Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megölte gyermekét. Mi a...

Megölte gyermekét. Mi a véleményed erről a nőről?

Figyelt kérdés

A szülés utáni depresszióra akarják kenni a dolgot.

Megölt egy gyermeket,és ennyi?

Kész?

Mindent újra lehet kezdeni? [link]


2012. jan. 10. 12:37
1 2 3 4 5 6
 41/54 A kérdező kommentje:

Egyébként nem értem miért véditek annyira az anyát!

Keresztanyám nekem mesélte el,h miután megszülte az unoka húgomat,olyan gondolatai voltak h beledobja az emésztőbe,meg hasonlók.Elment a pszichológushoz,és kezeltette magát.

Nem fajult tetlegességig a dolog.

Szerintem ő nem is foglalkozott vele h segítséget keressen.

2012. jan. 10. 19:31
 42/54 anonim ***** válasza:
Drága Kérdező! Le van ez a konc már minden oldalról rágva. Feleslegesnek tartom a további provokációt. Legyen nyugodalmas jó éjszakád! Érdemed szerint...
2012. jan. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Igazad van, és veletek EMBEREK(?!) mivan?? Ti még véditek ezt a nőt? Hát normálisak vagytok? Lelehet pontozni, de arra hogy megölnek egy embert nincs mentség! Nincsen.. És igenis lehetett volna kezeltetni ezt a nőt, nem arra fogni hogy "de hát nem volt magánál"!!!

2012. jan. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 A kérdező kommentje:

Mindegy itt már van minden provokáció,mellébeszélés.

Én meg csak véleményekre lettem vna kíváncsi,a dologgal kapcsolatban.

2012. jan. 10. 22:22
 45/54 anonim ***** válasza:
24%

Mivel rosszabb ez a nő,aki mellékesen beteg mint azok a nők akik szépen felöltözve a korházban várják az abortuszukat?

Ők tulesnek rajta max sirnak egyet otthon vagy nem és el van a dolog intézve.Ők is embert ölnek és semmi következménye nincs.

2012. jan. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:

Ha megpróbálom beleképzelni magam a helyzetébe, szerintem ahhoz hasonlíthat, amikor kiskoromban összetörtem egy vázát, és hallottam, hogy jön anyu, és gyorsan, gondolkodás nélkül, kétségbeesetten azonnal eldugtam, nehogy meglássa, észrevegye. Szerintem a nőben is hasonló játszódhatott le, abban a pillanatban csak arra tudott gondolni, hogy MOST legyen valami megoldás, hogy senki se jöjjön rá.


Egyébként 5 évet kapott, felét felfüggesztették, 1 évet már leült, így másfél év van hátra neki, arra meg kért fél év halasztást.

2012. jan. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:

Azt nem értem, hogy azóta hogy engedték hogy újabb szülessen? Megölt egy újszülöttet, utána hogy hogy nem sterilizálják? És ha megint bekattan és azt is megöli? RÁadásul tizenéves gyereket vannak, biztos hogy ezt a legújabb gyereket csak azért vállalta, hogy ne kelljen börtönbe menni. Remélem ettől függetlenül lecsukják.


Hogy tudta titkolni az egész terhességet, és főleg miért? Miért nem ment pszichiáterhez? Szerintem egy gyilkosságot tük mindegy hogy valaki szándékosan vagy nem beszámítható állapotban követte el, ugyanúgy le kéne csukni, sőt, aki beteg az rosszabb :(

2012. jan. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:

Ugye ezt te sem gondolod komolyan...:


"Mivel rosszabb ez a nő,aki mellékesen beteg mint azok a nők akik szépen felöltözve a korházban várják az abortuszukat?"


Egy árnyalatnyi különbség van a kettő között :) Ne menjünk bele, de te is tutod, hogy melyik a gyilkosság és melyik nem az.

2012. jan. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
100%

1. A depresszió gyógyszerekkel akár a terhesség alatt is nagyon jól kezelhető betegség, aminek a tünetei tipikusan felismerhetők. Ebből a szempontból mellékes, hogy a baby blues kapta el az anyukát vagy pedig "köznapi" depresszióban szenved.

2. Az átlag depressziós ember felismeri magán a tüneteket és ha értelmes, akkor időben segítséget kér (háziorvos - beutaló - pszichiátria).

3. A védőnő is felismeri a tüneteket, a szülést megelőzően bőven esik szó róla.

4. A cikk nem tér ki a terhessége körülményeire (tudta-e valaki hogy terhes, vagy titkolta, járt e gondozásra, stb.), így nem tudható, hogy mennyire volt "ésszerű" a tette.

5. Kisebb-nagyobb megszakításokkal 10 éve vagyok depressziós, most babát várok, de teljességgel elképzelhetetlennek tartom, hogy kárt tegyek benne ha megszületik.

6. Tudom, hogy milyen ez a betegség és igen én is eljutottam vele a kényszerképzetek szintjéig, de hogy másban tettleg okozzak kárt mint magamban...

7.A cselekedetének semmi értelme vagy egyszerűen csak nem depressziós, hanem mentsvárat keres.

8. Én az ilyen nőt a jogerős, marasztaló ítéletet követően azonnal sterilizáltatnám. Semmi értelme, hogy szaporodjon.

Ez az én véleményem.

2012. jan. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:

Jaj bocsánat, csak most láttam, hogy linkeltél egy másik cikket is.

Így más a leányzó fekvése, bár én sem értem, hogy milyen környezetben élhetett ez a nő. A férj, a család, a gyerekek? Senki semmit nem vett észre?

Ettől függetlenül sem találok mentséget a tettére, arról nem beszélve, hogy ha arra volt lelkiereje, hogy a lefagyassza a picit (beszűkült tudatállapot?), akár be is tehette volna egy nyilvános inkubátorba.

A felelősséget pedig kérem szépen igenis vállalni kell. Nem fér a fejembe, hogy a számtalan kínálkozó lehetőség közül miért ezt választotta. Ez lenne a beszűkült tudatállapot? Baromi misztikus.

Mindenesetre, ha rajtam múlna, nem szült volna többet és minimum 10 évet töltene a hűvösön, akkor legalább meg lehet vizsgálni, hogy eljön-e ismét nála a fenti elmeállapot. Szóval a véleményem változatlan és Magyarország egy vicc a törvénykezést illetően.

2012. jan. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!