Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kovessem a csaladom vagy...

Kovessem a csaladom vagy maradjak?

Figyelt kérdés

Ezt a kerdest feltettem egy masik temakorben is,de azt hiszem inkabb ide illik, hisz nem elsosorben szakmai dolgok, hanem eszervek kontra erzelmek, de meg azok is osszekutyulva.


A csaladommal,volegenyemmel Szlovakiaban elunk, jelenleg 22 eves vagyok. Felvettek tavaly ide orvosira, 100%-os felvetelit irtam,halasztottam ezt az idei evet,aminek nyomos oka volt sajnos,es dolgoztam. A volegenyem es a csaladom olyan munkalehetoseget kapott Svedorszagban,hogy mind kitudnank menni,en is,es nekem eleg lenne tanulnom. Mar utana jartunk,ott csak svedul indul orvosi,elotte 1-2evet ki kellene hagynom,hogy elsajatitsam a nyelvet. A szlovak oktatas,ahogy az osszes kelet-europai(magyar,roman,ukran) nem egy szinvonalas Europaban,ha szakertok velemenyet olvasgatom az interneten,konyvekben.


Elonye: Mind egyutt lehetnenk, szinvonalasabb oktatas. Raadasul mar iden terveztuk az eskuvot,ha nem itt,akkor majd Svedorszagban.


Hatrany: Ki kellene 1-2evet hagynom, nem tuti,hogy felvesznek,de en hiszek abban,hogy aki tesz erte,azt felveszik,es ha nem vesznek fel elsore,felvesznek masodjara. Nagyon szeretnek mar most egyetemre jarni, es emiatt rossz erzes is lenne, masfelol meg ott van bennem az,hogy orvoskent az elsodleges kotelessegem, hogy minel tobbet, minel magasabb szinvonalon sajatitsak el.


Engem semmi nem kot az orszaghoz, sot utalok itt elni,baratnoim sincsenek,es ha elmennek kollegiumba kenyszerulok,mellesleg sokan csak azert utalnak,mert magyar vagyok. Viszont legalabb mar bent vagyok. Ha ok elmennek,max evente 1x fogom oket latni,mert se idom,se energiam nem lesz meglatogatni oket.


2012. jan. 15. 14:05
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Èn Svédországban élek. Meg fogsz tudni tanulni svédül annyira, hogy felvegyenek az egyetemre. a bizonyítványaidat fordíttasd le még otthon angolra, vagy svédre.

Magyarország tényleg Közép Europa, és a SOTE-n tényleg nagyon jó az oktatás, nem hiába jönnek ki a magyarok ide dolgozni, és keresik a magyar orvosokat mindenhol.

Szerintem gyere! Ki ne hagyd, nagyon sokan jönnének, de nem tudnak! Kérlek írd meg privátban, hogy hogy sikerült az egész családnak munkát találnia, és hova jöttök pontosan? Remélem ide a közelembe! ;)

2012. jan. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Menj ki! Odakint nem leszel röghöz kötve, és még tisztességes fzetésed is lesz majd, ha dolgozni kezdesz. Szerencsés vagy, hogy el tudsz menni innen. Én egy percig se gondolkodtam volna a helyedben.
2012. jan. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Ha befejezted az egyetemet úgyis utánnuk mennél nem? Akkor pedig meg kéne tanulnod svédül így is úgy is. Ráadásul, a tákapcsolat iszonyú nehéz, csodálozom hogy ezt alig mérlegelted.

Szerintem menj ki.

2012. jan. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Nincs angol nyelvu orvosi oktatas,ahogy sehol mashol Europaban, Kelet-Europaban is csak a kulfoldiek penze miatt. Van egy nemet ismerosom a SOTE-ra jar,minden alma,hogy Nemetorszagban felvegyek,de pechjere nem mukodik az atjelentkezes,azert ment a SOTE-ra mert otthon nem vettek fel,de ezt felejtsuk is el,mert nekem tok mind1,hogy ki miert jon meg nem Magyarorszagra.


Tudom,hogy nehez a tavkapcsolat,ez lenne igazabol a dontoerv,nelkule valoszinuleg nehezebben mennek el,mert az fix,hogy orvos leszek. Elment par ev,de nem az en hibambol, 1evig dolgoztam,meg betegseg miatt, nekem kis tulzassal mind1,hogy mikor vegzek,persze szeretnek minel elobb,de csak ezert nem fogok valtoztatni a tervemen,meg fiatalok vagyok es eleteros, 22 evesen meg minden elottem all. Ha itthon maradok kollegiumba kenyszerulok, ott meg nem tudom fogadni a volegenyem,na meg 6 evig tavkapcsolat? En legjobb esetben is evente 1x tudnek utazni,mert elso a tanulas, ha kikoltozom,akkor meg legalabb az esteket egyutt toltjuk es a hetvegeket mar amennyi ido marad a tanulas mellett.


