Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom örökbe fogadhat?

A barátom örökbe fogadhat?

Figyelt kérdés

Apum kicsi koromban, anyum meg alig 4 hónapja halt meg. Nincs senki olyan rokonom,aki a gyámom tudott volna lenni, ezért intézetbe kerültem. Azt gondoltam,hogy csak nem lesz olyan rossz, de mégis. Beszéltem barátommal és azt mondta,hogy ha lehetséges, akkor örökbe fogadna és lenne a gyámom. Ez megoldható?

Én 16 éves vagyok, ő pedig 20.


2011. dec. 29. 13:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
43%
Mi ez a nagy örökbefogadási láz? És ilyen szituban? Normálisak vagytok? Akkor már a srác szülei fogadjanak örökbe, vagy nem tudom, mindenképp bizarr a helyzet.
2011. dec. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Ha nem lehetséges, akkor a szülei is belemennének az örökbe fogadásba.


Azért írtam ki a kérdést, mert láttam azt a 18 éves lányt 70 éves ember kérdést. És gondoltam akkor én is megkérdezem.:)

2011. dec. 29. 13:23
 3/26 anonim ***** válasza:
76%
És az nem lenne elég, ha a nevelőszüleiddé válnának a párod szülei? Azt úgy tudom, egyszerűbb lebonyolítani.
2011. dec. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
78%
nem fogadhat örökbe - gyámod sem lehet - a férjed lehet, ha beleegyezik a gyámhivatal
2011. dec. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 LadyLee ***** válasza:
94%
Vegyen feleségül. A gyámhivatal engedélye kell hozzá, de az esetedben indokoltnak tűnik, hogy megadják. És akkor nagykorúnak számítasz majd, nem kell gyám.
2011. dec. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2011. dec. 29. 13:29
 7/26 anonim ***** válasza:
61%
Az én volt sulimban volt ilyen. A csaj 15 éves volt, a gyerek 18 és a csaj apjának a nyaralójában laktak (csak ők) és a gyerek gyámjának fogadta az csajt.
2011. dec. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Utolsó: Komolyan? És engedélyezték,hogy egy 15 évesnek a gyámja legyen a 18 éves?

Jó lenne. De akkor bonyolult az eljárás?

2011. dec. 29. 13:31
 9/26 anonim ***** válasza:
91%
Nem fogadhat, mert a törvény előír egy min. korkülönbséget, ha jól tudom, min. 16 évnek kell lenni az örökbefogadó és örökbefogadott között. Ha örökbe fogadnak, akkor nem gyámod lesz az illető, hanem úgy "működik", mint az "igazi" szülő. Elég ábrándos ötlet az egész, amit leírsz. Nem hiszem, hogy a barátod szülei komolyan örökbe akarnának fogadni.
2011. dec. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
62%
A minimális korkülönbség az örökbefogadó és az örökbefogadott között 18 év, tehát nem.
2011. dec. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!