Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek iden meg tobb...

Szerintetek iden meg tobb csalad hagyja el az orszagot?

Figyelt kérdés
Altalaban csalad nelkul mennek ki, vagy azert, mert a fiatalok akarnak inkabb szerencset probalni,es ertheto is, csalad nelkul konnyebb. Vagy valaki elore megy, es majd kovetik. Viszont a megszoritasok miatt, mar sokaknak majdnem mind1, hogy itt vagy ott nelkuloznek a kezdetekben, es addigis legalabb egyutt lehetnek. Szerintetek meg tobben fognak elmenni? Vagy nagy reszuk csak almodozgat? Pl. nagyon sok kerdest latok itt ez ugyben.
2012. jan. 1. 11:13
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
En se beszeltem a nyelvet, es gyakorlatilag en csak magam hoztam, meg egy valtas ruhat, na de nekem ott volt a ferjem. Ugyhogy ebben tenyleg van valami. Akkor viszont a meg meglevo "kozeposztaly" vandorlasa varhato inkabb. Akik megtehetik,van meg valamennyi megtakaritasuk,es beszelnek nyelveket, van szakmajuk. Bar, ha ok nem palyakezdok, es nem a gyermekeiket inditjak utnak kulfoldnek,akkor nem biztos,hogy elmennek, mert ok mar elertek valamit. Varok minel tobb hozzaszolast, erdekes tobb nezopontbol is megvizsgalni a kerdest.
2012. jan. 1. 12:03
 12/22 anonim ***** válasza:

Még valami...


Az emberek el vannak tévedve és sokan elfelejtik, hogy honnan és miért jönnek ide!

Sokan kerestek már meg, hogy segítsek munkát találni.

Mint ismeretes, minden kezdet nehéz, pláne szakma nélkül és nyelv nélkül, mégis tudtam volna munkát szerezni 9-10 eurós bruttó órabérért. Ez kezdö bér.

3-4 ember eljátszotta, hogy ennyiért Ök nem dolgoznak és ne "b@sszam át öket"..... aztán volt 2 ember, akik elvállalták a munkát, de piszkosul lejárattak, mert szétloptak mindent és még sorolahtnám.


Egyszóval úgy gondolom, sokan elképzelik, hogy kijönnek, majd dolgoz..... elrángatják egész nap és kapnak havi 2-3 ezer euro nettót havonta.

2012. jan. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Az egész szuperül meg van csinálva. Aki jobban keres, annak csak arra telik, hogy épphogy ellássa magát, és befizesse az adót, hogy abból meg eltartsák a nagycsaládosokat, segélyeseket, nyugdíjasokat.
2012. jan. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:

Miért is tartják el az te adódból a nagycsaládosokat???? Személy szerint kikérem magamnak, mint nagycsaládos. Dolgozom én is és a férjem is. Nem kapunk sem segélyt, sem semmilyen támogatást. Pont azért mert dolgozunk mind a ketten.

A kérdezőnek:


Mi itt talán a középosztályhoz tartozónak mondhatjuk magunkat. Március környékén költözünk külföldre. Attól függ, hogy a munkahely mikortól tudja a férjemet fogadni. 3 gyerekkel megyek. 1 iskolás, 1 ovis, és egy bölcsis. Mi azért döntöttünk így, mert itt az én munkám, a férjem munkája, és másodállása, nem fedezi a kiadásokat. Mi tudjuk, hogy kint sincs kolbászból a kerítés, DE a munkától sosem féltünk. Mi csak annyit akarunk, hogy nyugodtan éljünk a fizetésünkből. Itt már lassan ott tartunk, hogy nekem is másodállás után kellene néznem, mert 3 gyereket nevelni nem kis feladat. Ha a későbbiekben is szeretnék a megfelelő iskoláztatásukról gondoskodni, illetve segíteni őket abban, hogy előnyösebb helyzetből induljanak neki az életnek, akkor nincs más választásom. Jövőjük csak úgy lesz, ha megyünk, mégpedig minél gyorsabban.

2012. jan. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

"22 eves lany, Te mivel foglalkozol?"

Javító műszerész vagyok egy elektronikai gyárban. Eleinte még bizakodtam, hogy meg is kapom az ezzel járó magasabb bért, közölték, nem fogom... Sokáig 12órában jártam, akkor még jobban is kerestem, most 3 műszakban, kötelező szombati túlórával, vagyis 6 nap munka, 1 pihenő... Az egészségem kis híján ráment, mert a főnököm kirúgással fenyegetett, mert a rosszullétem miatt nem akartam egy túlórát bevállalni...

Ha már sz*rrá megyek, akkor megteszem azt egy külföldi gyárban, 3-4-szer ennyiért.

2012. jan. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
12:19: Melyik országban dolgozol? Milyen területen helyeztél el ismerősöket, akik aztán sz*rtak bele? Mit gondolsz, mennyi az a keret, amiből el lehet már indulni külföldre?
2012. jan. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

"Miért is tartják el az te adódból a nagycsaládosokat???? Személy szerint kikérem magamnak, mint nagycsaládos. Dolgozom én is és a férjem is. Nem kapunk sem segélyt, sem semmilyen támogatást."


Mucika, akkor értelemszerűen rád nem vonatkozik. Ilyen nehéz megérteni vagy ennyire szeretsz megsértődni?

2012. jan. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Én biztos nem fogok kimenni.

16/L

2012. jan. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Én idén pattanok, valószínűleg augusztusban. Apukámmal előre megyünk, a család többi része 2013-ban jön utánunk.

23N

2012. jan. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
23N: Melyik orszagba mentek?
2012. jan. 2. 12:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!