Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom örökbe fogadhat?

A barátom örökbe fogadhat?

Figyelt kérdés

Apum kicsi koromban, anyum meg alig 4 hónapja halt meg. Nincs senki olyan rokonom,aki a gyámom tudott volna lenni, ezért intézetbe kerültem. Azt gondoltam,hogy csak nem lesz olyan rossz, de mégis. Beszéltem barátommal és azt mondta,hogy ha lehetséges, akkor örökbe fogadna és lenne a gyámom. Ez megoldható?

Én 16 éves vagyok, ő pedig 20.


2011. dec. 29. 13:20
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Beszéltünk a szüleivel, azt mondták, hogy szívesen örökbe fogadnának. De ha mégse, akkor marad az intézet...
2011. dec. 29. 13:35
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha örökbe fogad, nem házasodhattok össze később. A nevére venne és jogilag ugyanolyan szerepet töltene be, mint az édes szüleid. Gondolom, abban egyetértünk, hogy ez így bizarr lenne...


A gyámügyön viszont utána lehetne kérdezni, hogy a szülei nem tudnának-e magukhoz venni valahogyan - persze csak ha erre ők is hajlandóak.

2011. dec. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 LadyLee ***** válasza:
100%

Nem 18, hanem 16 min. (max. 45)


Mindenesetre örökbe biztos, hogy nem fogadhat.

2011. dec. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
90%
A megoldás a családbafogadás. De egy barát ebben az esetben nem jó ilyenre. Nem akarok negatív lenni, de egy gyerekszerelem nem tart örökké. Akkor mi lesz? Kiraknak?
2011. dec. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
71%

ma 13:31


Elvileg igen...Mindenki arról beszélt, hogy a gyerek a gyámja lett a csajnak. De aztán lehet, hogy kamu volt.

2011. dec. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező! én is voltam intézetis, velem ezeket a kérdéseket a gyámom / nevelőm szívesen megbeszélte és mindenre választ tudott adni ezzel kapcsolatban sőt engedékenyek is :) az igaz hogy ha feleségül vesz az oké a gyámhivatal is engedélyezi nincs kötözködés...ilyesmi. de inkább próbálj beszélni a kirendelt gyámoddal hátha van valami más megoldás is nem biztos hogy egy házasság lenne erre a legjobb megoldás
2011. dec. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Ne fogadjanak örökbe!!!!Csak gyámjaid legyenek!!!!
2011. dec. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

De máshoz meg nem igen tudnék menni, idegenekhez meg pláne nem. Szülei nagyon kedvesek és aranyosak. anyukája volt a tanárom ált. suliban.


Sajnos az intézetis emberkék erre igen kemények, vagy csak rossz napjaikat élik... De felhívtam barátom, elmondtam neki az itt leírtakat. Holnap bejönnek a szülei.

2011. dec. 29. 14:17
 19/26 anonim ***** válasza:
73%

A családba fogadás lehetséges de csak a szüleivel fog müködni.

[link]

2011. dec. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

örökbefogadni nem kell, elég, ha nevelőszüleid lesznek.


ha kell segítség írj, szociális munkás vagyok

2011. dec. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!