Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kovessem a csaladom vagy...

Kovessem a csaladom vagy maradjak?

Figyelt kérdés

Ezt a kerdest feltettem egy masik temakorben is,de azt hiszem inkabb ide illik, hisz nem elsosorben szakmai dolgok, hanem eszervek kontra erzelmek, de meg azok is osszekutyulva.


A csaladommal,volegenyemmel Szlovakiaban elunk, jelenleg 22 eves vagyok. Felvettek tavaly ide orvosira, 100%-os felvetelit irtam,halasztottam ezt az idei evet,aminek nyomos oka volt sajnos,es dolgoztam. A volegenyem es a csaladom olyan munkalehetoseget kapott Svedorszagban,hogy mind kitudnank menni,en is,es nekem eleg lenne tanulnom. Mar utana jartunk,ott csak svedul indul orvosi,elotte 1-2evet ki kellene hagynom,hogy elsajatitsam a nyelvet. A szlovak oktatas,ahogy az osszes kelet-europai(magyar,roman,ukran) nem egy szinvonalas Europaban,ha szakertok velemenyet olvasgatom az interneten,konyvekben.


Elonye: Mind egyutt lehetnenk, szinvonalasabb oktatas. Raadasul mar iden terveztuk az eskuvot,ha nem itt,akkor majd Svedorszagban.


Hatrany: Ki kellene 1-2evet hagynom, nem tuti,hogy felvesznek,de en hiszek abban,hogy aki tesz erte,azt felveszik,es ha nem vesznek fel elsore,felvesznek masodjara. Nagyon szeretnek mar most egyetemre jarni, es emiatt rossz erzes is lenne, masfelol meg ott van bennem az,hogy orvoskent az elsodleges kotelessegem, hogy minel tobbet, minel magasabb szinvonalon sajatitsak el.


Engem semmi nem kot az orszaghoz, sot utalok itt elni,baratnoim sincsenek,es ha elmennek kollegiumba kenyszerulok,mellesleg sokan csak azert utalnak,mert magyar vagyok. Viszont legalabb mar bent vagyok. Ha ok elmennek,max evente 1x fogom oket latni,mert se idom,se energiam nem lesz meglatogatni oket.


2012. jan. 15. 14:05
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy Svedorszagban, fizikabol,biologiabol es kemiabol is van felveteli,nehezebb is, de a nyelv mellett jobban rafekudnek a tanulasra is. Nyelvet nyelvtanfolyamon tanulnek,apu beiratna, es csak tanulnom kellene.
2012. jan. 15. 14:07
 2/27 anonim ***** válasza:
53%
Magyarországon nem színvonalas? Hát azért a Semmelweis Egyetemre nem szokás panaszkodni...
2012. jan. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem mindenképp menj ki, sokkal jobban jársz!

Az indoklásom megegyezik avval amit írtál az előnyökhöz, és én is belerokkannék ha minden szerettemet évente látnám. Menj ki:)

2012. jan. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
En nem vagyok szakerto, es a kerdes nem erre iranyult,mellesleg Szlovakiaban elek,de Kelet-Europaba tudtommal Magyarorszag is beletartozik. Igen, ha a rangsorokat nezzuk,akkor kozel sem szinvonalas,az elso 500-ban sincs benne, de ne erre legyen kihegyezve a kerdes. Koszonom!
2012. jan. 15. 14:12
 5/27 anonim ***** válasza:
27%
Nagy dilemma... Ha szlovákoknál felvettek, akkor gondolkodj el azon, hogy meg kellene csinálni. Nem lehet olyan rossz a képzés, ha Kelet-Európából Nyugatra mennek az orvosok, itt meg orvoshiány van. Abba belegondoltál, hogy egy nyelvet úgy megtanulni, hogy egy több éves egyetemet elvégezz, 1-2 év alatt nem lehet?
2012. jan. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Lehetsegesnek lehetseges, a batyam is ezt csinalta,viszont akaratero tenyleg kell hozza. Lehet nem mindenkinek lehetseges,az fontos,hogy hogy all hozza az illeto,mennyire akarja,es tenyleg csak tanulnia kellene e. Munka mellett nekem se menne.
2012. jan. 15. 14:14
 7/27 anonim ***** válasza:
69%
Magyarország nem Kelet-Európa hanem Közép. Ettől már falra mászok.
2012. jan. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Röviden: menekülj, amíg lehet!
2012. jan. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Politikailag es oktatasugyileg, eletszinvonalban Kelet-Europa, de ezen probaljuk meg magunkat tultenni.
2012. jan. 15. 14:17
 10/27 anonim ***** válasza:

Ha nem zavar, hogy csak kb. 35 évesen fogod tudni elkezdeni az életedet, karrieredet, akkor menj ki. Gondolom megvolt az oka, hogy csak most tudnád elkezdeni, de mivel az orvosi nagyon sokáig tart, érdemes rögtön érettségi után elkezdeni. Neked meg már elment 3-4 év.

Tudom, nem a rangsor érdekel, de nem tudom mi alapján állítják össze azt a rangsort. Nagyon sok külföldi tanul nálunk és dolgozik a magyar diplomával otthon, valamint a magyar orvosok is vándorolnak külföldre, szóval szerintem nem lenne gáz. Gondolom utánajártál, de alig hiszem el, hogy Svédo-ban nincs angol nyelven képzés. Gondolom még nálunk is van angol nyelven, ráadásul én úgy tudom, hogy a legtöbb szakkönyv is angol nyelvű. Ha mód van rá, és mindenki támogat, akkor menj ki. Végül is gyereket is szülhetsz közben, de a tényleges munka későn fog kezdődni.

2012. jan. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!