is dolgozni fogok. Akár szemetet szedek.
2012. jan. 20. 11:50
 59/81 anonim ***** válasza:
29%
De látod, igaza volt anyukádnak, elengedett, aztán mi lett belőle....
2012. jan. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/81 Andizsuzsi ***** válasza:
81%
Előző! Te kalitkába zárva tartod a gyerekedet? Mi az, hogy elengedett, és mi lett belőle? Én is elengedtem a gyerekemet, de kicsi korától fogva tudta, hogy mihez tartsa magát, de azt is, ha baj van, hozzánk mindig jöhet. Én úgy neveltem, ha bármi hülyeséget csinált (mert azért a kamaszok csinálnak, lássuk be), akkor nekünk mondja el először, hogy tudjunk segíteni. Ennek a gyereknek nem volt kihez fordulnia. És ahogy látom, most sem nagyon van.
2012. jan. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!