Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál, ha a férjedre...

Mit szólnál, ha a férjedre rábíznád a gyereket pár órára, ő meg lepasszolná a barátjának, aki nem képes rá vigyázni?

Figyelt kérdés

Ma nagyon kiborultam, azt hiszem jogosan, de a férjem nem látja be. Délelőtt elmentem a barátnőmhöz átadni neki az ajándékát, eltört lábbal feküdt otthon, nem akartam a 2 éves lányomat elvinni, mert 1,5 órát kellett vezetnem, még kicsit beteg is volt, így jobbnak láttam, ha itthon pihen, mesét néz stb. Rábíztam a férjemre pár órára, semmi kétség nem volt bennem afelől, hogy tud rá vigyázni.

Áthívta a legjobb barátját, aki alapvetően egy aranyos és okos srác, de sajnos Aspergeres, ami miatt nem tud vigyázni egy gyerekre, mert idővel megunja és elkezd mást csinálni. A férjem kitalálta, hogy végül is nem lesz semmi gond, hiszen nagyon jó barát a srác, legalább van ideje átmenni a munkatársához, aki 5 percre lakik, elmond egy boldog karácsonyt és negyed óra múlva jön. Ott hagyta a gyereket a baráttal, de a 15 percből fél óra lett, mikor a srác megunta a dolgot, felvetette az ötletet, hogy menjenek sétálni, amíg a férjem hazaér. Elmentek a félig beteg lányommal, és a hidegben 3,5 (!!) órán keresztül sétálgattak, majd mikor már a férjem összevissza telefonált, a srác nem vette fel. Én úgy vezettem haza, hogy a szívem majd kiugrott, az idegességtől majdnem összeestem. Se én, se a férjem nem tudta, hol a gyerek, már órák óta nem hozta vissza, mikor egyszer csak mégis felvette a telefonját és kiderült, hogy megtetszett neki egy szabadtéri karácsonyi előadás, amitől nem vette észre az idő múlását. Visszajöttek, a gyerek szája szinte lila volt, kezei szétfagyva, mikor kérdeztem a férjem barátját, hogy miért nem vette fel a telefont, az volt a válasz, hogy "azt hittem, csak a fejem zúg, mert már pár napja migrénem van". Nem hittem el, hogy ilyen van. A férjemre nagyon kiakadtam, hogy hogy lehet ennyi esze, hogy lepasszolja a gyereket a barátjának, mikor rábízom, de szerinte ebben semmi kivetnivaló nincs.

Én halálra aggódtam magam, órákra eltűnt a gyerek a sráccal, szerinte ez mégsem akkora probléma. Most én vagyok a hülye és tényleg túlreagálom, vagy a férjemnek nagyon furcsa felfogása van?


2011. dec. 26. 22:30
1 2 3 4
 21/34 lizzi77 ***** válasza:
100%
Kedves utolsó, remélem nincs gyereked, és soha nem is lesz... Akkor mit szólnál, ha a gyereket összefagyva találták volna meg az út szélén, mert elcsavargott a sráctól és nem tudott segítséget kérni?vagy valaki elrabolta volna, és az isten tudja, mit tett volna a kicsivel? Akkor is ilyen nagy lenne az arcod?Apám, annyi felelősség-tudatotok van, mint egy éti csigának...
2011. dec. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
0%

"Kedves utolsó, remélem nincs gyereked, és soha nem is lesz... Akkor mit szólnál, ha a gyereket összefagyva találták volna meg az út szélén, mert elcsavargott a sráctól és nem tudott segítséget kérni?vagy valaki elrabolta volna, és az isten tudja, mit tett volna a kicsivel? Akkor is ilyen nagy lenne az arcod?Apám, annyi felelősség-tudatotok van, mint egy éti csigának..."


Mit szólnál, ha - mi lenne, ha. Nincs ha. Megtörtént események vannak, amiken nem lehet változtatni. Komoly baj nem történt, innentől nincs értelme a "vergődésnek".


Gondolom Te és a hozzád hasonlók egy percre sem hagyják majd magukra a gyermeküket, mivel amit itt leírtál bármikor - ismétlen BÁRMIKOR - megtörténhet.


És ha már földig tiportátok szerencsétlen apukát. Vajon milyen anya az, aki betegen otthon hagyja a 2 éves gyermekét? (ugye, hogy szarul esik?)

