Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hova fordulhat a csaladom...

Hova fordulhat a csaladom segitsegert? Szerintetek van meg remeny az elhelyezkedesre?

Figyelt kérdés
A csaladom soha,semmilyen tamogatast nem vett igenybe,akkor se mikor neha nagyon megszorultak. Edesapam es Edesanyam egesz eletuket vegig dolgoztak. Edesanyam nem reg lebenult,ezert o mar nem tud dolgozni, volt mar konyvelotol kezdve gyari munkasig minden,es most 50 ezer forintos rokkantnyugdijt kap(abbol 20 ezer csak a gyogyszerek, es egy ujabb 20 ezres,ha megfelelo kezelesekre szeretne jarni). Azt is ugy kapja,hogy evente jar felulvizsgalatra,mintha hirtelen minden megjavulhatna...Se baj nem volt, kozosen mindent tuleltunk, probaltuk/probaljuk otthon is fejleszteni Ot,amennyire csak lehetseges. Edesapam 1 napig nem volt meg eleteben munkanelkuli, gyakorlatilag vegig dolgozta az eletet, hetfotol-vasarnapig, mert bar be volt jelentve,csak hetfotol-pentekig,amennyiben nem dolgozik hetvegen is a mostani munkaadoja ugy kirugja,mint a pinty, gyakorlatilag hetvegen ingyen dolgozik,tehat nem adocsal. Regebben egy kis vallalkozast mukodtettek,ami sok embernek adott munkat,de mivel tisztessegesek voltak,ez be is csodolt 20 ev utan,es ez vitte egy elet munkajat magaval. Mai napon a testverem,aki meg csak gimnazista sirva hivott fel,hogy Edesapankat kirugtak. En kulfoldon vagyok, masodeves egyetemista vagyok osztondijjal,mellette tanulok,tehat epp,hogy el tudom magam tartani,de elhataroztam neha valamennyit kuldok haza. Kerdesem az lenne,ezeket ismerve,hova fordulhatnak? Akar egyszeri segely,akar rendszeresebb? En is kinosnak erzem,de apumat ismerve tudom,hogy O meginkabb megalazonak erezne es sose jarna utana,inkabb ehenhal,de ott a hugom is,meg az Edesanyam. Apukam lassan 60 eves lesz, es azon kivul,hogy jol elvezette a vallalkozasat,es van egy vegzettsege,amiben sosem dolgozott,hiaba hianyszakma,sehova se kellet, lenyegeben csak 1 valamiben van tapasztalata,ahonnan most kirugtak, de az nem valami hianyszakma. En ugy latom a mai helyzetet elnezve eselytelen,hogy barmilyen munkat is kapjon. Ti,hogy velekedtek errol? Olyan hihetetlen ez az egesz....
2012. jan. 6. 17:45
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt kifejtettem,hogy az isten hata mogott lakunk,mashova koltozni esely sincs,alberlet,kaucio, a hazat meg most senki se venne meg. Arrol nem is beszelve,hogy apum nem hagyhatja ott anyumat,mert nem tudja magat ellatni teljesen.
2012. jan. 6. 17:46
 2/6 A kérdező kommentje:
kifelejtettem
2012. jan. 6. 17:46
 3/6 anonim ***** válasza:

Több dolgot tudnom kéne. A nyugdíjkorhatár megállapításához kéne a volt munkavállaló születési éve. Valamint a felmondás körülményei, rendes, rendkívüli, indoklás meg volt e... stb.

Ennek fényében tudok érdemben válaszolni.


Ügyvéd

2012. jan. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Napkiraly ***** válasza:
56%

1. álláskeresési segély (munka(nélküli)ügyi központ)

2. szociális segély (rendszeres - önkormányzat)

3. Apád jogviszonyát rendezd úgy, hogy van valami főállású ápoló (vagy ilyesmi a neve), lényeg hogy beteg családtagot ápol. Erre is jár valami fix összeg.

4. Önkormányzat, családsegítő, extra segélyeket onnan lehet igénybe venni

2012. jan. 7. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Napkiraly ***** válasza:
zöld kezet kérem
2012. jan. 7. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
érdeklődjetek az önkormányzatnál!
2012. jan. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!