Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kovessem a csaladom vagy...

Kovessem a csaladom vagy maradjak?

Figyelt kérdés

Ezt a kerdest feltettem egy masik temakorben is,de azt hiszem inkabb ide illik, hisz nem elsosorben szakmai dolgok, hanem eszervek kontra erzelmek, de meg azok is osszekutyulva.


A csaladommal,volegenyemmel Szlovakiaban elunk, jelenleg 22 eves vagyok. Felvettek tavaly ide orvosira, 100%-os felvetelit irtam,halasztottam ezt az idei evet,aminek nyomos oka volt sajnos,es dolgoztam. A volegenyem es a csaladom olyan munkalehetoseget kapott Svedorszagban,hogy mind kitudnank menni,en is,es nekem eleg lenne tanulnom. Mar utana jartunk,ott csak svedul indul orvosi,elotte 1-2evet ki kellene hagynom,hogy elsajatitsam a nyelvet. A szlovak oktatas,ahogy az osszes kelet-europai(magyar,roman,ukran) nem egy szinvonalas Europaban,ha szakertok velemenyet olvasgatom az interneten,konyvekben.


Elonye: Mind egyutt lehetnenk, szinvonalasabb oktatas. Raadasul mar iden terveztuk az eskuvot,ha nem itt,akkor majd Svedorszagban.


Hatrany: Ki kellene 1-2evet hagynom, nem tuti,hogy felvesznek,de en hiszek abban,hogy aki tesz erte,azt felveszik,es ha nem vesznek fel elsore,felvesznek masodjara. Nagyon szeretnek mar most egyetemre jarni, es emiatt rossz erzes is lenne, masfelol meg ott van bennem az,hogy orvoskent az elsodleges kotelessegem, hogy minel tobbet, minel magasabb szinvonalon sajatitsak el.


Engem semmi nem kot az orszaghoz, sot utalok itt elni,baratnoim sincsenek,es ha elmennek kollegiumba kenyszerulok,mellesleg sokan csak azert utalnak,mert magyar vagyok. Viszont legalabb mar bent vagyok. Ha ok elmennek,max evente 1x fogom oket latni,mert se idom,se energiam nem lesz meglatogatni oket.


2012. jan. 15. 14:05
1 2 3
 21/27 fehér gandalf ***** válasza:
csomagolj
2012. jan. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
"miatt"
2012. jan. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Igen,ez egy jo erv,emiatt is nehez,nem akarom nagyon elnyujtani...Vagyis megteszem,de jobb lenne,ha nem,ezert gondoltam arra,hogy 1-2ev alatt tanulok,mint a guzu es visszajutok,es nulla lebec, vagy ugye maradok. Nem konnyu...

Ketlaki eletet nehez lenne elni, a batyam is az orvosira jart, o evente 1x jott haza,pedig o meg ragaszkodobb tipus,mint en,egyszeruen ideje nem lenne az embernek. Max almodozas szintjen mozog az,hogy havonta vagy 3 havonta tudnank talalkozni a volegenyemmel.


Svedekrol: Nem tudom mi az a sok minden,amit megtettek,azon kivul,hogy kicsengettek a tandijat,mert meg felveteli sincs a sote angol nyelvu kepzesere. Ezert tok jo,mert aki koran akar vegezni,csak kifizeti a tandijat es mar tanulhat is. Viszont ezt tenyleg ne boncolgassuk tovabb: Legyen igazatok a Sote egy kivallo egyetem, de en nem ott tanulnak,ha maradnek. Mondjuk,ha meg ott lennek,akkor meg a roghozkotes fenyegetne, ha jol ertesultem az ottani hirekrol.

2012. jan. 15. 15:12
 24/27 A kérdező kommentje:
tanulnek,elnezest
2012. jan. 15. 15:13
 25/27 A kérdező kommentje:
Amiket felsoroltam,hogy jobb lenne ott elni,eleminoseg,oktatas stb,azok mind igazak, de ezek inkabb csak "rasegitesek". Ha nem lenne a baratom,itt maradnek,meg ugyis,hogy hiszek a szakertoknek es nem tartom szinvonalasnak a magyar oktatast,de a szlovak meg az alatt van egy lehelletnyivel SZERINTUK. Nekem az a fontos,hogy orvos legyek,es a baratom mellettem legyen,hat ezert patt helyzet. Lehet ugy kellett volna feltenni a kerdest,hogy 6 eves parkapcsolat vagy sem,ez nem jelenti azt,hogy Ot kidobnam,de 6 ev az 6ev. Ha dolgoznek es ugy lennenk parkapcsolatban,akkor azt mondanam,ott vannak az estek,a hetvegek,de ez nem igy van,mert reggeltol-keso delutanig orak vannak,es akkor lenyegeben meg nem is tanultam! Viszont fontosnak tartom ezeket az indokokat is,hogy eletminoseg stb felsorakoztatni,mert igy lesz teljes a kep. Sajnos itt csaladtol kezdve, eletcelig minden benne van,ezert nem tudtam egyszerubben,atlathatobban feltenni a kerdest.
2012. jan. 15. 15:25
 26/27 A kérdező kommentje:
Abban az 1evben is mikor a felvetelire keszultem(itt meg van az egyetemekre felveteli), akkoris tanultam szinte egesznap,viszont estenkent egyutt aludtunk,reggel egyutt reggeliztunk,mindent megtudtunk beszelni,toleralta,hogy vizsgak elott ideges vagyok,es segitett oldani a stresszt. Nem vagyunk gyerekek, ezert tudjuk,hogy nem lehetunk egesznap egyutt,de az estek, a hetvegek nagyon fontosak. Lehet,sot biztos,hetvegen ott is tanulnom kell majd,de 1-2 orat tuti tudunk majd egymasra szakitani, viszont 1-2 oraert repulgetni nem erdemes,meg nem is lehet. Mivel hiaba 2ora a repulout,ha eleve 2 orat kell a repteren varni,meg meg eljon hozzam,illetve Svedorszagban is kier a repterre,igy a 2 oras utbol, a valosagban lesz 6 ora.
2012. jan. 15. 15:29
 27/27 A kérdező kommentje:
Ja,az is felmerult,hogy O marad itt,de a helyzet csak kicsivel jobb,mint Magyarorszagon...es mar itt is kb remenytelen munkat talalni, na meg O itt is apuval kozosen dolgozott, tehat ha O elmegy ismet jon szamara a munkanelkuliseg,kint pedig megalapozhatja az epitesz karrierjet,raadasul 5x annyi fizetest kapna,mint itthon, pedig apum itthon is rendesen megfizette.
2012. jan. 15. 15:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!