Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál, ha a férjedre...

Mit szólnál, ha a férjedre rábíznád a gyereket pár órára, ő meg lepasszolná a barátjának, aki nem képes rá vigyázni?

Figyelt kérdés

Ma nagyon kiborultam, azt hiszem jogosan, de a férjem nem látja be. Délelőtt elmentem a barátnőmhöz átadni neki az ajándékát, eltört lábbal feküdt otthon, nem akartam a 2 éves lányomat elvinni, mert 1,5 órát kellett vezetnem, még kicsit beteg is volt, így jobbnak láttam, ha itthon pihen, mesét néz stb. Rábíztam a férjemre pár órára, semmi kétség nem volt bennem afelől, hogy tud rá vigyázni.

Áthívta a legjobb barátját, aki alapvetően egy aranyos és okos srác, de sajnos Aspergeres, ami miatt nem tud vigyázni egy gyerekre, mert idővel megunja és elkezd mást csinálni. A férjem kitalálta, hogy végül is nem lesz semmi gond, hiszen nagyon jó barát a srác, legalább van ideje átmenni a munkatársához, aki 5 percre lakik, elmond egy boldog karácsonyt és negyed óra múlva jön. Ott hagyta a gyereket a baráttal, de a 15 percből fél óra lett, mikor a srác megunta a dolgot, felvetette az ötletet, hogy menjenek sétálni, amíg a férjem hazaér. Elmentek a félig beteg lányommal, és a hidegben 3,5 (!!) órán keresztül sétálgattak, majd mikor már a férjem összevissza telefonált, a srác nem vette fel. Én úgy vezettem haza, hogy a szívem majd kiugrott, az idegességtől majdnem összeestem. Se én, se a férjem nem tudta, hol a gyerek, már órák óta nem hozta vissza, mikor egyszer csak mégis felvette a telefonját és kiderült, hogy megtetszett neki egy szabadtéri karácsonyi előadás, amitől nem vette észre az idő múlását. Visszajöttek, a gyerek szája szinte lila volt, kezei szétfagyva, mikor kérdeztem a férjem barátját, hogy miért nem vette fel a telefont, az volt a válasz, hogy "azt hittem, csak a fejem zúg, mert már pár napja migrénem van". Nem hittem el, hogy ilyen van. A férjemre nagyon kiakadtam, hogy hogy lehet ennyi esze, hogy lepasszolja a gyereket a barátjának, mikor rábízom, de szerinte ebben semmi kivetnivaló nincs.

Én halálra aggódtam magam, órákra eltűnt a gyerek a sráccal, szerinte ez mégsem akkora probléma. Most én vagyok a hülye és tényleg túlreagálom, vagy a férjemnek nagyon furcsa felfogása van?


2011. dec. 26. 22:30
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
91%
Ű,én lehet hogy belevertem volna a fejébe!!!!!!!!!!!!!!!!!
2011. dec. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
88%
Húha azért ez nem semmi.A férjed biztosan nagyot tanult belöle.Én mind2őt lepofoztam volna.
2011. dec. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
A férjed rosszul mérte fel a barátja megbízhatóságát. Nem a barátja a hibás ez tény. Aspergeres, amit a férjednek figyelembe kellett volna vennie, amikor otthagyta vele 5 percnél tovább a gyermeket. meg kell mondja, hogy mint aspergeres, felelősségteljesen viselkedett, mert nem hagyta magára a gyerkőcöt, bár a kint töltött idő hosszát már nem volt képes reálisan átgondolni és felfogni, hogy az árthat a kicsinek. A férjed viszont felelőtlen volt. Nagyon nagyon felelőtlen. Nagy terhet rakott a barátjára ezzel őt is magát is, téged is kellemetlen helyzetbe hozott. Remélem tanult belőle és nem a barátjára haragszik, hanem saját magára.
2011. dec. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Apa.Illik ez a szó,egy olyanra,aki képes veszélyeztetni a saját gyereke épségét és még utána sem fogja fel,hogy h.ülye volt?Ilyenkor mindig hálát adok Istennek,hogy én egy rendes embert választottam gyerekeim apjának.
2011. dec. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Én elsősorban nem is a barátra haragszom. Tisztában vagyok az állapotával, de nyilvánvalóan nagyon megijedtem, hogy hova mentek a lányommal. Szerinte nem ártott neki a hideg, meg hogy nem is voltak olyan sokáig. Ő képtelen átérezni, de ezért sem hibáztatom, a férjem viszont egészséges, mégis hogy lehetett ilyen felelőtlen? Akármi történhetett volna. A dolog után megsértődött és azt mondta, hogy most nagyon megbántottam..
2011. dec. 26. 22:48
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Pedig neked van igazad. Ő is aggódott amikor nem tudta hol van a barátja a gyerkőccel, akkor nincs miért duzzognia. Összeteheti a két kezét, hogy nem történt baj.
2011. dec. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Hát a férjed tényleg felelőtlen volt, bármi történhetett volna, én nem bíztam volna rá a teljes felügyeletet egy beteg emberre, de talán egy életre tanult most belőle a férjed, reméljük, mert ha nem, akkor lehet az ő fejével is baj van.
2011. dec. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
21%
Ha jól veszem ki a szavaidból, végül sértetlenül hazaért a gyerek. Akkor mit kell még órák múlva is ezen agonizálni?
2011. dec. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
24%

A férjed is hibás volt de a barátja meg még jobban.


Asperger ide vagy oda nem igaz nem bírja felfogni, hogy egy gyerek van vele. Szellemi fogyatékos vagy mi? Meg mi az, hog ynem bír egy helyben maradni és mást kell csinálni? Bezzeg három és féll óra mászkálást nem unta meg a hidegben? Szerintem vetít a csávó.

2011. dec. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

A barátra nem lehet haragudni,hisz ismert a betegsége,bár nemtudom fel tudja-e mérni hogy tudjon nemet mondani ha azt kérik tőle hogy figyeljen egy gyerekre.

De nem is az ő dolga,hanem a szülőé.


Oltári nagy balhét csaptam volna,egy életre megemlegetné párom.

Pici gyerek,szerencse hogy nem sétált egy a barát mellől,bármi baja lehetett volna,hisz pici még.

2011. dec. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!