Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi történik, ha házasodni...

Mi történik, ha házasodni szeretnék, de a szüleim ellenzik? Lakás, munkahely megvan, komolyan gondoljuk, csak anyám ellenzi?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok,márciustól 17. Otthon nem túl jó a környezetem, nevelőszülőhöz adták az unokaöcsémet, akit anyukám családba fogadott, mert nevelésre alkalmatlannak találták. Ő a kislányom gyámja is. Mit lehet akkor tenni?
2012. jan. 18. 12:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/81 anonim ***** válasza:
:)
2012. jan. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/81 anonim ***** válasza:
100%
27. vagyok. tényleg azt írta, igazatok van, csak annyira zavarosan írja, hogy már én is belezavarodtam :)
2012. jan. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/81 anonim ***** válasza:
100%

27 és 32-nek: :)

Én az unokaöcsös részt nem tudom kibogozni az egész sztoriból. És ezzel nem hinném, hogy egyedül vagyok.

2012. jan. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/81 anonim ***** válasza:
Komoly:)
2012. jan. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/81 A kérdező kommentje:

Na. Írok érthetően, már lehiggadtam. én 16 éves vagyok, másfél hónap múlva 17. 2008 őszén nem túl jó dolog történt, amit nem rëszleteznék, ennek eredménye a lányom. Imádom őt. Terhes lettem, nem szóltam. Azt gondoltam, hogy az én hibám, és a mai napig így gondolom. Szóval, megszültem, de anyukámat nem én tettem ilyenné. Régen is ivott. Én tanulok rendesen, nem vagyok ilyen miss p*csa sem, hanem igyekszem meghúzni magam, nem feltűnni, senkinek se mondom, ami itthon megy, vagy hivatkozni se hivatkozok rá. Unokaöcsémet anyám családba fogadta, de úgy ítélték nincs jó helye itt. Ezekután elvitték, és nevelőszülőhöz adták. Mi is elkerülhetnénk, ha szembe állnék anyámmal, de mindig elbizonytalanodok. Mégis csak anyám. Ő hiába szid el mindennek, hiába csinál,amit csinál. Ordítanak, verekednek néha, és rám kenik hogy miattam, még ha meg se szólalok, akkor is. Van most barátom, de ő nem a lány apja. Az apja nem ismeri. Nem találta a rendőrség. A barátom dolgozik, elvállalná az apaságot, de nem ültetik le, mert dns vizsgálat esetén kiderül úgy is, hogy nem az övé. Lenézhettek, leszólhattok, nem baj. Megszoktam.

:)

2012. jan. 18. 17:07
 36/81 anonim ***** válasza:
Akkor jó.
2012. jan. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/81 A kérdező kommentje:
És sajnálatot se várok. Nem ez a cél, hanem az, hogy megtudjam, hogy tehet-e valamit, ha mimden megvan már, csak ő ágál
2012. jan. 18. 17:10
 38/81 anonim ***** válasza:
28%

persze, hogy tehet. 18 éves korod előtt az ő beleegyezése kell.

vagy elmész a gyámhatóságra, ott engedélyezteted az esküvőt amivel nagykorúsítod magad. ez egy nagyon hosszú procedúra

2012. jan. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/81 Andizsuzsi ***** válasza:
91%
Én már írtam. Menj be a gyámhivatalba, kérd, hogy engedélyezzék a házasságot. Édesanyádnak akkor nincs beleszólása. A történtekért azért én mégiscsak sajnállak. És minden jót kívánok.
2012. jan. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/81 Andizsuzsi ***** válasza:
88%
A párod ne az apaságot ismerje el, hanem fogadja örökbe a kislányodat.
2012. jan. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!