Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hova fordulhatnék úgy hirtelen?

Hova fordulhatnék úgy hirtelen?

Figyelt kérdés

Férjem nagyon keveset keresett a múlt hónapban, súlyos betegség miatt 3 hét betegszabin volt. Ezért a fizetése ebben a hónapban 90 ezer forint lett. Ebből levonódtak a hitelek, maradt 50 ezer forint, ami nemhogy a számlák kifizetésére nem elég, de egy forintunk sincs enni... albérletben lakunk egy 1 éves gyerekkel. Egyikünk szülei sem tudnak segíteni, ők is el vannak adósodva. A barátaink még a szülőkkel élnek. Úgy volt, hogy férjem megkapja a folyószámlahitelt, de visszautasították.

Teljesen kétségbe vagyok esve, mert a gyereknek ma màr nem tudok enni adni... Üljek ki az aluljáróba kéregetni? Vagy menjek el örömlánynak?

Kérlek csak normális válaszokat, így is a síràs kerülget, nem tudok tiszta fejjel gondolkodni :(( átmeneti megoldás kellene csak...


2012. jan. 6. 12:24
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Mi albérletben lakunk.Páromnak az összeköltözés elött lett hitele. Műszaki cikkre..
2012. jan. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Már elöttem is írtak hasonlót, de tényleg adj el valamit, valamiről csak internetezel, van számítógép? add el. Ékszer??? add zaciba.

Amúgy én sem értem egy heti munka mellet hogy kap valaki 90 e forintot. De ez nem ránk tartozik.

Csak, hogy megnyugtasssalak én 4 heti munka mellett sem kapok ennyi pénzt, ugyanúgy albérlet, kaja sőt még főiskolát is fizetek. Szóval el lehet lenni!!!

2012. jan. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem félreértitek! 1 hónapra kapott úgy 90 ezret, hogy ebből csak 1 hetet dolgozott, de 3 hetet pedig betegszabin volt (vagy betegállományban). Tehát a lényeg, hogy nem 1 hétre kapta a 90 ezret, hanem úgy, hogy 1 hetet dolgozott a hónapból, a többiben pedig ellátásban részesült.
2012. jan. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
És neked a családi, gyed?
2012. jan. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
77%

Ez vagy kamu, vagy nem nagyon gondolkoztatok, már bocs.

1. neked is kell hogy legyen családi pótlék és gyes-gyed.

2. ha 1 hét munkára 3 hét táppénzzel valaki 90 ezer fizut kap, az nagyon szuper nettó fizetés, szerintem 200 ezer körül van. és ebből nincs annyi tartalékotok, hogy legalább kajára fussa??? na ne!

3. banki dolgozó vagyok, úgyhogy tudom, hogy ha a 14 ezres hitelkártya törlesztőt visszafizeted, akkor már másnap fel is veheted újra a számládról (igaz nem az egészet, de a felét tuti). Egyébként ez a törlesztő egy kb. 300 ezres hitelkártya törlesztője. A személyi kölcsön 25 ezres törlesztője is nagyon sok, felelőtlenek vagytok hogy nincs hol lakni és ekkora SZEMÉLYI hitelt vesztek fel , aminek kábé a legmagasabb a kamata. Még ha lakáshitel lenne, azt mondom oké.


Szóval sokminden sántít a történetben!

2012. jan. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha a férjed albérletbe költözik, akkor előtt sem szabadott volna ennyi hitelt felvennie, mert tudta, hogy az albérlet sokba kerül, így előtte nem célszerű eladósodni!

Ugyanis a táppénz miatt kevesebb összeg ekkora gondot okoz, arra pont megoldás lenne olyan 40 000 forintnyi személyi hitel. Provident meg nagyon szopós! Szülők-testvérek hol vannak? Senki sem tud segíteni?

2012. jan. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem értette félre, ha egy hét munka + 3 hét betegszabira kap 90-et, akkor a rendez fizetése nem lehet olyan rossz, én is erre gondoltam.
2012. jan. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Miért a táppénz nem kb. 2/3-a a fizetésnek?
2012. jan. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 18.03-as!


A táppénz az átlagkereset fele, a betegszabadság pedig a távolléti díj 80 %-a, a betegszabadság évi 15 nap, ha ebből marad, nem vihető át a következő évre.


Ekkora táppénz mellett tényleg csak az megy betegállományba, aki már felkelni sem tud, és az ember a munkahelyét is félti.


Kedves kérdező, mi történt ma veletek?

2012. jan. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

A férjed nem tud kérni előleget a munkahelyétől?

Úgy tudom, hogy aki legalább fél éve ott dolgozik, kérhet évente 2x előleget, amit persze el is utasíthatnak, de érdemes megpróbálni. Annyit adhatnak ilyenkor maximum, amennyit az adott hónapban már ledolgozott. Tehát pl. 10 nap után a 10 napra járó fizetését.

2012. jan. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!