Goteborgba koltozunk. Apum epiteszmernok es ott alapitott ceget, igy sikerult.

2012. jan. 15. 14:35
 15/27 A kérdező kommentje:
Termeszetesen ugy erettem,hogy nincs angol nyelvu orvosi kepzes,hogy olyan orszagokban,ahol nem angol a hivatalos nyelv,meg mielott valaki belem kotne, en az egyetemen erdeklodtem,hivatalos dolgokban,csak hivatalos helyeken erdeklodom. De a dolgok ezen reszet felejtsuk el,es probaljunk meg a kerdesre koncentralni!
2012. jan. 15. 14:40
 16/27 anonim ***** válasza:

Fú már bocsi, de a hangnemed nem túl kellemes. Remélem a betegeiddel nem így fogsz beszélni. Csak azért lett megemlítve az életkor, mert ahhoz, hogy az ember csak tanulni tudjon, pénz kell. És ha dolgozni nem tudsz, a szüleidnek kell eltartania. Gondolom ők ezt vállalják, és ezzel nincs is semmi baj. Csak tudod sokan félnek ilyesmit kijelenteni, pláne hogy jönnek a nagy tandíjak, mert így is sokan dolgoznak egyetem mellett, csak nem mindegy, hogy 3 évig kell-e vagy 10 évig. Mert élni kell valamiből, és nappali mellett normális pénzt nem lehet összeszedni.

De ha ennyire céltudatos vagy, meg "próbáljunk a kérdésre koncentrálni", nem értem mi szükséged van a mi véleményünkre. A legtöbben egyszerű földi halandók vagyunk, és nem kiváltságos helyzetűek, mint te. Egyébként szerintem ez már el van döntve a részedről, szóval most csak megerősítés kell?

2012. jan. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Meg nem 100%, tehat nincs eldontve,de teny,hogy inkabb hajlok az elmenetelre,de meg van durvan 1 honapom eldonteni. A hangnemem lehet,hogy nem kellemes, de nem is szemtelen, csak leirom a tenyeket. Talan nem kellett volna azt leirnom az elejen, de azok meg tenyek, amit a kelet-europai(koztuk a magyar)oktatasrol is irnak a szakemberek. En nem vagyok szakember, en pusztan a tolem okosabbak velemenyet probalom ertelmezni. Nem irtam,hogy nekem hu de jo,mert ha nem szeretnek onallosodni,akkor nem is lenne kerdes,hogy megyek vagy sem. Mindenesetre a hangvetelem lehet eroteljesenek tunik,de ez inkabb a celtudatossagom miatt van, valamint nem szeretnem,ha olyan valaszok erkeznenek,hogy mar tul oreg leszek stb., mivel szinten nem az volt a kerdes,es itt hajlamasok elterni a targytol az emberek.
2012. jan. 15. 14:54
 18/27 A kérdező kommentje:
Az egy jo erv,hogy idosebb leszek amellett,hogy maradjak. Ezt koszonom,de nem szeretnem,ha ez tovabb menne abba,hogy akkor mar el se kezdjem,elnezest,ha felreerteheto voltam,koszonom,hogy ravilagitottal.:)
2012. jan. 15. 14:56
 19/27 A kérdező kommentje:
Szoval ilyen pro es kontra erveket varok, igazabol nem az itteni velemenyek alapjan fogok donteni, csak nyilvan erdekes lehet kivulrol is megnezni,ki miert menne es ki miert nem, aztan majd csak letisztul bennem ez veglegesen. Amint eldontottem vegleg igyekszem majd nem gondolni a masik eshetosegre,ehhez viszont egy megalapozott dontes kell.
2012. jan. 15. 14:57
 20/27 anonim ***** válasza:
Budapesten 4 svédet ismerek, akik a SOTE miat jöttek ide és nekik is vannak további barátaik akik sokat vállaltak, hoyg itt tanulhassanak.Te valami nagyon különös szemüvegen nézed az orvosi pályát.Ha kimész első 500as rang ide vagy oda 30 felett leszel mire orvos rezidens leszel.Itthon (Mo.-on)se túl ritka hogy valaki évet ismétel orvosin, ami nem ciki, mert r...dt nehéz egyetem,szóval én nem is értelek.Szerintem ha kimész annyira elhúzod a folyamatot, hogy kellene vagy 10 év mire diplomát kapsz.Én nem mennék.Megtanulnék kétlaki életet élni.
2012. jan. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!