Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek iden meg tobb...

Szerintetek iden meg tobb csalad hagyja el az orszagot?

Figyelt kérdés
Altalaban csalad nelkul mennek ki, vagy azert, mert a fiatalok akarnak inkabb szerencset probalni,es ertheto is, csalad nelkul konnyebb. Vagy valaki elore megy, es majd kovetik. Viszont a megszoritasok miatt, mar sokaknak majdnem mind1, hogy itt vagy ott nelkuloznek a kezdetekben, es addigis legalabb egyutt lehetnek. Szerintetek meg tobben fognak elmenni? Vagy nagy reszuk csak almodozgat? Pl. nagyon sok kerdest latok itt ez ugyben.
2012. jan. 1. 11:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Az elmúlt 20 év statisztikái alapján nagyon érdekes a helyzet, ugyanis kb azonos minden évben, az egyenleg. Tehát az elköltözők és a hazaköltözők (néhány évet külföldön élő,majd hazajövő)száma.

szerintem ez így is marad

2012. jan. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Tehat akkor nagyjabol fuggetlen a gazdasagi/politikai helyzettol? Avagy mindig nagyon f.os volt a helyzet. Ezek szerint mostanaban csak tobben panaszkodnak, illetve korabban nem volt gyakori es ezert erezhetjuk igy? Csak a gyakori 60%-a arrol ir, hogy majd kimegy, vagy mar kint van. Ahogy az ismeroseim tobbsege is, es meg folytathatnam a sort. Mikor fiatalabb voltam(mondjuk most se vagyok oreg),nem diskuraltunk arrol, hogy mi majd kimegyunk, pedig huszas eveim masodik feleben jarok, szoval tenyleg fiatal vagyok. De ugy ertem itt egyes 16 evesek is mar azt tervezgetik, nyilvan nem roluk beszelek, mert nem ok fogjak elhagyni mar most az orszagot, de mar ez is szembeotlo.
2012. jan. 1. 11:21
 3/22 anonim ***** válasza:

Igen, nem a gazdasági helyzettőlfügg, hanem a vállalkozókedvtől.

És igaz ugyan, hogy az elmenők száma megnött, megnőtt a hazajövők száma is, így az egyenleg azonos.

2012. jan. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Ha van eszük, kimennek! Én is mennék, ha tudnék biztos helyet. De a vakvilágba nem megyek ki, annyira nem vagyok talpraesett és vakmerő. De itteni fizetésből mire lehet az embernek saját lakás, kocsi, gyerek? El vagyok keseredve. :(

22L

2012. jan. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Szerintem igen,többen lépnek!Én ezt tapasztalom az ismeretségi körömben és már most vannak olyan ismerőseim akik most tanév közben vették ki a gyerekeket a suliból és már kint vannak.Reményeim szerint idén már mi is kint leszünk a 16 hónapos lányunkkal együtt.Itthon már semmi jövőképet nem látok,főleg a gyerekemnek.(Meg magamnak sem az eü-ben.)
2012. jan. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

bocs,egy régi vicc jut eszembe erről:

-szocializmus idején a határokat gondosan felgereblyézték és homokkal felszórták,hogy látszódjanak a nyomok.

egyszer az egyik határőr talál egy lábnyomot ami kifelé vezet,majd egy másikat ami befelé visz.

kis gondolkodás után ezt írja a jegyzőkönyvbe

-egy nyom,kifelé,egy nyom befelé,az ország létszáma változatlan!

2012. jan. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

22 eves lany, Te mivel foglalkozol?


En is kint vagyok, de en egyaltalan nem terveztem, amolyan "muszaj" dolog volt, mert a ferjem kulfoldi, es hat magyarul megtanulni...na ertitek. Viszont tartom a kapcsolatot az otthoniakkal, meg olvasgatok magyar oldalakat, es nekem furcsa, mert en nem, hogy 16 evesen 20 evesen se terveztem, csak igy alakult az eletem. Itt meg tudatosan tervezik, mar a diakok is. Viszont a kerdes, hogyha lejjebb csuszik az orszag, mennyien fognak visszajonnni. Vajon lehet e ebbol par even belul oriasi probelma. Hiszen altalaban azok mennek ki, akiknek van valami hasznalhato szakmajuk. Vagy ez nem igy van?

2012. jan. 1. 11:33
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi az elmenők táborát fogjuk gyarapítani. A férjem előremegy, én meg ha eljött az ideje, elvágom itt a szálakat, és követem a gyerkőcökkel. Sajna kicsik még (iskoláskorúak), és meg kell tanulniuk a nyelvet, de amint minden klappol náluk, megyünk.
2012. jan. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Én is alig várom, hogy elmenjek innen.


15/F

Csak szüleimet fogom sajnálni :/

2012. jan. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Nem fog több ember elmenni, azon egyszerü oknál fogva, hogy nincs lehetöségük elmenni.

Nyelvtudás, ismerettség, bátorság és legföképpen a pénz hiánya miatt.

Az embereknek a nélkülözés azt jelenti, hogy még olcsóbb margarint és még olcsóbb párizsit vesz.

Bárki bármit mond, üres zsebbel nekiindulni lehetetlen, mert egy repülöjegy is ott kezdödik, hogy 30 ezer és ha kajára nincs, akkor erre sem lesz.


Anyám például csak sápítozik, meg álmodozik.

Felajánlottam neki, hogy befizetem nyelviskolába, tanuljon, jöjjön ki és tud dolgozni. Nem jó neki.


Én 1 utazótáska ruhával jöttem ki 2 éve, annyi nyelvtudással amit a szakközépben összekapartam és semmire sem tudtam használni. Nem tudtam elmagyarázni semmit, nem értettem semmit.

Most jutottam el oda 22 évesen, hogy van már stabil munkahelyem, van egy picike lakásom és tervezem a továbbtanulást.

2012. jan. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!