2011. dec. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 lizzi77 ***** válasza:
100%
Ja, itt csak az a kérdés, hogyha mégis történt volna valami a gyerekkel, akkor ki lenne a hibás?Az anya, mert volt olyan naiv, hogy feltételezni merte, hogy apa képes gondoskodni a gyerekéről pár óráig, a barát, aki legjobb szándéka ellenére sem képes 100%ig normálisan gondolkodni, vagy apa, aki egy beteg emberre hagyja a gyermekét , holott: 1, átjöhetett volna az a haver is, akihez átment, 2, elvihette volna magával a gyereket a haverjához, 3, kibírja azt a pár órát. Itt igazából az a gond, hogy anya ezek után a büdös életben nem fogja többet rábízni a gyereket apára, legfönnebb 18 éves korában. Különben meg, nincs gyerekem, és nem vagyok tyúkanyó típus. A gyereknek is az a legjobb, ha minél előbb önálló lesz, a szülőnek is könnyebbség, ha nem kell a gyerek sarkában lennie állandóan.Aki ép ésszel gondolkozik, az nem bízza rá a jóformán még magatehetetlen gyerekét egy mentálisan zavart emberre, és kész.
2011. dec. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

Urambocsá', hogy a FÉRJEMRE, a gyerek APJÁRA rá mertem bízni néhány órára a saját gyerekét. Tényleg, ez nagy felelőtlenség. Egyébként lett baja, mert teljesen átfázott, hőemelkedése van, ma mehetünk az orvoshoz. Valószínűleg néz majd egyet, ha elmesélem neki a sztorit.

71%-os okoskával pedig nem érdemes vitatkozni, bolond. Kíméld meg magad tőle, kedves válaszoló, én is azt teszem.

2011. dec. 27. 13:17
 25/34 anonim ***** válasza:
Nekem 16 hónapos a picim, sokszor apával van 1-2 órát, mert dolgozom. Sokkal jobban odafigyel, mint én, állandóan a nyomában van. Ez férfi függő, de a kérdező miért lenne hibás, apa is egyenrangú szülő, akinek lehetett volna annyi esze, hogy egy beteg emberre, akinek fogalma sincs a gyerekekről, nem bízza rá.
2011. dec. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
38%

Ne kívánjatok ilyen egymásnak, hogy remélem nincs gyereked, meg ne is legyen, neked nem való. Tudom, nem szó szerint ezt írtátok. Nekem annyira égő ezt nőként olvasni, hogy vannak ilyen nők a világon, pláne anyák, akik ilyet kívánnak a másik embernek.

Akármit is írt, ezt a legkegyetlenebb dolog kívánni. Én szégyellem magam helyettetek.

Azért sem jó ilyeneket kívánni, mert ki tudja mi történik az életben, lehet, hogy még rádöbbentek egyszer az életben, hogy ti vagytok azok, akiknek nem lehet gyereke, vagy ha már anyák vagytok, meghal a gyereketek, ha ne adj isten ez történne, majd jusson eszetekbe, mit kívántatok egyszer valakinek. Hát, ennyit erről!

2011. dec. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Fúúú Utolsó, ezt nem kellett volna! A falka most rád ront. :D


Még örülök is annak, hogy negatív hangnemben nyilatkozik, addig sem a szerencsétlen férjére mérges.

2011. dec. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

Rontsanak, nem érdekel! :)

Nekem is jogom van leírni a véleményem. Azt még kihagytam a hozzászólásomból, hogy lehet, hogy nekik már van gyerekük, akik ilyet kívántak/írtak a másiknak, de lehet, hogy majd az ő gyerekük kerül olyan helyzetbe, hogy neki nem lehet gyereke, és egész életében bánatos, depressziós lesz emiatt. Senki sem tudhatja, kivel fog ez előfordulni, mit hoz a jövő.

Borzasztónak tartom, mikor valaki felnőtt nő (pláne ha már anya) létére ilyeneket írkál. Nagyon gonosz dolog az ilyen.

2011. dec. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Meg ez is milyen más, hogy a kérdező volt az első(!), aki nekitámadt valakinek, hogy remélem nincs gyereked, csak mert más véleményen volt.

Értem én, nyilván mert a hozzászólása alapján alkalmatlannak tartaná a válaszadót a szülői feladatokra. Ugyanígy a férjét is annak tarthatná az alapján, amit tett. Addig együttéreztem a kérdezővel, de azután a válasza után már nem. Gondoltam is magamban, de most már leírom, hogy ezt a megjegyzést inkább a saját férjének mondhatná...

2011. dec. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
A kérdező ezt nem gondolta komolyan, de én kívánom, hogy ha lesz gyereked, ne éld át azt, hogy 2-3 órán keresztül nem tudod hol van és mi van vele. Lehet ez neked nem nagy ügy, mert nincs gyereked, valószínűleg, így átérezni se tudod.
2011. dec. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!