Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről? (többi...

Mit gondoltok erről? (többi lent, nagyon fontos)

Figyelt kérdés

Tehát 14 éves vagyok...jól tanulok, vagyis félévkor TALÁN lesz egy hármasom de jobbik esetben megadja a matek tanár a négyest...ezen kívül még három tantárgyból leszek négyes, a többi mind ötös...mikor hazajöttek és elmondtam a hírt, édesanyám megfenyegetett,ha nem leszel négyes matekból akkor a helyi gimnáziumba fogok járni (összesen egy gimi van)és mehetek utcaseprőnek,továbbiakban azzal is megfenyegetett,ha apám tudomására kerül akkor inkább ne kerüljek a szeme elé...


Néha úgy gondolom hogy elszökök itthonról vagy öngyilkos leszek,mert már volt jó pár családi probléma.


Konkrétan nem azzal van bajom,hogy talán rosszabb lesz a félévim, hanem azzal, ahogy bánnak vele itthon ilyenek mait....


2012. jan. 13. 16:24
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Lehetséges hogy ez lenne a megoldás
2012. jan. 13. 17:04
 12/26 bánomisén ***** válasza:

És így már csak néhány hónapot kell így kihúznod.

Hajrá! :-)

2012. jan. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Azért eminensnek nem neveznélek, de rossz tanulónak sem semmiképp, ez egy erős húzó kategória, ami figyelembe véve a jelenlegi helyzetet szépnek mondható.


Amiket leírtál az amolyan klisé, amit mindig mondanak a szülők, azzal együtt, hogy "nem nekem tanulsz, magadnak tanulsz" meg "amíg az én kenyerem eszed..". Nagy kunszt, nekik is ugyanazt mondták (lehet hihetetlen de) te is ezt fogod mondani.


Ha ilyen a helyzet akkor ha komoly beszélgetésre esik sor mondani kell, hogy ennél a tanárnál ennyit tudsz elérni, legalább 1 hónapra ki kellene próbálni. Esetleg tanuló társ (barátnő, de tényleg tanulni). Az nem megoldás, hogy mondogatják, hogy tanulj többet, te meg tanulsz, de nincs értelme, itt módszer váltás is kell már.


Amúgy meg mi van ha helyi gimi? Semmi - nem kell órákkal korábban kelned (tanulásra is pont annyival több idő jut). A követelmények a minisztériumban vannak leírva mindegyik számára. Persze, lehet erősebb/jobb tanáraik vannak, de végcél szempontjából ugyanaz.


Amúgy meg a gimi nyelvvizsga, fősuli vagy egyetem nélkül túl sokat nem ér..

2012. jan. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
A helyi gimit aki elvégzi csillagos 5 össel minden tantárgyból 6 ossal (volt már példa rá) FŐSULIRA nagyon sokat kell pótoljon mert nagyon gyenge gimi...azoakt is felveszik aki 3 szor bukott és épphogy 2 essel csúszott ár
2012. jan. 13. 17:13
 15/26 anonim válasza:
Szerintem gyönyörű a félévi bizid,bár az én csemetém állítana,haza ilyen hírrel.Nem tudsz anyuval leülni megbeszélni a dolgokat,lehet most 3 lesz a matek,mert,elég nehéz,de a többi meg szuper,és év végére kijavítod. Anyukád szeretné neked gondolom a legjobbat,és a mai világban,ha nem tanulsz nagyon nehéz.Ne szökj el beszélj a matek tanárnővel,hátha beenged a matek korrepetálásra ingyen is.Mondd meg a tanárnéninek adjon lehetőséget a javításra.Biztos lesz megoldás.
2012. jan. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Tanárnő csak akkor ad 5 öst ha különórrára járok ami drága,az utolsó nagy dolgozatom 2 es lett...tanárnő gondolkodi khogy 3 mas legyel vagy megadja a 4 est..
2012. jan. 13. 21:23
 17/26 bánomisén ***** válasza:
Beszélj a tanárral, kérd meg, hogy feleltessen a négyesért. Így, ha sikerül, legalább mindketten biztosak lesztek abban, hogy megérdemelt négyes az a négyes. És szerintem sikerülni fog.
2012. jan. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Hétfőn kapjuk ki a bizit...már késő
2012. jan. 13. 21:28
 19/26 bánomisén ***** válasza:
Mizu, kérdező, hányast kaptál matekból?
2012. jan. 17. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Megkaptam a négyest,de fizikából ötösre számít muter,és négyest kaptam
2012. jan. 17. 17:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!